szladna

Newsy

Dzień Seniora - zdjęcia

29 stycznia 2017r. świętowaliśmy Dzień Seniora. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni Seniorzy z naszej miejscowości. Obecni byli również Wójt Gminy p. Marcin Kiwior, Przewodniczący Rady Gminy p. Czesław Boruch, Sołtys p. Stanisław Barnaś, ks. Proboszcz Wojciech Jurkowski. Dyrektor Szkoły p. Maria Łakoma, p. Wójt oraz p. Przewodniczący Rady Gminy zwracając się do zgromadzonych na sali gimnastycznej Seniorów docenili ich wkład w wychowanie i kształtowanie młodego pokolenia. Wyrazili również uznanie za wieloletnią, bardzo często bezinteresowną pracę na rzecz rozwoju swojej miejscowości, życząc wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli "Jasełka" przygotowane przez uczniów klas I, II, III pod kierunkiem nauczycieli D. Kloc i B. Sysło, po czym łamiąc się opłatkami poświęconymi przez ks. Proboszcza składali sobie życzenia noworoczne. Po obiedzie sfinansowanym przez GOPS nastąpiło wspólne kolędowanie.

Więcej zdjęć

 

Jak bezpiecznie spędzić ferie? - spotkanie z policjantem

25 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mł. asp. Krzysztofem Liszką - dzielnicowym Ładnej. Podczas pogadanki policjant przypomniał o najważniejszych zasadach bezpiecznej zabawy w czasie ferii zimowych. Przypomniał również jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Z uczniami starszych klas omówiono także tematy związane z bezpieczeństwem w sieci oraz agresją fizyczną w szkole.

 

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 18 stycznia 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była p. Jolanta Nowak. Do konkursu przystąpili uczniowie kl. I - VI. Wszyscy uczestnicy konkursu byli pięknie przygotowani wokalnie. Zgromadzonej widowni podobały się również stroje kolędników, w których wystąpili uczniowie. Jury w składzie: p. D. Kloc, p. A. Makowiec, p. J. Nowak oceniło występy uczniów w skali 1 - 8 w dwóch kategoriach: klasy młodsze I - III oraz klasy starsze IV - VI.
Wyniki konkursu:

Kategoria kl. I - III
I miejsce: Gabriela Kielian i Julita Gębala z kl. II
II miejsce: Agata Janowska kl. I
III miejsce: Amelia Michalik kl. I

Kategoria kl. IV - VI
I miejsce: Kordian Koczwara kl. IV
II miejsce: Oliwia Chrupek kl. V
III miejsce: Milena Gębala kl. IV i Magdalena Boczniewicz kl. VI

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów.
Rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu nastąpi po feriach.

Więcej zdjęć

 

Dzień Babci i Dziadka

,,Szukacie miłości?- w Nich ją odnajdziecie”- takie przesłanie towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Babci i Dziadka  w naszej szkole. Bardzo licznie przybyli do naszej szkoły mili  Goście z zainteresowaniem  obejrzeli 2 inscenizacje: ,,Nawrócenie wnuczki” w wykonaniu uczniów klasy 5 pod opieką wychowawczyni, p. Małgorzaty Rzegockiej i p. D. Borucha oraz humorystyczną, przezabawną sztukę pt. ,,Awantura o kapcie” z udziałem Patrycji Olszówki z klasy 3 oraz gościnnym występem absolwenta naszej szkoły, p. Piotra Juraszka przygotowaną przez p. Elżbietę Płanetę.
Spektakl ubogaciły swoim śpiewem G. Barnaś i M. Gębala z klasy 4.

Rodzice uczniów przygotowali dla Szanownych Gości pyszny poczęstunek złożony z ciasta i herbaty.

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w organizacji uroczystości: p.   E. Płaneta, P. Juraszek, H. Kula, W. Różycki, J. Zięba,  M. Przeklasa, G. Boczniewicz, M. Kurczab,     M. Brzuchacz, N. Bożym, K. Chrzanowska, A. Kobak, P. Michalska, A. Urjasz, M.Prokop, P.Michoń.

M. Rzegocka

Więcej zdjęć

 

Wycieczka do Bochni

Uczniowie klas I, II i III pod opieką wychowawczyń: p. Beaty Sysło, p. Katarzyny Micek oraz p. Danuty Kloc uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Był to pobyt edukacyjny - "Królestwo Skarbnika". Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego, mająca na celu poznanie sposobów dawnej techniki wydobywczej rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej przewodnikom pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Uczniowie odbyli przejażdżkę kolejką solnymi korytarzami, odwiedzili kaplicę św. Kingi, w której wysłuchali legendy związanej z odkryciem soli w Bochni. W Komorze Ważyn uczestniczyli w zajęciach plastycznych, po czym udali się na spotkanie z dobrym duchem bocheńskiej kopalni - Skarbnikiem. Wysłuchali opowiadania Skarbnika o jego tajemniczej postaci. Podczas spotkania dzieci poznały narzędzia, którymi posługiwali się górnicy, a także wykonywały zadania  wzorowane na tradycyjnych pracach górniczych. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał od Skarbnika woreczek soli bocheńskiej. Nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek oraz na krótki odpoczynek. Wyprawa w podziemia bocheńskiej kopalni wzbogaciła wiedzę na temat historii soli od jej początków aż do współczesności oraz dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 89