szladna

Newsy

Zabawa karnawałowa klasy II

Tak bawiła się na balu karnawałowym klasa II.

Więcej zdjęć

 

"Tłusty czwartek"

Z okazji "tłustego czwartku" opiekunki Samorządu Uczniowskiego p.A. Makowiec i p.J. Cetnar zakupiły dla wszystkich uczniów pączki.

Więcej zdjęć

 

Z biologią za pan brat - doświadczenia i eksperymenty

 

Z biologią za pan brat - doświadczenia i eksperymenty.

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej realizowany jest na lekcjach biologii projekt „Z biologią za pan brat” . Projekt ma za zadanie wzbudzić zamiłowanie do zjawisk przyrodniczych, pobudzić do działania i eksperymentowania.

Projekt przewidziany jest dla uczniów klas V-VII. W trakcie nauczania stacjonarnego uczniowie na lekcjach biologii samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty powiązane z tematyką lekcyjną w danej klasie. Klasa VII zgłębiała tajniki anatomii człowieka, dlatego na kilku naszych lekcjach gościł miły i sympatyczny szkielecik „Stefan” Dzięki niemu ze sprawdzianu o układzie szkieletowym uczniowie uzyskali oceny bardzo dobre. klasa VI przeprowadzała mikroskopowanie preparatów roślinnych i zwierzęcych, natomiast klasa V wykonała eksperymenty związane z dwutlenkiem węgla: „Czy drożdże wydzielają dwutlenek węgla podczas fermentacji” i „ Szalony gejzer”. Nauczanie zdalne trochę pokrzyżowało nasze plany dotyczące realizacji projektu. Na platformie Microsoft Teams przedstawiam zatem doświadczenia i eksperymenty w formie filmów edukacyjnych, które następnie omawiany i wyciągamy właściwe wnioski. Zapraszam do obejrzenia małej galerii z naszych poczynań.

Miłego oglądania.

Anna Ramza

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

Zabawa karnawałowa klasy I

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Zabawa karnawałowa klasy III

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 139