Nasi siódmoklasiści odbyli wyjątkową, praktyczną wycieczkę. Pierwszym punktem programu były odwiedziny u Wójta Gminy Skrzyszów, Pana Marcina Kiwiora. Wójt przyjął siódmoklasistów bardzo serdecznie, opowiedział o swojej pracy, a uczniowie z radością sprawdzili, jak siedzi się w fotelu szefa gminy.
Następnie Zastępca Wójta, Pan Robert Wadycki oprowadził młodzież po pozostałej części urzędu, tłumacząc, czym zajmują się poszczególne referaty i jak wygląda codzienna obsługa mieszkańców "od kuchni".
Po opuszczeniu urzędu uczniowie udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani Paulina Barnaś oraz Pan Jarosław Ciochoń przygotowali dla uczniów profesjonalną prezentację z mnóstwem ciekawych faktów o gminie Skrzyszów. Wisienką na torcie była miła niespodzianka – pyszny poczęstunek, który zregenerował siły naszych uczniów! 
Z całego serca dziękujemy Panu Wójtowi Marcinowi Kiwiorowi, Panu Wicewójtowi Robertowi Wadyckiemu, Pani Paulinie Barnaś, Panu Jarosławowi Ciochoniowi oraz wszystkim pracownikom za poświęcony czas, otwartość i tak miłe przyjęcie. To była bezcenna lekcja patriotyzmu lokalnego! 
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!