szladna

Newsy

Dzień Ziemi

22 IV 2013 z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas Vi VI przygotowali przedstawienie proekologiczne zatytułowane " Pomóżmy naszej Ziemi" w którym przekonywali  do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniom całej szkoły przypomniano o potrzebie utrzymania ładu i porządku na własnym podwórku oraz w pobliskim lesie. Edukowano w zakresie segregowania odpadów i zbierania surowców wtórnych. Podkreślano też rolę zwierząt w ekosystemie i konieczność troski o nie. Po akademii roztrzygnięto konkursy i rozdano nagrody finalistom.

W konkursie ekologicznym:" Piękno przyrody zaklęte w odpadach"

I miejsce M. Boczniewicz kl. V

II miejsce P. Gębala         kl. IV

III miejsce N. Turaj         kl. IV

W konkursie wiedzy :" Zjawiska przyrodnicze na Ziemi"

I miejsce K. Sysło kl. VI

II miejsce K. Baran kl VI

III miejsce A.Tomasiewicz kl VI

W konkursie mody ekologicznej

I miejsce P Gębala i N. Turaj

Następnego dnia społeczność całej szkoły wzięła udział w akcji sprzątania najbliższej okolicy pod opieką wychowawców.

 

Zdjęcia  są do obejrzenia w galerii.

 

Konkurs wielkanocny

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski wraz z
opiekunkami, p. Chrystyniak i p. Rogus, zorganizował szkolny konkurs na
najładniejszą pisankę wielkanocną. Konkurs ten cieszył się dużym
zainteresowaniem ze strony uczniów, zarówno tych starszych jak i tych
młodszych. Prace były wykonywane dowolną techniką a jury oceniało
pomysłowość, estetykę wykonania pracy oraz wkład. W przeddzień
przerwy świątecznej rozstrzygnięto uroczyście konkurs. Wszyscy
uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy 
oraz nagrody ufundowane przez panią Dyrektor Marię Łakoma, panią
Danutę Kloc oraz opiekunki SU. A oto laureaci konkursu:
I miejsce zdobyli:Oliwia Chrupek, Zuzia Zając, Amelia Sysło, Kamil
Olszówka, Madzia Gancarz, Kasia Handzel, Natalia Turaj, Monika
Boczniewicz, Agnieszka Tchoń i Wiktoria Barnaś;
II miejsce zajęli: Wiktoria Januszek, Kacper Ciurej, Klaudia Turaj, Madzia
Boczniewicz, Gabrysia Augustyn, Milena Gębala, Sebastian Bożym, Kamil
Urjasz, Ola Olszówka, Szymon Klecza, Krystian Woźniak, Patrycja Gębala i
Kacper Boruch;
III miejsce zajęli: Mateusz Kula, Hubert Gielczowski, Oliwier Kijak,
Wiktoria Hanusiak, Gabrysia Barnaś, Agnieszka Boruch, Weronika Dąbrowska,
Michał Kopacz i Jakub Kopacz.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Natalia Stańczyk, Michał Skalny,
Ireneusz Łuszcz i  Michał Miś. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!

Zdjęcia są do obejrzenia w galerii.
 

Wycieczka do Krakowa

Dnia 22 marca 2013 roku pomimo mroźnej pogody wytrzymali turyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie, Szkoły Podstawowej w Ładnej, Łękawicy i Tarnowcu, zrealizowali program wycieczki do Krakowa w ramach projektu międzyszkolnego „Dlaczego, kto szuka nie błądzi – zaczarowani nauką, oczarowani techniką”. A wyjazd dla grupy 49 uczniów i 5 opiekunów dostarczył niezwykłych wrażeń i nie były one związane z atakiem zimy w marcu. Wrażenia z wycieczki można podzielić na dwie kategorie – „Kraków magiczny” i „Kraków techniczny”. Do magicznych doświadczeń należy zaliczyć obrazy związane ze zwiedzaniem Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. W naszej galerii zdjęć zamieszczamy panoramę Wisły widzianą z tynieckiego wzgórza oraz wnętrza świątyni Ojców Benedyktynów z jej romańskiej, gotyckiej i barokowej części. Następna odsłona „Krakowa magicznego”, to nasze przejście przez Stare Miasto do Kościoła Mariackiego ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza i emocje po zwiedzeniu najnowszej atrakcji turystycznej, jaką jest trasa turystyczna pod rynkiem krakowskim. To niezwykłe muzeum multimedialne jest zetknięciem tradycji  z nowoczesnością, czyli najstarszej części średniowiecznego Krakowa, odsłoniętego podczas wieloletnich prac archeologicznych z nowoczesnymi multimediami: prezentacjami, animacjami komputerowymi, fragmentami filmów i nagraniami przybliżającymi atmosferę i dźwięki Krakowa w średniowieczu. Podczas przejścia podziemną trasą turystyczną w Krakowie magia tego miasta zderza się z nowoczesnością, co daje niezwykle emocjonujące połączenie wrażeń. Nasze magiczne spotkanie z Krakowem zakończyły tradycyjne zakupy w Sukiennicach.

