szladna

Newsy

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Z okazji DNIA DZIECKA

Najwspanialsze życzenia uśmiechu uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności.
Żyjcie tak, aby kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i optymizmu.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

Poseł na Sejm RP - Norbert Kaczmarczyk

 

Wielki sukces Mileny Gębali

W sobotę 19 maja w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie – filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie odbyły się przesłuchania do konkursu muzycznego Maestro. Wśród osób występujących w przesłuchaniach było trzech instrumentalistów i siedmiu wokalistów. Jury pod przewodnictwem Marka Ostrowskiego, muzyka i wokalisty zespołu AnVision  jednogłośnie zdecydowało, że jedną z głównych nagród w Gminnym Konkursie Artystów Maestro przyznaje Milenie Gębali. Jury zwróciło uwagę na dobre przygotowanie ze strony uczestników, tym bardziej, że był to pierwszy taki konkurs w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i życzymy jej dalszych zwycięstw. 

 

Konkurs poetycki "Barwy ojczyste"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VII a Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, Zuzanna Zając, zajęła II miejsce w VI edycji konkursu poetyckiego pod hasłem „Barwy ojczyste” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VII małopolskich szkół. Uczniowie tworzyli teksty poetyckie do hasła NIEPODLEGŁOŚĆ, w których wyrażali własne refleksje dotyczące wolnej Polski. Mogli również nawiązać do walki Polaków o odzyskanie niepodległości.

Zuzanna została laureatką w kategorii tekst poetycki – akrostych.

 

Gratulujemy!

 

 

 

Wyniki konkursów w SP Łękawica

Dnia 25 maja 2018r., w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy odbył się konkurs poezji Pani Elżbiety Stepskiej-Kot „Ocalić od zapomnienia”. Nasza szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Agnieszka Boruch przygotowywana przez panią Renatę Małochleb i Kamil Olszówka przygotowywany przez panią Małgorzatę Rzegocką. Wyróżnienie specjalne i nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej w Łękawicy otrzymała Agnieszka Boruch.

W tym samym dniu rozstrzygnięto konkurs historyczny na album "Józef Piłsudski i jego czasy". Miło nam poinformować, że miejsce pierwsze zajął Kordian Koczwara, a miejsce trzecie w tymże konkursie Mateusz Kula. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Maria Łakoma. Gratulujemy zwycięzcom.


 

 

Konkurs na gry matematyczne

Uczniowie klasy IV wykonali gry matematyczne na konkursy, które ogłosiły opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności. Patrycja Olszówka i Joanna Baran wykonały grę matematyczną propagującą oszczędzanie „ŚWINKA SKARBONKA”. Bartosz Prokop i Kamil Urjasz są autorami gry matematycznej „MOTYWATOREK MATEMATYCZNY”. W/w uczniowie otrzymali dyplomy, oraz nagrody ufundowane przez nauczycielki prowadzące SKO.

 

 

 

 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 109