szladna

Newsy

Zbiórka makulatury

Szkolna Kasa Oszczędności po raz kolejny organizuje zbiórkę makulatury, która będzie trwała od września 2018r. do maja 2019r. Zapakowane i zważone paczki należy składać na dolnym korytarzu koło schodów, po uprzednim zgłoszeniu opiekunom SKO.
Na uczniów, którzy najaktywniej wezmą udział w zbiórce czekają atrakcyjne nagrody.

 

Samorząd Uczniowski

W pierwszym tygodniu września wśród uczniów klas IV - VI przeprowadzono wybory szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W drodze głosowania spośród 4 kandydatów wyłoniono następujący skład samorządu:

 

przewodniczący: Bartosz Prokop kl. V

zastępca: Agnieszka Boruch kl. VIII

skarbnik: Michał Skalny kl. VII

sekcja dekoracyjna: Gabriela Barnaś, Klaudia Turaj, Natalia Stańczyk, Milena Gębala

Opiekę nad samorządem będą sprawowały panie Anna Makowiec, Renata Małochleb, Anna Czyż - Wałaszek


 

Zdjęcia z półkolonii 2018

Link do zdjęć

 

Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów językowych

15 czerwca 2018r. rozstrzygnięto 3 szkolne konkursy z języka angielskiego. Pierwszym z nich była skierowana do uczniów z klas 1-3 Olimpiada Wiedzy z Języka Angielskiego i Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięło udział 9 uczniów.  Zwycięzcami okazali się 3 klasiści: Krzysztof Brzuchacz - I miejsce, Dawid Urjasz - II miejsce. Ww. uczniowie przeszli do gminnego etapu tego konkursu, który odbył się  w Łękawicy. Na III miejscu zaś były: Iza Korus z kl. 3 oraz Amelia Michalik z kl. 2.

Drugim konkursem była już kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas 4-7, która cieszyła się ogromnym zainteresowniem  wśród uczniów. Wzieło w niej bowiem udział aż 19 uczestników. Na podium stanęły uczennice klasy VII: Magdalena Boczniewicz - I miejsce, Gabriela Augustyn - II miejsce oraz Oliwia Gądkiewicz - III miejsce. Na wyróżnienie w tym konkursie zasługuje uczeń 4 klasy, Bartosz Prokop, który pomimo, iż był jednym z najmłodszych uczestników zajął wysokie 4 miejsce. Laureatki dwóch pierwszych miejsc miały również możliwość sprawdzenia się w Gminnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanej w Łękawicy.
Trzeci konkurs był skierowany do uczestników zajęć innowacyjnych z języka angielskiego czyli uczniów z klas 5 i 6. Była to Olimpiada Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Wzięło w niej udział 16 uczniów a zdobywcą I miejsca okazała się uczennica klasy 5, Klaudia Turaj. II miejsce zajęła również 5klasistka, Gabriela Barnaś, a na III miejscu był Kacper Ciurej z kl. 6.Wszyscy uczestnicy tych konkursów oraz laureaci otrzymali pamiatkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody, których sponsorami  byli: wydawnictwo Oxford University Press, wydawnictwo Pearson, wydawnictwo MacMillan oraz organizator konkursów, nauczyciel języka angielskiego, p. J. Cetnar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów związanych z językiem angielskim.


 

 

 

Podsumowanie konkursu matematycznego KANGUR

 

15 czerwca odbyło się podsumowanie XXVII edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Uczniowie z klasy VI Kacper Ciurej i Nikodem Gwizdała uzyskali wysoki wynik i otrzymali wyróżnienie od Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. W konkursie również wzięli udział uczniowie: Dawid Urjasz, Kamil Urjasz, Bartosz Prokop, Gabriela Barnaś, Kordian Koczwara, Filip Przeklasa, Hubert Gielczowski, Kacper Smoła, Magdalena Boczniewicz, Gabriela Augustyn. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody od organizatora szkolnego etapu - A. Makowiec. Gratulujemy!


 

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 117