szladna

Newsy

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Górska wycieczka klasy VII

Uczniowie klasy 7 wraz  z wychowawczynią wycieczkę po beskidzkich szlakach rozpoczęli od podróży pociągiem do Piwnicznej. Na stacji PKP czekał przewodnik górski, który równocześnie pełni funkcję ratownika GOPR. W czasie drogi szczytami tj. Niemcowa, Wielki Rogacz, Radziejowa zwracał uwagę nie tylko na piękno otaczających gór i przyrody, ale także na bezpieczne zachowanie się na szlakach i sposoby wzywania pomocy w górach. Wyprawa, która liczyła  prawie 15 km zakończyła się ogniskiem oraz noclegiem w schronisku na szczycie Przehyba. Wyprawa, która pozwoliła na wypróbowanie swoich sił i pokonanie słabości, doświadczenie tego, że najważniejszy jest nie sam szczyt ale droga do niego.

Więcej zdjęć

 

Spotkanie z Policją i Mrówką

W dniu 23 X 2019r. pierwszoklasiści naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami tarnowskiej komendy policji wraz z sympatyczną maskotką mrówki, którzy uczyli dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dzieci uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach przechodzenia przez jezdnię oraz wykazały się wiedzą związaną z zachowaniem się na drodze. Na koniec wręczono im kamizelki odblaskowe oraz słodkie upominki.

Więcej zdjęć

 

"Smacznie, zdrowo i kolorowo"

W środę 9 października uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią przygotowali sok z marchewek i jabłek. Zajęcia związane z realizacją innowacji pedagogicznej "Smacznie, zdrowo i kolorowo" sprawiły uczniom wiele radości. Dzieci samodzielnie obierały owoce, wkładały produkty do wyciskarki oraz mieszały powstały sok. Na koniec wszyscy wspólnie delektowali się smakiem zdrowego, owocowo-warzywnego soku.

Więcej zdjęć

 

Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I

15 X 2019r. na sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I. Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Danuty Kloc przedstawili część artystyczną dla nauczycieli i obsługi szkoły. Następnie uczniowie I klasy recytując wiersze i śpiewając piosenki pokazali, że można ich przyjąć do społeczności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej. Złożyli ślubowanie przed sztandarem naszej i szkoły, a Pani Dyrektor Maria Łakoma uroczyście pasowała ich na uczniów. Następnie powitania klasy I dokonała klasa II. Pierwszaki otrzymali prezenty od Rady Szkoły, uczniów klasy II, Samorządu Uczniowskiego oraz dyplomy od wychowawcy. Rodzice uczniów klasy I przygotowali dla wszystkich nauczycieli oraz uczniów z klas I, II, III słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy.

ZDJĘCIA

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 131