szladna

Newsy

Przedstawienie teatralne

 

W dniu 16 marca 2018r. uczniowie klas I - III pod opieka swoich wychowawczyń udali się do Tarnowa na przedstawienie teatralne teatru Artenes z Wrocławia – „Zaklęte granie”. Spektakl miał na celu uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z komputera. Został on tak skonstruowany, by przemawiał do uczniów obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zabrakło w nim także wszystkich atrybutów prawdziwej baśni: piosenek ,kolorowych postaci i kostiumów oraz multimedialnych efektów scenicznych. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

 

 

Matematyczne konkursy - PANGEA i KANGUR

W marcu 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach matematycznych. Sześcioro uczniów z klasy V i VI wzięło udział w konkursie Pangea organizowanym co roku przez Międzynarodową Szkołę Meridan. W tym roku konkurs miał postać elektroniczną, pod kontrolą nauczyciela uczniowie założyli swoje konta i po zalogowaniu się uzupełniali test on-line w ciągu 45 minut.

15 marca odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 12 uczniów z klas III - VII. Uczniowie rozwiązywali test w trzech kategoriach wiekowych w czasie 75 minut. Zadania były ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych, trzeba było wykazać się smykałką do rozwiązywania nietypowych zadań, mieć bystre oko i badawczy umysł. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Uczniów do konkursu przygotowywała p. A. Makowiec.

 

Święto Patrona Szkoły

15 marca 2018r., na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ładnej nauczyciele, rodzice oraz uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili święto patrona szkoły  - Kornela Makuszyńskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, sołtys Ładnej Stanisław  Barnaś, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, przedstawiciel OSP Ładna Andrzej Kopacz. Na uroczystość przybyli także nauczyciele innych szkół z nagrodzonymi  w konkursach: literackim i plastycznym uczniami. Po uroczystej Mszy  Świętej odprawionej przez księdza proboszcza Wojciecha Jurkowskiego zgromadzeni goście oraz społeczność szkolna obejrzeli inscenizację wybranych utworów Kornela Makuszyńskiego. Następnie zabrał głos Pan Marcin Kiwior, który pogratulował  Dyrekcji, nauczycielom i uczniom występującym w przedstawieniu efektów ich pracy. Podziękowania za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w uroczystości złożył pan sołtys. W dalszej kolejności głos zabrała Dyrektor Szkoły dziękując paniom Jolancie Nowak i Marcie Kokoszce za przygotowanie święta szkoły, panu Janowi Mucha za pomoc w dekoracji sali i gratulując uczniom występu,  złożyła również podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości: G. Boczniewicz, J. Boruch, M Woźniak, M. Prokop, S. Michalik, S. Korus, R. Kusek, B. Olszówka, K. Boruchowi, M. Cygan  oraz rodzicom, którzy upiekli ciasto.  Po podziękowaniach rozdano nagrody za udział  w konkursach związanychz twórczością patrona szkoły następującym uczniom:

KONKURS LITERACKI:

I miejsce:

Mateusz Paszyński ( SP Pogórska Wola)

Weronika Mikrut (SP 1  Skrzyszów)

II miejsce:

Wojciech Kurczab (SP Pogórska Wola)

Natalia Bańbur (SP 1 Skrzyszów)

III miejsce:

Kinga Zyguła (SP 2 Skrzyszów)

Wyróżnienie:

Kamil Olszówka (SP Ładna)

KONKURS PLASTYCZNY:

I miejsce:

Natalia Masłowska (SP Łękawica)

Agata Janowska (SP Ładna)

II miejsce:

Emilia Marszałek (SP 1 Skrzyszów)

Oliwia Miczek (SP Szynwałd)

III miejsce:

Nadia Paździoch  (SP Pogórska Wola)

Weronika Salawa ( SP 2 Skrzyszów)

Wyróżnienia:

Milena Kurczab (SP Ładna)

Natalia Barnaś (SP 1 Skrzyszów)

Szymon Wardzała (SP Szynwałd)

Anna Sierżęga (SP Ładna)

Wiktoria Adamska (SP Łękawica)

Więcej zdjęć

 

''Jeżdżę z głową'' - feryjny projekt nauki jazdy na nartach

W dniach 19 - 24 luty 2018 uczniowie z klas III - IV Szkoły Podstawowej w Ładnej wzięli udział w projekcie ''Jeżdżę z głową'' w Jastrzębiej koło Ciężkowic. Mali adepci jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów narciarstwa uczyli się jak bezpiecznie zjeżdżać z górki i korzystać z wyciągu narciarskiego. Wszyscy narciarze na zakończenie kursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i foldery reklamowe. Zajęciom towarzyszyła wspaniała atmosfera i mimo trudów wszyscy ukończyli kurs z wzorowym wynikiem. Opiekę nad 12-osobową grupą dzieci sprawował nauczyciel p. Dariusz Boruch.

"Realizacja projektu możliwa była dzięki pozyskaniu przez Gminę Skrzyszów z budżetu Województwa Małopolskiego kwoty 16 700 zł".

Więcej zdjęć

   
Więcej artykułów…
Strona 9 z 111