szladna

Newsy

Kangur Matematyczny

 

21 marca 23 uczniów naszej szkoły z klas III – VIII wzięło udział w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Zdolni matematycy przez 75 minut głowili się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do 9 maja. Konkurs, którego celem jest popularyzacja matematyki, ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzanego tego samego dnia na całym świecie, a uczniowie rozwiązują te same zadania.

„Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Wg organizatorów w Konkursie „Kangur Matematyczny” bierze udział ponad 6 milionów uczniów z 60 krajów. Trzymamy więc kciuki za naszych matematyków.

 

 

Święto Patrona Szkoły

19 marca 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Ładnej pod przewodnictwem ks. W. Jurkowskiego, na którą społeczność szkolna wyruszyła na czele z pocztem sztandarowym. Następnie na sali gimnastycznej p. Dyrektor Maria Łakoma powitała zaproszonych gości, głos zabrali: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, Sołtys wsi Ładna Stanisław Barnaś, radny gminy p. Grzegorz Sierżęga oraz Czesław Boruch. W dalszej części odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II, III oraz VI pod opieką wychowawczyń: D. Kloc, B. Sysło, A. Makowiec. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas spektaklu o Jacku i Placku opartym na motywach powieści K. Makuszyńskiego ''O dwóch takich, co ukradli księżyc''. W role bliźniaków wcielili się chłopcy z kl. V: Bartosz Prokop i Kamil Urjasz. Na zakończenie p. Dyrektor rozstrzygnęła gminny konkurs plastyczny przygotowany przez p. R. Małochleb i p. J. Nowak. Konkurs pod hasłem „Stracony jest każdy dzień bez uśmiech” tematycznie związany był z Kornelem Makuszyńskim. Zwycięzcy uczniowie ze szkół naszej gminy otrzymali dyplomy i nagrody. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla uczniów.

Więcej zdjęć

 

 

Cyrk "SZOK"

 

11 marca do naszej szkoły przyjechał Cyrk „Szok”. Uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego chodzenia na szczudłach. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie mogli wypróbować kilku sztuczek cyrkowych i zmierzyć się z zawodowcami. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Uczniowie obejrzeli również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki oraz jazdy na miniaturowym rowerku.

Więcej zdjęć

 

 

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej.

Uczniowie klas I - III

I miejsce - Gabriela Kabat, uczennica klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

II miejsce - Julia Kopacz, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli

III miejsce - Amelia Michalik, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

Wyróżnienie - Julia Job, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Piotra Skargi w Skrzyszowie

Wyróżnienie - Oliwia Miczek, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

Uczniowie klas IV – VI

I miejsce – Wiktor Szczęch, uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

II miejsce – Zuzanna Łabno, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy

III miejsce – Patrycja Olszówka, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

Uczniowie klas VII – VIII oraz klasy III gimnazjum

I miejsce – Martyna Kępowicz, uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałnie

II miejsce – Krystian Woźniak, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

III miejsce – Klaudia Golba, uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli

 

 

Konkurs ekologiczny

Chłopcy i dziewczęta z kl. IV-VII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza recyklingowa ozdoba choinkowa". Jury konkursu doceniło kreatywność i oryginalność prac naszych uczniów. Miło nam poinformować, że wyróżniono dwie prace - Izabeli Korus z kl. IV i Bartosza Prokopa z kl. V. Gratulujemy sukcesu!


 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 117