VI Gminny Konkurs Matematyczny

Email Drukuj PDF

 

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Skrzyszów. Organizatorem konkursu była p. Anna Makowiec, a honorowy patronat sprawował Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. W tym roku uczestniczyło w nim 30 najlepszych matematyków, którzy do etapu gminnego zakwalifikowali się poprzez eliminacje szkolne. Każdą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Konkurs rozpoczął wójt Marcin Kiwior, który podkreślił jak ważna i użyteczna jest nauka matematyki, która rozwija przede wszystkim logiczne myślenie przydatne w życiu codziennym. Następnie Dyrektor Szkoły p. Maria Łakoma powitała uczniów oraz przybyłych z nimi nauczycieli matematyki: p. Magdalenę Kielian, p. Kingę Wzorek-Szpala, p. Zofię Skruch, p. Barbarę Kluza, p. Mariusza Macoń. Po części powitalnej młodzi matematycy przystąpili do rozwiązywania nietypowych zadań, w których oprócz wiedzy matematycznej musieli się wykazać logiką i inteligencją. Po sprawdzeniu wyników przez komisję nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo dobre miejsca: Jakub Mikus miejsce I, natomiast Rafał Stańczyk, Bartosz Prokop, Kacper Klesyk i Magdalena Boczniewicz uzyskali III miejsca w swoich kategoriach klasowych. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku!

Więcej zdjęć