szladna

Newsy

Światowy Dzień Drzewa

Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin J.S. Morton. To on argumentował, iż "inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje na przyszłość".  W Polsce Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest od 10 X 2002r. W ramach tego święta propaguje się idee sadzenia i pielęgnacji drzew. Uczniowie kl. IV - VI realizując program edukacji ekologicznej przystąpili do szkolnego konkursu ekologicznego pt. "Moje drzewo". Wszystkie prace konkursowe zostały wykonane z dużą starannością, fantazją i rozmachem. Jury oceniło je następująco:
I miejsce - Michał Skalny kl. VI
II miejsce - Patrycja Olszówka kl. IV
III miejsce - Joanna Baran kl. IV
III miejsce - Rafał Skalny kl. IV
Na wyróżnienie zasłużyli: Szymon Chrzanowski, Bartosz Prokop, Alex Wojtanowicz, Oliwia Chrupek, Kamil Olszówka.
Organizatorem konkursu i sponsorem nagród była p. Jolanta Nowak.

 

 

 

Zmiana terminu dnia wolnego od zajęć dydaktycznych.

Dyrekcja szkoły informuje, że nastąpiła zmiana terminu dnia wolnego z 31 X 2017r. na 2 XI 2017r.

 

Festyn BRD "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu"

5 października 2017r. uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni uczestniczyli w XI Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ''Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu'', zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Urząd Gminy w Skrzyszowie. Dzieci obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy, rywalizowały w konkursach sprawnościowych (jazda rowerem, bieg z lizakiem, ciągnięcie gokarda), układały z puzzli znaki drogowe. Miały okazję obejrzeć pojazdy policyjne. W nagrodę otrzymały z rąk Pana Wójta Marcina Kiwiora pamiątkowy dyplom oraz chustę edukacyjną.

Więcej zdjęć

 

Akcja zbierania plastikowych nakrętek

W naszej szkole organizowana jest akcja zbierania plastikowych nakrętek. W związku z tym zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w międzyklasowym konkursie zbierania nakrętek. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły i potrwa do końca października 2017r.

 

Konkurs ''Oddaj zużyty telefon komórkowy - atrakcyjne czekają nagrody''

Samorząd Uczniowski wraz z grupą SKO działającą w naszej szkole zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie ''Oddaj zużyty telefon komórkowy - atrakcyjne nagrody czekają''. Regulamin konkursu:
- termin zbiórki - 12 listopada 2017
- zbieramy telefony komórkowe bez baterii, stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach
- zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę (do wyboru przez szkołę m.in. tablet, kamera, monitor, drukarka itp.)
- w tej akcji ekologicznej każda szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła MA JEDNAKOWE szanse, ponieważ w kategorii nagród liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilość kg telefonów do ilości uczniów w szkole.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!

 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 94