szladna

Newsy

Wycieczka do Zakopanego

Zdjęcia z wycieczki klas IV - VI do Zakopanego

Więcej zdjęć

 

Kamil Olszówka popisał się talentem

Uczeń kl. 4, Kamil Olszówka,  wziął udział w  ogólnopolskim  konkursie literackim ,,Popisz się talentem” zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Kamil zrealizował zadanie konkursowe polegające na napisaniu zakończenia, liczącego nie więcej niż 500 słów, rozpoczętej przez pisarza Rafała Witka historii.  Do wyboru  były 3 kategorie.

Praca ucznia zatytułowana ,,Niezwykła znajomość”  w kategorii ,,Przygoda” spełniła wszystkie wymogi konkursowe i została przyjęta. Na konkurs napłynęło 4806 prac z całej Polski.

Opowiadanie Kamila zostało napisane pod kierunkiem nauczycielki M. Rzegockiej.

M. Rzegocka

 

 

Międzyszkolny konkurs "Zachować od zapomnienia"

Dnia 23 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy odbył się III Międzyszkolny Konkurs Poezji Elżbiety Stepskiej –Kot "Zachować od zapomnienia”.  Wśród dwudziestu uczestników z trzech gmin  znalazły się  uczennice kl. 6:  Agnieszka Boruch, która otrzymała dyplom za udział  i Wiktoria Hanusiak, która zdobyła Wyróżnienie Specjalne pani Marty Sławińskiej.

Uczennice przygotowała do konkursu nauczycielka języka polskiego M. Rzegocka.

M. Rzegocka

 

Gminny konkurs z języka angielskiego w Łękawicy

19 maja br.  odbyły się dwa gminne konkursy z języka angielskiego organizowane przez Szkołę Podstawową w Łękawicy. Uczniowie ze szkół Gminy Skrzyszów z klas I-III pisali test wiedzy i umiejętności językowych wzbogacony o elementy wiedzy o Wielkiej Brytanii. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowali: Borys Wojtanowicz z klasy III i Izabela Korus z klasy II. Otrzymali oni wspaniałe nagrody i wyróżnienia.

Starsi uczniowie z klas IV-VI zmagali się w V edycji Olimpiady Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Z naszej szkoły w Olimpiadzie uczestniczyły laureatki szkolnego etapu tego konkursu, uczennice klasy VI: Gabriela Augustyn i Agnieszka Boruch. Dziewczyny zdobyły wyróżnienia w konkursie, otrzymały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Uczniów do konkursów przygotowywała p. J. Cetnar - nauczyciel języka angielskiego.

Więcej zdjęć

 

Szkolne konkursy z języka angielskiego

W naszej szkole odbyły się dwa konkursy z języka angielskiego organizowane przez nauczyciela języka angielskiego, p. J. Cetnar. Jeden z nich był przeznaczony dla uczniów z klas I-III. Był to konkurs na najlepszy komiks w języku angielskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w każdej klasie. Prace były bardzo pomysłowe i ciekawe. Spośród 13 uczestników wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. I miejsca zdobyli:

- z klasy I - Amelia Michalik;

- z klasy II - Julia Kusek, Krzysztof Brzuchacz i Dawid Urjasz;

- z klasy III - Kamil Urjasz.

Z kolei chętni uczniowie ze starszych klas (IV-VI) rywalizowali ze sobą w Szkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Pisali oni test wiedzy o kulturze, geografii i historii tego kraju. W Olimpiadzie wzięło udział 14 uczniów. Zdobywcą I miejsca w tym konkursie została Gabrysia Augustyn z klasy VI. II miejsce zajęła

Agnieszka Boruch z klasy VI, a III miejsce ex aequo - Magdalena Boczniewicz z klasy VI i Filip Michalski z klasy IV.

Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali wyróżnienia. Na okolicznościowym apelu laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa Pearson i Egis oraz p. J. Cetnar.

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 94