szladna

Newsy

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami do włączenia się w akcję Góra Grosza. Zbiórka drobnych monet - od 1 gr do 5 zł, będzie trwała od 25 listopada do 7 grudnia. Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety zostaną przesłane do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku, gdzie trafią na konto organizującego akcję Towarzystwa "Nasz Dom". Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W zwiazku z tą akcją opiekunowie SU organizują w szkole międzyklasowy konkurs na najwyższą wartość zebranych pieniędzy. Dokładne informacje u p. J. Cetnar i p. A. Makowiec.

gg1

 

 

Pasowanie na czytelnika

W dniu 14 listopada w naszej bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza p. Jana Muchę. Z tej okazji zaproszeni goście, pani dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie. Podczas uroczystości uczennice klasy III zaprezentowały inscenizację, w przebiegu której uczniowie klasy I rozwiązywali zagadki związane z biblioteką i książkami.

pasowanie

 

Konkurs Matematyczny

Nauczyciel matematyki p. A. Makowiec zaprasza uczniów kl. IV - VI do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea. Udział w konkursie jest bezpłatny. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela matematyki do dnia 19.11.2013r. (wtorek).

students

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 10 stycznia 2014r.

Regulamin konkursu, zakres materiału dla szkoły podstawowej oraz przykładowe zadania są dostępne na stronie

www.pangea.edu.pl

 

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2013r. delegacja naszej szkoły pod przewodnictwem p.o. dyrektora szkoły p. Danuty Kloc uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbywały się w Skrzyszowie. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy pod opieką p. Marty Kokoszki w składzie: Monika Boczniewicz, Patrycja Gębala i Gabriel Hanusiak. Po uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny uczestnicy przeszli pod Pomnik Wdzięczności, gdzie odbyły się główne uroczystości patriotyczne. Uczniowie naszej szkoły złożyli okolicznościową wiązankę pod pomnikiem.

g111 g112
 

Narodowe Święto Niepodległości

8 XI 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na odswiętnie udekorowanym ( przez p.J. Muchę) dolnym korytarzu, gdzie po odśpiewniu hymnu państwowego obejrzeli   i wysłuchali montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 4 i 5 pod opieką wychowawców p. M. Rzegockiej i p. A. Makowiec.  W trakcie imrezy została przedstawiona droga Polaków do wolności  w sposób obrazowy zrozumiały dla najmłodszych. Podniosły charakter uroczystości podkreśłały pieśni  patriotyczne.   Uroczystość podobała się zebranym i dostarczyła im  wielu wzruszeń. Na zakończenie prowadzący  pogratulowali patriotycznej postawy widzom, którzy z uwagą uczestniczyli śledzili występy kolegów.

str3 str4

Więcej zdjęć w Galerii.

 
Więcej artykułów…
Strona 89 z 109