A „Kraków techniczny”- poznawaliśmy podczas wizyty w Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie obok ekspozycji zabytkowych pojazdów, mieści się „ogród doświadczeń”. Tam młodzi i starsi miłośnicy techniki poprzez atrakcyjne doświadczenia poznają prawa przyrody.

Mamy nadzieję, że obejrzenie galerii zdjęć z wycieczki przybliży nasze hasło projektowe: „Oczarowani nauką – zaczarowani techniką”. I zachęci do wspólnego podróżowania z uczniami Szkół Podstawowych w Ładnej, Tarnowcu, Łękawicy oraz SP nr 2 w Skrzyszowie. A przed nami wspólna wyprawa do Bóbrki i finał projektu.

Zdjęcia z tej wycieczki są do obejrzenia w galerii.

 

Dzień Patrona

(…),,Ty też możesz komuś pomóc,

Tak jak on pokazać dobro.”(…)

Tymi słowami rozpoczęło się i zakończyło przedstawienie przygotowane przez uczniów kl.4-6 pod opieką p. M. Rzegockiej i J. Rogus   z życzliwą pomocą nauczycielki - emerytki p. E Płanety z okazji Święta Patrona naszej szkoły, Kornela Makuszyńskiego, dnia 6 marca 2013r.

Ten szczególny w życiu naszej społeczności dzień  miał bardzo uroczystą oprawę. Po mszy św. z udziałem pocztu sztandarowego, odprawionej przez ks. Proboszcza Wiesława Gomółkę  i wygłoszonej przez niego okolicznościowej homilii, zaproszeni Goście, uczniowie, przedszkolaki, pracownicy szkoły i rodzice uczestniczyli w uroczystej akademii w szkole na odświętnie udekorowanej  sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewani hymnów głos zabrała p. Dyrektor, M. Łakoma, która powitała zebranych Gości, m.in. Wójta Gminy Skrzyszów M. Kiwiora, sołtysa  S. Barnasia, radnego Cz. Borucha, przew. KGW p. Boruch, przedstawicieli OSP oraz dyrektorów szkół  i przedszkoli gminy Skrzyszów oraz zaprosiła na spektakl.

Występujący na scenie uczniowie  wędrowali szlakiem życia naszego patrona w poszukiwaniu skarbu wg mapy znalezionej przez nich w książce pt. ,,Szatan z siódmej klasy”. Ich wyprawa przeplatana układem tanecznym do piosenki ,,Ewo, ty nie szalej” oraz piosenkami z ekranizacji utworów  K. Makuszyńskiego(,,O dwóch takich, co ukradli księżyc”, ,,Panna z mokra głową”) zakończyła się znalezieniem skarbu - kufra z cytatami z książek naszego patrona, które w prezencie otrzymali  zgromadzeni na uroczystości Goście. Występ uczniów, nagrodzony brawami, dostarczył zebranym wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Potem Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom i uczniom z przygotowanie uroczystości oraz wręczyła nagrody i  podziękowania  za udział w konkursach.

obraz 091

 

Cyrk "Szok"

Do naszej szkoły  przyjechali   artyści cyrkowi. Niezwykłe widowisko jakie zaprezentowali sprawiło dzieciom ogromną radość. Był wesoły clown, były też  pokazy żonglerki, akrobacje oraz iluzje.  Wielką atrakcją był pokaz  cyrkowców z udziałem zwierząt.  Szczególne wrażenie zrobił na dzieciach wąż pyton królewski  oraz sympatyczny pudelek.

 
Więcej artykułów…
Strona 89 z 102