szladna

Newsy

Podsumowanie zbiórki makulatury

W ramach działalności ekologicznej, w trosce o środowisko naturalne, Szkolna Kasa Oszczędności w październiku 2017r. ogłosiła akcję zbiórki makulatury. 23 maja 2018r. opiekunki SKO dokonały jej podsumowania. Akcja trwała pół roku, zaangażowało się w nią 35 uczniów z klas I – VII. Uczniowie zebrali łącznie 2899 kg makulatury, za którą uzyskano 564,43zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup nagród dla uczniów biorących udział w zbiórce, oraz na potrzeby szkoły. Rekordzistą został uczeń klasy V Kordian Koczwara, który zgromadził 510 kg tego surowca. Kolejne miejsca należą do Anny Sierżęgi z klasy I, Gabrieli Barnaś, kl. V i Marcina Skalnego z kl. I. Każdy z w/w uczniów zebrał po ponad 200 kg. Powyżej 100 kg zebrali: Amelia Sysło z kl. VI, Szymon Michoń i Ksawery Prokop z klasy II. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w akcję zbiórki otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorki dziękują za zaangażowanie i zapraszają do udziału w zbiórce surowców wtórnych od września 2018r.

 

"Nie pal przy mnie, proszę"

10, 17, 24 maja 2018r. uczniowie klas I I II uczestniczyli w zajęciach z zakresu realizacji Programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Omówiono z dziećmi zagadnienia: co to jest zdrowie, od czego zależy nasze zdrowie, co i dlaczego szkodzi zdrowiu, co zrobić gdy zdrowie jest zagrożone. Celem zajęć było uporządkowanie i poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie dzieciom, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, wykształcenie u dzieci postawy gotowości do radzenia sobie w sytuacjach, gdy ich zdrowie jest zagrożone. W czasie zajęć dążono do wykształcenia u dzieci postawy obrony przed biernym paleniem, oraz zdobycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Uczniowie poznali postać wiewiórki Wiki, która zachęca do dbania o własne zdrowie. Zastanawiali się, co zdaniem wiewiórki jest potrzebne do tego, aby być zdrowym i co każdy może zrobić w tym kierunku. Wspólnie ustalono, że do tego, aby być zdrowym potrzebne są: właściwe odżywianie, aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu, dbałość o higienę osobistą, kontakt z przyrodą, zabawa, odpoczynek. Na podstawie plakatów, oraz własnych doświadczeń dzieci wypowiadały się na temat czynników mających szkodliwy wpływ na zdrowie i w jaki sposób ich unikać. Poruszono również problem biernego palenia: w jaki sposób ma zachować się dziecko, gdy inni ludzie palą w ich obecności papierosy. W czasie zajęć dzieci pracowały z tekstem, kolorowały postać wiewiórki Wiki, układały puzzle, rozwiązywały krzyżówki.

 

Więcej zdjęc

 

Spotkanie z pszczelarzem

22 maja 2018r. dzieci z klas 0 i I uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzami z Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie. Panowie: AlfonsDrozd oraz Czesław Kloc opowiadali o życiu pszczół i ich roli w środowisku, oraz konieczności ochrony tego gatunku owadów. Zwrócili uwagę na potrzebę sadzenia i pielęgnacji roślin miododajnych. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z budową ula, wyglądem ramek, węzy, narzędziami, którymi posługuje się pszczelarz podczas pracy w pasiece. Mieli okazję przymierzyć strój ochronny pszczelarza. Atrakcją okazała się degustacja miodu. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje miodu, jakie korzyści dla organizmu przynosi spożywanie miodu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat życia pszczół, oraz powstawania miodu. Było to spotkanie edukacyjne w zakresie ochrony pszczół.

