„Gminne obchody Święta Niepodległości oraz 70. rocznicy sołectwa Ładna”

Email Drukuj PDF

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest zawsze obchodzona w całym kraju szczególnie uroczyście. 11 listopada jest bardzo ważną datą również w gminie Skrzyszów. W tym roku gminne uroczystości odbyły się w naszej szkole. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, przewodniczący Rady Gminy Marcin Tryba, posłanka Urszula Augustyn, sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, radni Powiatu Tarnowskiego: Magdalena Kopczyńska i Józef Gądek, zastępca komendanta policji Tarnów-Centrum, przedstawicielka Zakładu Karnego w Tarnowie, sołtysi i radni Gminy Skrzyszów, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej oraz mieszkańcy Ładnej i okolic.
O godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Ładnej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi oraz przybyli goście udali się przed budynek szkoły, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca mieszkańców Ładnej, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Przybyli goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, po których wystąpili uczniowie naszej szkoły, wspominając wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz 70. rocznicą powstania sołectwa Ładna. Spotkanie uświetnił też występ Męskiego Chóru Filharmonii Krakowskiej. Dzięki przygotowanym śpiewnikom wszyscy mogli wykonać znane pieśni patriotyczne.
O godzinie 12.00 uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Na zakończenie zgromadzeni mogli poczęstować się wojskową grochówką oraz słodkimi wypiekami.
Obchody Święta Niepodległości w naszej miejscowości były udane i na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej składa podziękowanie paniom:
p.B. Olszówka za wykonanie kompozycji ozdobnych, S. Barszcz, S. Sysło, B. Prus, M. Kusek, M. Michalskiej, W. Śpiewak, W. Różyckiej, P. Barnaś za przygotowanie słodkiego poczęstunku, panu A. Stelmachowi, T. Sygnarowiczowi za obsługę nagłośnienia, panu J. Sysło i pracownikom gospodarczym za rozłożenie sceny i prace porządkowe, pracownikom obsługi szkoły za przygotowanie szkoły do uroczystości, a uczniom i rodzicom za obecność.

Więcej zdjęć