szladna

Newsy

Warsztaty edukacyjne z GAZ SYSTEM

W dniu 10 grudnia 2020 roku spółka GAZ-SYSTEM przy współpracy z nauczycielem koordynatorem Panem Grzegorzem Mikuszewskim dzięki, któremu nasza Szkoła została zakwalifikowana do programu WARSZTATY EDUKACYJNE 2020 dla młodzieży, zrealizowała zdalnie w/w warsztaty.

Spółka GAZ SYSTEM od 4 lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze poprzez realizację warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży. W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie mogli również uczestniczyć w quizach, w których zdobywali atrakcyjne nagrody min.: pendrajwy 16GB, długopisy wielofunkcyjne oraz notesy. W naszej Szkole szczególnie wyróżnili się następujący uczniowie: Joanna Baran, Kordian Koczwara, Kamil Olszówka - którzy dodatkowo otrzymają obiektywy na smartfony. Nagrody, które uczniowie zdobyli odbiorą po powrocie do szkoły.

Dzięki przekazanym materiałom edukacyjnym oraz pomocom naukowym do przeprowadzania eksperymentów spółka GAZ-SYSTEM systematycznie zwiększa poziom wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Nadrzędnym celem projektu jest jednak rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki.

Zestawy laboratoryjne do realizacji eksperymentów, oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela pozwolą na wykonywanie ciekawych eksperymentów w szkole. Szkoła uzyskała również dostęp do opracowanych specjalnie na potrzeby warsztatów materiałów on-line, dzięki którym nauczyciel mógł przeprowadzać warsztaty pełne atrakcyjnych i zróżnicowanych doświadczeń.

Z nadzieją i oczekiwaniem czekamy na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych warsztatów organizowanych przez spółkę GAZ SYSTEM.

 

Konkurs kolęd i piosenek świątecznych

Miło nam poinformować o wynikach Szkolnego konkursu angielskich kolęd i piosenek świątecznych – edycja online zorganizowanego przez p. J. Cetnar. Zgłosiło się 8 uczestników, którzy zostali ocenieni pod względem wymowy, dykcji, akcentu oraz zdolności wokalnych. A oto wyniki:

Kategoria Klasy 4-8

I miejsce: Alex Wojtanowicz i Milena Gębala

II miejsce: Amelia Michalik i Agata Janowska

III miejsce: Ania Sierżęga

Kategoria klasy 1-3

I miejsce: Weronika Michalik, Kacper Burza

II miejsce: Kamila Obierzychleb

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone uczniom klas młodszych na specjalnym spotkaniu w szkole. Uczniowie starszych klas otrzymają nagrody i dyplomy po powrocie do szkoły.


 

Dla Babci i Dziadka - występ klasy 3

Babcia i Dziadek to szczegolne osoby w życiu kazdego czlowieka. W dniu ich święta pragniemy w imieniu uczniów naszej szkoły przekazać seniorom najszczersze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Występ uczniów do obejrzenia

TUTAJ

 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Bo kto pocieszy, przytuli, u kogo są najcudowniejsze wakacje czy święta?
Są takie dwa piękne dni styczniowe, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku. Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto obchodzone w uroczysty sposób w naszej szkole. Z tej okazji grupa dzieci 5 - 6 latków pod opieką wychowawcy p. M. Kokoszka przedstawiła swój program artystyczny dedykowany dziadkom.
W tym roku jest inaczej, występy dzieci zostały nagrane w formie filmiku.
 

Półkolonie zimowe

 

W dniach 4 – 8 stycznia 2021r. odbywały się zajęcia w ramach półkolonii. Brało w nich udział 18 dzieci z klas I – IV. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Uczestniczyli w warsztatach: „Wszystko jest sztuką” – były to warsztaty o sztuce współczesnej, w czasie których uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie czy cisza istnieje, co trzeba zrobić, aby daną rzecz nazwać dziełem sztuki, przekonali się, czy łatwo jest narysować zwierzę, którego nigdy się nie widziało, a zna się jego nazwę. Podczas warsztatów ceramicznych dzieci wykonały obrazki z ceramiki, które powstały przy użyciu patyczka i plastra gliny. W trakcie warsztatów mydlarskich uczniowie wykonali mydełka o wybranym przez siebie zapachu i kolorze. Natomiast warsztaty plastyczne przeznaczone były na wykonanie miękkiego bałwanka ze skarpety, którego każdy mógł przybrać według własnego pomysłu.

Opiekunki grup przygotowały i przeprowadziły z dziećmi wiele różnorodnych zajęć. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, grach i zabawach w sali gimnastycznej, oraz na powietrzu. Wykonali wiele prac plastycznych i technicznych – np. kompozycję przestrzenną „papierowe pióra”, papugę z papierowego talerzyka, modelowali w plastelinie wykonując sylwetki różnorodnych zwierząt, powstały prace w wersji 3D – „Drzewo”, oraz „Ocean”. Uczestnicy półkolonii poznali nowe techniki plastyczne – malowanie solą, oraz modelowanie z masy piaskowej. Uczestniczyli również w zabawie sensorycznej, malując orzechy, patyki, rybki z makaronu. Przygotowali prace na konkurs plastyczny, wykonując ilustrację do wysłuchanej baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Uczestniczyli również w zajęciach programowania. Odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego i grę zręcznościową „piłkarzyki”. Nie zabrakło czasu na zabawy dowolne, według zainteresowań dzieci. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie i aktywność uczestników we wszystkich zajęciach odbywających się w czasie półkolonii. Na zakończenie zajęć został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Były to puchary, (bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Skalny za ich dostarczenie), gry planszowe, nagrody książkowe, słodycze. Odnosimy wrażenie, że dzieci miło spędziły pierwszy tydzień ferii, mimo, że zajęcia odbywały się z ograniczeniami sanitarnymi.

ZDJĘCIA GRUPA I

ZDJĘCIA GRUPA II

 

 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 136