szladna

Newsy

Akademia z okazji 14 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Dnia 4 kwietnia bieżącego roku uczniowie klasy III i VI przygotowali uroczysty apel upamiętniający 14 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

Więcej zdjęć

 

Konkurs wielkanocny.

Uwaga! Konkurs wielkanocny!

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs „Pisanka jako forma przestrzenna wykonana z dowolnych materiałów”

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów, a jury dokona oceny prac w dwóch kategoriach: kl. 0-III i IV-VIII.

Praca może być wykonana dowolną techniką, może być również wkomponowana w świąteczną dekorację.

Jury będzie brało pod uwagę wartości artystyczne, estetykę, pomysłowość, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy.

Prace należy dostarczyć do 10.04.2019 r. do opiekunów SU – Pani Anny Makowiec, Pani Renaty Małochleb lub do wych. klas. Do każdej pisanki należy dołączyć kartkę z czytelnie zapisanym imieniem i nazwiskiem autora.

 

Kangur Matematyczny

 

21 marca 23 uczniów naszej szkoły z klas III – VIII wzięło udział w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Zdolni matematycy przez 75 minut głowili się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do 9 maja. Konkurs, którego celem jest popularyzacja matematyki, ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzanego tego samego dnia na całym świecie, a uczniowie rozwiązują te same zadania.

„Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Wg organizatorów w Konkursie „Kangur Matematyczny” bierze udział ponad 6 milionów uczniów z 60 krajów. Trzymamy więc kciuki za naszych matematyków.

 

 

Święto Patrona Szkoły

19 marca 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Ładnej pod przewodnictwem ks. W. Jurkowskiego, na którą społeczność szkolna wyruszyła na czele z pocztem sztandarowym. Następnie na sali gimnastycznej p. Dyrektor Maria Łakoma powitała zaproszonych gości, głos zabrali: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, Sołtys wsi Ładna Stanisław Barnaś, radny gminy p. Grzegorz Sierżęga oraz Czesław Boruch. W dalszej części odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II, III oraz VI pod opieką wychowawczyń: D. Kloc, B. Sysło, A. Makowiec. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie podczas spektaklu o Jacku i Placku opartym na motywach powieści K. Makuszyńskiego ''O dwóch takich, co ukradli księżyc''. W role bliźniaków wcielili się chłopcy z kl. V: Bartosz Prokop i Kamil Urjasz. Na zakończenie p. Dyrektor rozstrzygnęła gminny konkurs plastyczny przygotowany przez p. R. Małochleb i p. J. Nowak. Konkurs pod hasłem „Stracony jest każdy dzień bez uśmiech” tematycznie związany był z Kornelem Makuszyńskim. Zwycięzcy uczniowie ze szkół naszej gminy otrzymali dyplomy i nagrody. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla uczniów.

Więcej zdjęć

 

 

Cyrk "SZOK"

 

11 marca do naszej szkoły przyjechał Cyrk „Szok”. Uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego chodzenia na szczudłach. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie mogli wypróbować kilku sztuczek cyrkowych i zmierzyć się z zawodowcami. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Uczniowie obejrzeli również pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki oraz jazdy na miniaturowym rowerku.

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 123