szladna

Newsy

Debata w kl. VIII

Dnia 6 czerwca 2019 r. o godz. 12:30 odbyła się  debata. Dotyczyła ona tezy "Młodzież powinna mieć prawa polityczne od 16-tego roku życia". Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny. Opozycja, w której członkami byli: Wiktoria Hanusiak, Oliwia Gądkiewicz, Gabriela Augustyn, Magdalena Boczniewicz, Agnieszka Boruch oraz propozycja czyli Zuzanna Zając, Amelia Sysło, Jakub Augustyn, Dominik Dybaś i Sebastian Bożym, natomiast w loży mędrców zasiadły: p.Marta Seruś, p.Anna Makowiec i p.Wanda Półkoszek-Budzik. Można było usłyszeć bardzo ciekawą dyskusję, jednak ostatecznie debatę wygrała drużyna opozycji  udowadniając, że młodzież nie powinna mieć praw politycznych od 16-tego roku  życia.

Więcej zdjęć

 

Akcja KILOMETRY DOBRA

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do dobroczynnej akcji "Kilometry Dobra". W marcu zbieraliśmy fanty na loterię, natomiast w maju zbieraliśmy pieniążki do puszek, w krótkim czasie udało się zebrać 141 zł, które zostały przekazane fundacji. W akcję wolontariatu włączyli się uczniowie klasy VIII - Wiktoria Hanusiak i Dominik Dybaś.

Dziękujemy uczniom za wsparcie i "układanie kilometrów dobra"!

 

Wizyta szóstoklasistów w Urzędzie Gminy Skrzyszów

Z okazji Dnia Dziecka szóstoklasiści wraz z wychowawcą na zaproszenie Wójta Marcina Kiwiora odwiedzili Urząd Gminy w Skrzyszowie. Mieli okazję osobiście porozmawiać z Wójtem, który opowiedział o swojej pracy, realizowanych projektach oraz zasadach funkcjonowania urzędu. Uczestniczyli też w konkursie z nagrodami i odpowiadali na pytania związane z Radą Gminy Skrzyszów. Następnie zwiedzili gabinet pana Wójta, a nawet mogli zrobić sobie zdjęcie w jego fotelu. Uczniowie zostali również oprowadzeni po pokojach i salach urzędu.

Szóstoklasiści udali się do remizy OSP w Skrzyszowie, gdzie obejrzeli multimedialną prezentację Gminy Skrzyszów. Następnie wysłuchali przedstawiciela służb mundurowych, który omówił zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji. Uczniowie zostali również ugoszczeni poczęstunkiem.

Więcej zdjęć

 

Lekcje z pracownikiem Banku PKO Bank Polski

 

5 maja 2019r odwiedziła naszą szkołę pracownik PKO Banku Polskiego, Pani Magdalena Pabian. Przeprowadziła z uczniami klas I, II, III zajęcia z zakresu oszczędzania, bankowości, przedsiębiorczości. Spotkanie z uczniami klasy I miało na celu zapoznanie ich ze specyfiką uczestnictwa w akcji oszczędzania w SKO, zachęcenie ich do przystąpienia do SKO. Dzieci poznały postać ŻyrafkiLokatki, która zachęca do oszczędzania, zakładania skarbonek, zdobywania odznak. Uczniowie klasy II na podstawie własnych doświadczeń wypowiadali się na temat sposobów oszczędzania, a z krótkiej pogadanki dowiedzieli się, jakie korzyści przynosi oszczędzanie w banku. Na stronie internetowej PKO BP SKO oglądali filmy zachęcające do oszczędzania. W klasie III prowadząca uświadomiła dzieciom, że obecność SKO w Internecie sprawia, że zyskują codzienny dostęp do wiedzy z dziedziny finansów, podany w ciekawy i przystępny sposób. Serwis umożliwia im sprawdzanie stanu i historii konta, zarządzania własnymi oszczędnościami, zakładania wirtualnych skarbonek, zdobywanie odznak itp. Uczniowie pracowali w serwisie internetowym SKO, oglądali filmy prezentujące główne funkcjonalności serwisu. Na zakończenie spotkań wszyscy otrzymali gadżety z logo PKO SKO.

Więcej zdjęć

 

 

VI Gminny Konkurs Matematyczny

 

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Skrzyszów. Organizatorem konkursu była p. Anna Makowiec, a honorowy patronat sprawował Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. W tym roku uczestniczyło w nim 30 najlepszych matematyków, którzy do etapu gminnego zakwalifikowali się poprzez eliminacje szkolne. Każdą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Konkurs rozpoczął wójt Marcin Kiwior, który podkreślił jak ważna i użyteczna jest nauka matematyki, która rozwija przede wszystkim logiczne myślenie przydatne w życiu codziennym. Następnie Dyrektor Szkoły p. Maria Łakoma powitała uczniów oraz przybyłych z nimi nauczycieli matematyki: p. Magdalenę Kielian, p. Kingę Wzorek-Szpala, p. Zofię Skruch, p. Barbarę Kluza, p. Mariusza Macoń. Po części powitalnej młodzi matematycy przystąpili do rozwiązywania nietypowych zadań, w których oprócz wiedzy matematycznej musieli się wykazać logiką i inteligencją. Po sprawdzeniu wyników przez komisję nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo dobre miejsca: Jakub Mikus miejsce I, natomiast Rafał Stańczyk, Bartosz Prokop, Kacper Klesyk i Magdalena Boczniewicz uzyskali III miejsca w swoich kategoriach klasowych. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku!

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 126