szladna

Newsy

Wycieczka do PKO Banku Polskiego

 

Opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności Danuta Kloc i Beata Sysło zorganizowały kolejną wycieczkę do Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Tarnowie. Z uczniami klas I – III spotkały się Panie: Anna Nowakowska – dyrektor Oddziału i Magdalena Pabian – Kierownik Zespołu. Panie oprowadziły dzieci po pomieszczeniach biurowych, przeprowadziły z uczniami rozmowę na temat sposobów oszczędzania i działalności PKO Banku Polskiego, który w obecnym roku obchodzi 100-lecie działalności. Młodsi uczniowie, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w wycieczce do tej instytucji, poznali sposób rejestrowania się klientów. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do swojego gabinetu, w którym wszyscy chętni mogli usiąść w dyrektorskim fotelu. Na pożegnanie zostali poczęstowani słodyczami i obdarowani gadżetami z logo PKO SKO.

Więcej zdjęć

 

Współpraca z Fundacją "RuszSię"

cd..."Dzielimy się sercem"
Tym razem uczniowie kl. VII (oraz trzech uczniów z kl. VIII) w ramach wolontariatu uczestniczyli w zajęciach plastycznych dla niepełnosprawnych organizowanych przez Fundację RuszSię. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni A. Makowiec przy pomocy rodziców: p. M. Stańczyk i p. B. Olszówka.
Dziękujemy za piękna postawę, energię i uśmiech!

Więcej zdjęć

 

Dyskoteka andrzejkowa

25 listopada 2019r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez uczniów klasy VII. Organizatorzy ułożyli playlistę z zebranych kilka dni wcześniej dedykacji, które zapowiadali w czasie trwania zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się bransoletki świecące w ciemności oraz malowane na rękach wzory z farby fluorescencyjnej. W trakcie tańców odbyło się wróżenie andrzejkowe, każda klasa przygotowała coś wyjątkowego do przepowiadania przyszłości, wróżby w balonach i w ciasteczkach, losowanie imion z serca itp. Dodatkową atrakcją był poczęstunek w klasach.

Więcej zdjęć

 

Osiągnięcia sportowe

W dniach 19-21.11.2019r. w SP Wielka Wieś reprezentanci Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej rozgrywali zawody półfinału powiatowego w tenisie stołowym w grach indywidualnych i drużynowych. Chłopcy z kl. VIII w składzie: Szymon Klecza, Kacper Ciurej zajęli III miejsce w grze drużynowej i do awansu na wyższy szczebel zabrakło niewiele...

Dzień później chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej w składzie: Kamil Urjasz, Dawid Urjasz, Szymon Chrzanowski i Bartosz Prokop w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym-zawody gminne też zakończyli z sukcesami. Kamil Urjasz z kl.VI zakończył zmagania na III miejscu, a Dawid Urjasz na IV. Obaj bracia uzyskali awans do półfinału powiatowego w Wielkiej Wsi. W grze drużynowej zajęli II miejsce w Gminie Skrzyszów. Gratulujemy sukcesu, a pozostałym życzymy dużo wytrwałości w treningach. Opiekę na zawodach sprawował wuefista z naszej szkoły p. Dariusz Boruch.

W dniach 12-13 listopada 2019 r. w SP1 Skrzyszów uczniowie SP Ładna wzięli udział w zawodach gminnych IMSz i Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.  Chłopcy starsi z kl. VIII spisali się rewelacyjnie i w komplecie awansowali do półfinału powiatowego. Mistrzem Gminy Skrzyszów został Szymon Klecza, trzeci był Kacper Ciurej,a czwarte miejsce zajął Krystian Woźniak. W grze drużynowej najlepsi okazali się uczniowie SP Ładna w składzie: Szymon Klecza i Kacper Ciurej. Opiekunem grupy na zawodach był nauczyciel WF p.Dariusz Boruch. Gratulujemy!


 

"Smacznie, zdrowo i kolorowo"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I oraz klasy III przygotowywali kanapki i sałatki w związku z realizacją innowacji pedagogicznych "Smacznie, zdrowo i kolorowo". Wszyscy uczniowie przynieśli potrzebne produkty i akcesoria do ich wykonania. Następnie spożywali je na on śniadanie, nie zapominając o kulturalnym zachowaniu się przy stole.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 132