szladna

Newsy

Zaproszenie na koncert charytatywny

 

Kolejna edycja projektu Jeżdżę z głową

 

Samorządy Gminy Skrzyszów pozyskałponad 20 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego na realizację projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową” w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Projekt adresowany jest do grupy 72 dzieci z klas pierwszych ze szkół podstawowych, zajęcia prowadzone będą w okresie od 3 do 8 lutego na stoku narciarskim w Jastrzębiej koło Ciężkowic.Nauka potrwa 16 godzin i będzie prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów narciarskich.

W ramach projektu organizator zapewnia sprzęt narciarski, instruktorów, karnet na wyciąg narciarski oraz przejazd i opiekę podczas transportu na stok.

Program zakłada m.in. opanowanie podstawowych elementów jazdy na nartach jak podchodzenie, obracanie się, zmiana kierunku jazdy czy pług a ponadto nabycie umiejętności kontrolowania prędkości jazdy i bezpiecznego upadania. Instruktorzy będą uczyć wiedzy związanej z bezpiecznym korzystaniem ze stoku narciarskiego.

Więcej informacji w sekretariatach poszczególnych szkół oraz w pokoju 18 w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie (telefon 14 688 70 08) .Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 100 zł od dziecka.

Są jeszcze wolne miejsca!

 

 

Dzień Seniora

 

6 stycznia 2020r odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów naszej miejscowości. Udział w nim wzięli również Wójt Gminy Skrzyszów, siostry i podopieczni Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo, księża posługujący w naszej parafii, radni. Po powitaniu wszystkich gości przez Dyrektor Szkoły Marię Łakoma i Wójta Gminy Marcina Kiwiora, wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas I – III oraz występ grupy kolędniczej składającej się z uczniów klasy IV. Po części artystycznej, nagrodzonej przez gości gromkimi brawami, Pani Dyrektor Maria Łakoma, Pan Wójt Marcin Kiwior, były Przewodniczący Rady Gminy Pan Czesław Boruch podziękowali dzieciom i nauczycielom za przygotowanie programu, rodzicom za zaangażowanie i obecność na uroczystości. Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem nauczycielek: Danuty Kloc, Beaty Sysło i Karoliny Burza. Następnie ks. Kanonik Wiesław Gomółka i ks. Proboszcz Wojciech Jurkowski poświęcili opłatki, którymi dzielili się wszyscy zebrani, składając sobie noworoczne życzenia. Po poczęstunku był czas na serdeczne, szczere rozmowy i wspólne kolędowanie.

Więcej zdjęć na stronie http://skrzyszow.pl/2020/01/08/spotkanie-oplatkowe-seniorow-w-ladnej-3/

 

Konkurs bożonarodzeniowy

 

W ostatnim tygodniu przed świętami Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na stroik świąteczny. Uczniowie przygotowali 62 przepiękne stroiki, które zostały przekazane na kiermasz świąteczny. Rozstrzygnięcie i wyłonienie najlepszych prac było bardzo ciężkie, dlatego jury uznało, że wszystkim należy się jednakowa nagroda i wszystkim pierwsze miejsce!

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz za przekazanie stroików na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na zakup nagród oraz na dalsze potrzeby samorządu. Dziękujemy również uczniom klasy 8, którzy codziennie zajmowali się sprzedażą.

Więcej zdjęć

 

 

 

Wigilie klasowe

Wigilia klasy 0b

Więcej zdjęć

Wigilia klasy 2

Więcej zdjęć

Wigilia klasy 3

Więcej zdjęć

Wigilia klasy 5

Więcej zdjęć

Wigilia klasy 7

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 131