Wycieczka do Krakowa uczniów klas II i III

W dniu 19 października 2021 r. pod opieką wychowawczyń dzieci z klas II i III udały się do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie z ziejącym ogniem smokiem wawelskim. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Komnat Królewskich na Wawelu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli mieszkanie wielkorządcy, które składa się z trzech komnat; w jednej z nich zobaczyli skrzynie kasowe do przechowywania pieniędzy. Na drugim piętrze Zamku Wawelskiego podziwiali sale reprezentacyjne, które były miejscem uroczystych wydarzeń państwowych i dworskich. Zwiedzili Salę Turniejową, Salę Poselską, Salę Senatorską; podobało im się wyposażenie komnat, stropy zdobione głowami wawelskimi. Prawdziwą perłą wyposażenia, którą wszyscy podziwiali były słynne arrasy, zamawiane przez króla Zygmunta Augusta. Na ​zakończenie wędrówki po komnatach dzieci wspólnie układały z puzzli arras, co było sprawdzianem umiejętności pracy w grupie.

Po zakupieniu pamiątek, uzupełnieniu straconych kalorii, udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym zgromadzone są bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców, silników lotniczych, wojskowych dział przeciwlotniczych. Można było tam zajrzeć do wnętrza jednego z samolotów, odpocząć na samolotowym fotelu. Po zakończonej wędrówce po​ Muzeum udali się w drogę powrotną; „lekko” spóźnieni niż przewidywano wcześniej, ale zadowoleni dotarli do oczekujących pod szkołą rodziców.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Skrzyszów za dofinansowanie kosztów transportu uczestników wycieczki, a Panu Grzegorzowi Sierżęga za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Wychowawczynie klasy II i III

WIĘCEJ ZDJĘĆ