szladna

Newsy

Zakończenie akcji Szkoły Pełne Talentów

Dziś otrzymaliśmy kolejne nagrody zebrane w akcji Lidl "Szkoły pełne Talentów": 2 piłki lekarskie, 4 piłki koszykowe, 2 piłki nożnej, 2 piłki siatkowe. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję.


 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W pierwszy dzień wycieczki zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Bulwary Wiślane.

W drugi dzień wycieczki odwiedziliśmy Zamek Królewski, wysłuchaliśmy hejnału o godzinie 11.15 oraz zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta i Pomnik Małego Powstańca. Ostatnim punktem wycieczki były Łazienki Królewskie i Grób Nieznanego Żołnierza.
 

Wyjazd na spektakl

„Wczesnoszkolni” bieżący tydzień rozpoczęli bardzo KULTURALNIE. Już w poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy do Tarnowa na spektakl teatralny zatytułowany „Brzechwolandia”. Aktorzy zachwycili nas zaprezentowaną treścią, oraz przenieśli nas w krainę fantazji i wyobraźni. Był to bardzo mile spędzony czas, więc po powrocie nie było mowy o pracy. Czekaliśmy więc „do dzwonka” na szkolnym placu zabaw, bawiąc się i ciesząc promieniami słońca. 

IX Gminny Konkurs Matematyczny

21 maja 2024r. odbył się w naszej szkole IX Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora.
W etapie gminnym każdą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas 4 - 8. Uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi liczb i działań, geometrii płaskiej i przestrzennej oraz łamigłówkami matematycznymi. Po sprawdzeniu prac przez komisję nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
Kategoria klas IV - Maja Klesyk miejsce I
Kategoria klas V - Zosia Biały miejsce I
Kategoria klas VI - Filip Błyskal miejsce I
Kategoria klas VII - Maciej Klesyk miejsce III
Kategoria klas VIII - Amelia Michalik miejsce I
Gratulujemy!
Organizatorem konkursu była Anna Makowiec.
Nagrody ufundowała Szkoła Podstawowa w Ładnej, Dyrektor Szkoły oraz organizator konkursu.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji konkursu: Pani Dyrektor, pani Paulinie, pani Monice Gdowskiej, Amelii Michalik, obsłudze szkoły oraz uczniom za pomoc w dekoracji.
 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej Amelia Michalik i Maja Kuta zajęły wysokie miejsca podczas Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego "Z chemią na ty" odbywającego się corocznie w Szynwałdzie. Maja Kuta i Amelia Michalik zajęły siódme miejsce na 26 uczestników konkursu. Aby dostać się do finałowej szóstki brakło zaledwie 1 punkta. Konkurs ten zorganizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.
Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy a sześcioro uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki wzięło udział w rozgrywce finałowej wykonując doświadczenia chemiczne. Opiekunem naukowym przygotowującym uczennice do konkursu była Anna Ramza. Gratulujemy sukcesu.
 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 246