szladna

Newsy

Wycieczka edukacyjna do PKO Banku Polskiego

 

28 maja 2019r uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PKO Banku Polskiego Oddziału 1 w Tarnowie. Uczestników wycieczki przywitała dyrektor Oddziału, Pani Anna Nowakowska, która oprowadziła dzieci po Sali Obsługi Klienta. Uczniów bardzo zainteresował pokaz maszynowego liczenia banknotów, oraz sposób sprawdzania oryginalności banknotów. Pani Anna Fido, Opiekun Bankowy przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat pieniędzy i oszczędzania, skąd rodzice biorą pieniądze, jakie są nominały banknotów, gdzie produkuje się pieniądze, co daje oszczędzanie, dlaczego powinniśmy się uczyć oszczędzania. Uczniowie obserwowali i uczyli się korzystania z urządzenia rejestrującego klientów banku. Na zakończenie wszyscy otrzymali od obydwu Pań gadżety z logo PKO BP SKO oraz słodycze.

Więcej zdjęć

 

Wycieczka SKO do Jastrzębiej

 

Za działalność w roku szkolnym 2017/2018 Szkolna Kasa Oszczędności otrzymała nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Nagroda została przeznaczona na pobyt najaktywniejszych członków SKO w gospodarstwie agroturystycznym AGROTURYSTYKA „U Dajany” w Jastrzębiej. Gospodarstwo prowadzi Pani Danuta Kostrzyńska, która przybliża swoim gościom sposób tradycyjnego prowadzenia gospodarstwa rolnego. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez właścicielkę. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem włączyli się w wykonywanie czynności związanych z tradycyjnym wypiekiem chleba; pod kierunkiem P. Danuty przygotowali rogaliki krucho drożdżowe, oraz makaron, które po obróbce termicznej szybko zniknęły z półmisków. Najsilniejsi mieli okazję dokonania próby ręcznego mielenia zboża w stuletnich żarnach, znajdujących się w tradycyjnym, drewnianym wiatraku. Nie mogło zabraknąć grillowania, oraz zabaw na terenie gospodarstwa. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało przygotowany i upieczony w tradycyjnym piecu chlebowym pachnący chleb. Był to dzień niezapomnianych wrażeń. Wycieczka odbyła się 23 maja 2019r.

Więcej zdjęć

 

 

Wieczorek filmowy szóstoklasistów

Wystarczyło kilka minut, żeby zorganizować to spotkanie klasowe. Szybko rozdzieliliśmy podział obowiązków - kto co przynosi do jedzenia, jaki film oglądamy i gdzie. Nasz wieczorek rozpoczął się o 19.00 i skończył ok 22.00. Oglądnęliśmy ciekawy film, który momentami był zabawny, ale więcej w nim było wzruszających scen, podczas których chłopcy ratowali chusteczkami swoje koleżanki. W przerwach mogliśmy się krótko mówiąc "wyszaleć" w bitwach na poduszki i tym podobne ;)
To był udany wieczór, w pamięci zostanie przesłanie filmu o zwycięskiej walce z przeciwnościami losu i dążenie do osiągania wielkich rzeczy. Mieliśmy również okazję lepiej się poznać, wysłuchać swoich poglądów, czasami bardzo poważnych i mądrych, a czasami zabawnych.

Serdeczne podziękowania dla p. Pauliny B. za udostępnienie sali w klubie "Florianka"  

Wycieczka Nowy Sącz, Krynica

Więcej zdjęć

   
Więcej artykułów…
Strona 9 z 126