 

Więcej zdjęć

 

 

Program półkolonii

PROGRAM PÓŁKOLONII – SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁADNEJ

02.07.2018 poniedziałek

wyjazd do Tarnowa – Park Strzelecki, plac zabaw

prelekcja filmu w Kinie Marzenie

powrót do szkoły, obiad

konkurs plastyczny związany tematycznie z obejrzanym filmem

03.07.2018 wtorek

wyjazd do Bałtowa – JuraPark + Prehistoryczne Oceanarium + Zwierzyniec Bałtowski (górny +dolny) + Sabatówka + Polska w Miniaturze), obiad

powrót do szkoły

Czas zwiedzania ok. 3,5 godz

04.07.2018 środa

zabawy na placu zabaw

wyjazd do Szynwałdu

powrót do szkoły, obiad

wyjazd na basen do Tarnowa

lody w Tarnowie

05.07.2018 czwartek

wyjazd do Inwałdu – zwiedzanie Parku Miniatur, Zagadkowa Podróż, park rozrywki, obiad

powrót do szkoły

06.07.2017 piątek

wyjazd do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – zwiedzanie, prezentacja o BRD, bajki

powrót do szkoły, obiad

rozgrywki sportowe na LKS Ładna

09.07.2018 poniedziałek

wyjazd do Wioski Indiańskiej w Zalasowej, zwiedzanie, zabawy, warsztaty z rękodzieła

powrót do szkoły, obiad

zabawy na powietrzu

malowanie twarzy, bańki mydlane

10.07.2018 wtorek

wyjazd do Rabki – Rabkoland, obiad

powrót do szkoły

11.07.2018 środa

wyjazd do Kina Cinema3D w Galerii Tarnovia

lody

zajęcia plastyczne – spotkanie z zaproszonym gościem

12.07.2018 czwartek

wyjazd do Niedzicy – zwiedzanie zapory wodnej, rejs statkiem

powrót do szkoły, obiad

zajęcia sportowe

13.07.2018 piątek

wyjazd na basen do Tarnowa, Promienny Zamek

powrót do szkoły, obiad

rozgrywki sportowe na LKS Ładna

podsumowanie półkolonii

 

V Gminny Konkurs Matematyczny

24 maja 2018r odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora. W etapie gminnym udział wzięło 24 uczniów z klas IV - VII reprezentujących szkoły: SP nr 1 Skrzyszów, SP nr 2 Skrzyszów, SP Łękawica, SP Szynwałd, SP Pogórska Wola i SP Ładna. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zestawy złożone z III działów: liczby i działania, geometria płaska i przestrzenna oraz łamigłówki matematyczne. Należy przyznać, że uczniowie świetnie sobie poradzili z zadaniami, co dobrze świadczy o ich poziomie wiedzy matematycznej.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA KLAS IV
I miejsce: Jakub Szczęch SP Szynwałd
II miejsce: Łukasz Ramian SP Łękawica, Kamil Urjasz SP Ładna
III miejsce: Dominika Kielian SP Pogórska Wola

KATEGORIA KLAS V
I miejsce: Łukasz Jeleń SP Szynwałd
II miejsce: Martyna Zgłobiś SP 1 Skrzyszów, Gabriela Łabędź SP Łękawica, Natalia Stańczyk SP Ładna
III miejsce: Karol Kwiek SP Pogórska Wola

KATEGORIA KLAS VI
I miejsce: Edyta Smagacz SP 1 Skrzyszów
II miejsce: Mateusz Paszyński SP Pogórska Wola
III miejsce: Nikodem Gwizdała SP Ładna, Maria Jóźwiak SP Łękawica

KATEGORIA KLAS VII
I miejsce: Adrian Witek SP 1 Skrzyszów
II miejsce: Magdalena Boczniewicz SP Ładna, Sebastian Wątroba SP Szynwałd
III miejsce: Daniel Chaim SP Łękawica

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, których fundatorem była p. A. Makowiec, p. Maria Łakoma oraz działająca przy szkole SKO. Organizatorem konkursu była Anna Makowiec.

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 109