szladna

Newsy

Wycieczka do Jastrzębiej

W dniu 2 października 2019r. uczniowie klas I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń : pani Danuty Kloc, Beaty Sysło i Karoliny Burza odbyli wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Jastrzębiej w związku z realizacją programu innowacji pedagogicznej ,,Smacznie, zdrowo i kolorowo". Dzieci wraz z właścicielami gospodarstwa oraz wychowawczyniami brały czynny udział w pracach związanych z kiszeniem kapusty: ugniataniu jej, przyprawianiu. Następnie uczestniczyły w warsztatach wyrabiania ciasta na placki regionalne zwane prołziokami. Po upieczeniu ich odbyła się degustacja wraz z kiełbaską upieczoną na grillu. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia zwierząt, które są hodowane w tym gospodarstwie, karmieniem ich.Zapoznali się z rodzajami zbóż, z których powstaje mąka. Nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

 

''Elektrośmieci nie do śmieci''

Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza do udziału w akcji ''Elektrośmieci nie do śmieci''. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (zasilany na prąd lub baterie) należy dostarczać do opiekunek SKO. Na uczniów, którzy zaangażują się w akcję czekają nagrody.

Zbiórka będzie trwać do końca maja 2020r.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Nowy Samorząd Uczniowski!
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru nowego Samorządu Uczniowskiego.
Do rywalizacji o najważniejszą funkcję w szkole przystąpiło czterech kandydatów: Dawid Urjasz, uczeń klasy V; Bartosz Prokop, uczeń klasy VI; Kamil Olszówka, uczeń klasy VII oraz Jakub Mikus, uczeń klasy VIII.
Podczas kampanii wyborczej uczniowie na plakatach i w formie krótkich wystąpień prezentowali swoje programy wyborcze.
Dnia 11 września uczniowie oddali głosy na swoich kandydatów.
Najwięcej osób oddało głos na Kamila Olszówkę, który został przewodniczącym szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Jego zastępcą został Jakub Mikus, a skarbnikiem Dawid Urjasz.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!


 

Sukcesy ucznia kl. 8 - Jakuba Mikusa

 

Dnia 2 września 2019r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się Gala Stypendystów Małopolski organizowana przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego.

Na Gali wyróżniono 45 najlepszych stypendystów z subregionu tarnowskiego obejmującego powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów. Stypendyści to uczniowie szczególnie uzdolnieni, czyli w większości laureaci olimpiad, konkursów, turniejów oraz posiadający bardzo wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym.

Wśród nich znalazł się Jakub Mikus - uczeń kl. 8 Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej. Jakub zajął trzecie miejsce pod względem ilości punktów przyznawanych w Regionalnym Programie Stypendialnym 2018/2019 za osiągnięcia, tytuły i wyniki nauki z przedmiotów przyrodniczych, informatyki, języków obcych nowożytnych, matematyki w powiecie tarnowskim w kategorii wiekowej kl. 5-7. Opiekunem dydaktycznym Jakuba jest Pani Wanda Półkoszek-Budzik.

Jakub Mikus obecnie uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019 oraz tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2018/2019. Do obu konkursów ucznia przygotowała P. Wanda Półkoszek-Budzik.

 

 

Informacje

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej informuje, że odgórną decyzją od tego roku szkolnego będą wydawane tylko całe obiady (nie będzie połówek). Koszt obiadu 3,80 zł za jeden dzień. Prosimy o informację kto będzie korzystał z obiadów do wychowawców klas 2 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Informujemy również, że uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie roku odbędzie się o godz. 9.00.

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 131