szladna

Newsy

Konkurs ekologiczny

W miesiącu październiku Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej ,,Ekoludek". Uczniowie mieli za zadanie wykonać na kartce A-3 Ekoludka używając tylko materiałów przyrodniczych. Dzieci bardzo aktywnie wzięli udział w konkursie i do opiekunów dostarczyli 26 pięknych prac. Niemal każda praca wyróżniała się pomysłowością i oryginalnością, dlatego też wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, zdobywając I, II, i III miejsca. Otrzymali nagrody książkowe, słodycze i dyplomy ufundowane przez opiekunów SKO - panią Danutę Kloc i panią Beatę Sysło.

 

Nagroda dla Szkolnej Kasy Oszczędności

Działająca w naszej placówce Szkolna Kasa Oszczędności za swoją działalność w roku szkolnym 2016/2017 zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla SKO, organizowanym przez PKO Bank Polski. Uczniowie biorąc udział w lekcjach przeprowadzanych przez pracownika PKO Banku Polskiego oraz nauczycieli przyswajają wiedzę na temat oszczędzania i przedsiębiorczości, uczą się podejmowania decyzji, które w efekcie prowadzą do oszczędzania i gromadzenia oszczędności. Uczestniczą w wycieczkach do Oddziału PKO Banku Polskiego w Tarnowie, gdzie poznają specyfikę działalności banku, uczą się korzystania z bankomatu i wpłatomatu. Na terenie szkoły i środowiska lokalnego podejmują działalność charytatywną na rzecz potrzebujących, ekologiczną (zbiórka nakrętek, zużytych telefonów, elektroodpadów, makulatury). SKO jest organizatorem różnorodnych konkursów (np. konkurs na grę propagującą oszczędzanie, matematycznych, wiedzy ekologiczno - przyrodniczej, plastycznych). Nagroda w wysokości 1000 zł ufundowana przez PKO Bank Polski zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczki.
Opiekunkami SKO są panie: Danuta Kloc i Beata Sysło.

 

Próbna ewakuacja

14 listopada 2017 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, przy udziale i pomocy strażaków z OSP Ładna, w czasie której pokazano uczniom zasady ewakuacji osób i mienia z budynku użyteczności publicznej. Dodatkowo strażacy po raz kolejny przypomnieli i zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Więcej zdjęć

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

13 listopada uczniowie klasy V i VII pod opieką wychowawczyń p. Cetnar i p. Makowiec zaprezentowali przed społecznością szkolną przedstawienie z okazji Święta Niepodległości, które miało charakter scenki rozgrywającej się w sali muzealnej. Uczniowie przywołali daty, wydarzenia i postaci, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się niepodległej Polski. Jednocześnie aktorzy uświadamiali młodszym widzom, że nie byłoby teraźniejszości bez przeszłości.

Zdjęcia

 

Zbiórka makulatury

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasza ZBIÓRKĘ MAKULATURY.

Zbiórka będzie przeprowadzona od LISTOPADA 2017r. do KWIETNIA 2018r.
Pakiety muszą być związane lub sklejone taśmą i zważone. Tak przygotowaną makulaturę należy dostarczać do opiekunek SKO p. Kloc D. i p. Sysło B.
Pod koniec każdego miesiąca będzie podsumowanie zbiórki.

NA NAJAKTYWNIEJSZĄ KLASĘ ORAZ UCZNIÓW, KTÓRZY ZBIORĄ NAJWIĘCEJ MAKULATURY CZEKAJĄ NAGRODY.

Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji!

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 102