szladna

Newsy

Zajęcia artystyczne na szkolnej świetlicy

Świetlica szkolna to czas, kiedy dzieciaki odpoczywają po zajęciach lekcyjnych, ale także czas kiedy rozwijają swoje zdolność artystyczne i taneczne.

Więcej zdjęć

 

Zajęcia integracyjne w klasie I

Dzisiaj większość pierwszoklasistów tak pochłonęła wspólna praca nad Stworkiem Wesołkiem że pracowali na przerwie. Wszystko za sprawą naszej praktykantki Pani Klaudii Słyś która przeprowadziła zajęcia integracyjne "Poznajmy się lepiej". Uczniowie bawili się w zabawy integracyjne, min. "Kto tak jak ja...", "Akcja ratunkowa" i "Znajdź mrugającego". Na koniec z dostarczonych uczniom materiałów, w parach tworzyli "Stworka Wesołka" któremu wspólnie wymyślili imię. Pomysłom nie było końca. Powstały takie Stworki jak: Ruruś, Liściasty Stefan, Błysk Pusia, Dębusia, Klaus Stefek itp. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Więcej zdjęć

 

MAŁOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY „CZYTAM, ZNAM, ROZUMIEM”

Za nami VI edycja Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”. Jest to cykliczny konkurs przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatów województwa małopolskiego. Uczniowie rywalizują w dwóch etapach: szkolnym – eliminacje pisemne oraz wojewódzkim – dwuczęściowe eliminacje pisemne.
W roku szkolnym 2023/2024 zadania konkursowe dotyczyły trzech tekstów literackich: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie, Katedra Filologii Polskiej Akademii Tarnowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie. Patronat honorowy obejmują: Prezydent Miasta Tarnowa, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Akademia Tarnowska.
W tegorocznej edycji spośród 322 uczestników laureatami zostało 36 uczniów.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VII naszej szkoły, Anna Sierżęga , została laureatką Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Wycieczka do Krynicy

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce do Krynicy i obejrzeli widowisko teatralne na lodzie "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza" w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski.

Więcej zdjęć

 

"PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE"

Zachęcamy wszystkich uczniów i sympatyków książek do udziału w akcji czytelniczej: "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE". Dzięki funduszom, które pozyskała klasa 4 wraz z wychowawcą na realizację działania pt. "Po stronie mocy- przeciw przemocy", powstanie kącik czytelniczy (kącik wyciszenia) przy bibliotece szkolnej, gdzie znajdą miejsce książki pozyskane podczas akcji, uczniowie będą mogli usiąść i wyciszyć się biorąc do ręki najlepszego przyjaciela jakim jest książka. W ramach działania zostanie zakupiona również tablica multimedialna, a także zorganizowany zostanie konkurs. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.


 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 246