szladna

Akcja "Wszystkie Dzieci Są Kochane"

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolną Kasą Oszczędności zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji „Wszystkie Dzieci są Kochane”, której celem jest obdarowanie dzieci z rodzin ubogich i chorych.
Prosimy aby każda klasa przygotowała
1 paczkę (według schematu) do dnia 30 listopada 2017r.

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolną Kasą Oszczędności zachęca uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami do wzięcia udziału w XVIII edycji Góry Grosza. Prosimy, aby każda klasa przygotowała puszkę, do której będzie można wrzucać pieniądze (monety i również banknoty). Po zakończeniu akcji, puszki należy przekazać opiekunom SU - p. A. Makowiec lub p. J. Cetnar. W związku z akcją, organizujemy konkurs - klasa, która uzbiera największą kwotę zostanie nagrodzona!

Akcja będzie trwała
od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r.

Więcej o akcji http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Konkurs ekologiczny

W miesiącu październiku Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej ,,Ekoludek". Uczniowie mieli za zadanie wykonać na kartce A-3 Ekoludka używając tylko materiałów przyrodniczych. Dzieci bardzo aktywnie wzięli udział w konkursie i do opiekunów dostarczyli 26 pięknych prac. Niemal każda praca wyróżniała się pomysłowością i oryginalnością, dlatego też wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, zdobywając I, II, i III miejsca. Otrzymali nagrody książkowe, słodycze i dyplomy ufundowane przez opiekunów SKO - panią Danutę Kloc i panią Beatę Sysło.

Nagroda dla Szkolnej Kasy Oszczędności

Działająca w naszej placówce Szkolna Kasa Oszczędności za swoją działalność w roku szkolnym 2016/2017 zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla SKO, organizowanym przez PKO Bank Polski. Uczniowie biorąc udział w lekcjach przeprowadzanych przez pracownika PKO Banku Polskiego oraz nauczycieli przyswajają wiedzę na temat oszczędzania i przedsiębiorczości, uczą się podejmowania decyzji, które w efekcie prowadzą do oszczędzania i gromadzenia oszczędności. Uczestniczą w wycieczkach do Oddziału PKO Banku Polskiego w Tarnowie, gdzie poznają specyfikę działalności banku, uczą się korzystania z bankomatu i wpłatomatu. Na terenie szkoły i środowiska lokalnego podejmują działalność charytatywną na rzecz potrzebujących, ekologiczną (zbiórka nakrętek, zużytych telefonów, elektroodpadów, makulatury). SKO jest organizatorem różnorodnych konkursów (np. konkurs na grę propagującą oszczędzanie, matematycznych, wiedzy ekologiczno - przyrodniczej, plastycznych). Nagroda w wysokości 1000 zł ufundowana przez PKO Bank Polski zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczki.
Opiekunkami SKO są panie: Danuta Kloc i Beata Sysło.

Próbna ewakuacja

14 listopada 2017 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, przy udziale i pomocy strażaków z OSP Ładna, w czasie której pokazano uczniom zasady ewakuacji osób i mienia z budynku użyteczności publicznej. Dodatkowo strażacy po raz kolejny przypomnieli i zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Więcej zdjęć