szladna

Newsy

"Dzielimy się sercem'' - spotkanie z niepełnosprawnymi

14 listopada uczniowie kl. VII wraz z wychowawczynią uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w ramach klasowych działań ''Dzielimy się sercem''. Spotkanie integracyjne odbyło się w kawiarence LawenLove prowadzonej przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w bardzo sympatycznej, miłej i wesołej atmosferze. Siódmoklasiści wykazali się wzorową postawą, podeszli do tematu bez uprzedzeń, ze zrozumieniem, empatią i troską. Zostali zaangażowani w warsztaty plastyczne pomagając osobom niepełnosprawnym i przygotowywali wypalane w deseczkach rysunki. Nasi uczniowie spotkali się z życzliwym przyjęciem ze strony podopiecznych oraz terapeutów, przekonali się, że osoby niepełnosprawne też potrafią normalnie żyć, mieć swoje obowiązki, realizować swoje marzenia i cele, a co najważniejsze cechuje ich pozytywne i pełne uśmiechu podejście do życia, mimo wielu barier i uprzedzeń jakie napotykają na swojej drodze.

Więcej zdjęć

 

 

„Gminne obchody Święta Niepodległości oraz 70. rocznicy sołectwa Ładna”

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest zawsze obchodzona w całym kraju szczególnie uroczyście. 11 listopada jest bardzo ważną datą również w gminie Skrzyszów. W tym roku gminne uroczystości odbyły się w naszej szkole. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, przewodniczący Rady Gminy Marcin Tryba, posłanka Urszula Augustyn, sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, radni Powiatu Tarnowskiego: Magdalena Kopczyńska i Józef Gądek, zastępca komendanta policji Tarnów-Centrum, przedstawicielka Zakładu Karnego w Tarnowie, sołtysi i radni Gminy Skrzyszów, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej oraz mieszkańcy Ładnej i okolic.
O godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Ładnej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi oraz przybyli goście udali się przed budynek szkoły, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca mieszkańców Ładnej, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Przybyli goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, po których wystąpili uczniowie naszej szkoły, wspominając wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz 70. rocznicą powstania sołectwa Ładna. Spotkanie uświetnił też występ Męskiego Chóru Filharmonii Krakowskiej. Dzięki przygotowanym śpiewnikom wszyscy mogli wykonać znane pieśni patriotyczne.
O godzinie 12.00 uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Na zakończenie zgromadzeni mogli poczęstować się wojskową grochówką oraz słodkimi wypiekami.
Obchody Święta Niepodległości w naszej miejscowości były udane i na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej składa podziękowanie paniom:
p.B. Olszówka za wykonanie kompozycji ozdobnych, S. Barszcz, S. Sysło, B. Prus, M. Kusek, M. Michalskiej, W. Śpiewak, W. Różyckiej, P. Barnaś za przygotowanie słodkiego poczęstunku, panu A. Stelmachowi, T. Sygnarowiczowi za obsługę nagłośnienia, panu J. Sysło i pracownikom gospodarczym za rozłożenie sceny i prace porządkowe, pracownikom obsługi szkoły za przygotowanie szkoły do uroczystości, a uczniom i rodzicom za obecność.

Więcej zdjęć

 

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Górska wycieczka klasy VII

Uczniowie klasy 7 wraz  z wychowawczynią wycieczkę po beskidzkich szlakach rozpoczęli od podróży pociągiem do Piwnicznej. Na stacji PKP czekał przewodnik górski, który równocześnie pełni funkcję ratownika GOPR. W czasie drogi szczytami tj. Niemcowa, Wielki Rogacz, Radziejowa zwracał uwagę nie tylko na piękno otaczających gór i przyrody, ale także na bezpieczne zachowanie się na szlakach i sposoby wzywania pomocy w górach. Wyprawa, która liczyła  prawie 15 km zakończyła się ogniskiem oraz noclegiem w schronisku na szczycie Przehyba. Wyprawa, która pozwoliła na wypróbowanie swoich sił i pokonanie słabości, doświadczenie tego, że najważniejszy jest nie sam szczyt ale droga do niego.

Więcej zdjęć

 

Spotkanie z Policją i Mrówką

W dniu 23 X 2019r. pierwszoklasiści naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami tarnowskiej komendy policji wraz z sympatyczną maskotką mrówki, którzy uczyli dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dzieci uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach przechodzenia przez jezdnię oraz wykazały się wiedzą związaną z zachowaniem się na drodze. Na koniec wręczono im kamizelki odblaskowe oraz słodkie upominki.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 132