szladna

Newsy

Warsztaty profilaktyczne w ramach programu "NOE"

1 grudnia klasa VII wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych w ramach programu "NOE". Warsztaty zorganizowano w Szkole Podstawowej w Łękawicy i były skierowane do 7-klasistów Szkoły Podstawowej w Ładnej, Łękawicy i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie. Szkolenie poprowadził pan Eugeniusz Dąbrowski oraz prezes Stowarzyszenia "Nowa Szansa". Warsztaty miały na celu promowanie trzeźwego stylu życia. Młodzież miała okazję usłyszeć świadectwo byłego alkoholika, poznać wszelkie konsekwencje choroby alkoholowej oraz wcielić się w rolę członka rodziny alkoholika.

 

 

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

"The English Brainiacs". Pod takim hasłem odbyła sie IX edycja gminnego konkursu z języka angielskiego organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Skrzyszowie. Tym razem konkurs skierowany był do uczniów z klas 5-7. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował Filip Michalski z klasy 5 oraz Gabrysia Augustyn i Madzia Boczniewicz z klasy 7 przygotowywani przez nauczyciela j. angielskiego, p. J. Cetnar. Konkurs ten polegał na wypełnieniu testu, w którym pojawiły się zadania na rozumienie tekstów pisanych i słuchanych, zadania gramatyczne i leksykalne. Po teście uczniowie zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, zaś nauczyciele, którzy przybyli wraz z uczniami poprawiali prace uczestników. W tym samym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz atrakcyjne nagrody.

Więcej zdjęć

 

Zbiórka prezentów dla dzieci z domu dziecka

Szanowni Państwo,

podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy zbiórkę prezentów świątecznych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnowie. Z podarunkami udamy się w ostatnim tygodniu przed świętami. Prosimy o wsparcie, podarunki można przynosić w dniach 11 - 19 grudnia. W placówce mieszkają dzieci w różnym przedziale wiekowym (3-15 lat), można przynosić dowolne prezenty np. zabawki, gry, pomoce szkolne, słodycze, które należy przekazać do wychowawcy klasowego.

Organizatorami akcji są Samorząd Uczniowski oraz SKO.

 

Mikołajki w klasie VI

Więcej zdjęć

 

Mikołajki w klasie VII

8 grudnia VII klasa wraz z wychowawcą zorganizowała klasowe mikołajki, na których jedna z uczennic wcieliła sie w rolę Św. Mikołaja, a inna uczennica została reniferem. W radosnej atmosferze pełnej humoru każdy otrzymał prezent po wykonaniu specjalnego zadania od Św. Mikołaja. Uczniowie prezentowali Mikołajowi m. in. piosenki, wiersze, a nawet taniec z wychowawczynią.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 102