szladna

Newsy

Spotkanie z policjantem i Mrówką

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" policja we współpracy ze sklepem "Mrówka" odwiedzali dzieci ze szkół, także i naszą☺ Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, które w praktyce stosują na przejściu dla pieszych. Od Mrówki dzieci otrzymały małe upominki.

Więcej zdjęć

 

Ognisko klasowe trzecioklasistów

9 października 2018r. dzięki życzliwości Państwa Prokopów uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią  uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym połączonym z paleniem ogniska, pieczeniem kiełbasy, grach i zabawach ruchowych. Nie zabrakło także gier planszowych i zręcznościowych. Za pyszności przygotowane przez mamę Ksawerego i całą organizację ogniska serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć

 

 

Sprzątanie Świata 2018

Uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. J. Nowak przygotowali i przedstawili inscenizację zatytułowaną "Nie ma mocnych". Dziewczęta i chłopcy odgrywając role: babci Mani, wnuczki Ani, Kargula i Pawlaka w zabawny sposób przypomnieli wszystkim uczniom o konieczności zbierania i segregowania surowców wtórnych. Uświadamiali też o tym jak ważny jest recykling. Podkreślili rolę oszczędzania energii elektrycznej, wody i materiałów w produkcji zarówno małych jak i dużych przedmiotów.

W najbliższych dniach uczniowie klas I-VIII pod opieką wychowawców wezmą udział w akcji Sprzątania Świata 2018.

Po zakończeniu przedstawienia p. Dyrektor rozdała nagrody w konkursie ekologicznym "Jesienny bukiet z surowców wtórnych". Przystąpili do niego uczniowie klas IV-VI, prezentując piękne a zarazem pomysłowe prace. Komisja w składzie: p .J. Nowak, p .R. Małochleb, p. M. Kokoszka oceniła je następująco:

I miejsce: Joanna Baran kl.V i Natalia Stańczyk kl.VI

II miejsce: Krzysztof Brzuchacz kl.IV i Bartosz Prokop kl.V

III miejsce: Dawid Urjasz kl.IV

Wyróżnienia otrzymali:

Patrycja Olszówka kl.V, Julita Gębala Kl.IV, Rafał Stańczyk kl.IV

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć

 

 

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

3 października 2018r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, którą zorganizował SU wraz z uczennicami z kl. 8. Dziewczęta przygotowały kilka oryginalnych i zabawnych gier i zabaw dla swoich kolegów - m.in. "golenie balona", uczesanie najładniejszej fryzury, wybór na króla i królową balu. Wszyscy chłopcy zostali w nagrodę obdarowani cukierkami. Ponadto każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała poczęstunek, okazało się, że hitem wieczoru była pizza. Nad muzyką i nagłośnieniem czuwali chłopcy z kl. 7.

Więcej zdjęć

 

„Spacer szlakiem niepodległościowym”

 

Zbliża się Rocznica Odzyskania Niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem dnia 25 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami oraz przewodnikiem udali się na spacer szlakiem niepodległościowym ulicami miasta Tarnowa.

Podczas spaceru uczniowie zobaczyli miejsca związane z historycznymi zdarzeniami i poszerzyli swoją wiedzę na temat przeszłości miasta i kraju. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli: siedzibę XIV Polskiej Drużyny Strzeleckiej, która była najliczniejszą organizacją paramilitarną działającą w Tarnowie (jej członkowie przyłączyli się do Legionów Polskich); koszary przy ulicy Adama Mickiewicza; szkołę wydziałową żeńską (obecnie budynek poczty), w której ogrodzie znajdował się pomnik żołnierzy austriackich zniszczony w 1918 roku podczas jednej z manifestacji patriotycznych; budynek Towarzystwa Strzeleckiego w Parku Miejskim związany z przewrotem wojskowym 1918 roku; Grób Nieznanego Żołnierza; siedzibę starostwa przy placu Sobieskiego. Pani przewodnik opowiedziała również o cmentarzach wojskowych.

Dzięki wycieczce uczniowie uświadomili sobie, że historia jest blisko nas, a my często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby dowiedzieć się czegoś nowego o miejscach, które wydają nam się znane i zwyczajne.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 117