szladna

Newsy

Wypiek pierników w klasie II

7 grudnia 2018r. uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni zajęli się wypiekiem świątecznych pierników. Dzieci zapoznały się z przepisem na ciasto piernikowe, poznały nazwy składników wchodzących w skład przyprawy do piernika. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykrawali ciastka za pomocą foremek, następnie po upieczeniu i wystudzeniu ozdabiali je według własnych pomysłów. W tym dniu aromat pieczonych pierników roznosił się po całym budynku szkolnym.

Zdjęcia klasa 2

Zdjęcia klasa 3

 

 

Podziękowanie za udział w akcji "Wszystkie Dzieci Są Kochane"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzicom i wychowawcom za włączenie się w akcję "Wszystkie Dzieci Są Kochane". W sumie przygotowaliśmy 8 paczek, które  zostały przekazane młodzieży z I LO w Tarnowie.  Rozdanie prezentów dzieciom z ubogich rodzin oraz dzieciom chorym i leżącym nastąpiło 6 grudnia 2018r.
Akcję koordynowały opiekunki SU, które wraz z przedstawicielami uczniów - Mateusz Kula i Kamil Olszówka dostarczyły paczki do I LO.

Dziękujemy!

Więcej informacji i zdjęć: http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2018/Final-akcji-Wszystkie-Dzieci-sa-Kochane

 

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, to 6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.


 

 

Akcje charytatywne

Samorząd Uczniowski zachęca uczniów do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole:

- akcja "Wszystkie Dzieci Są Kochane", której celem jest obdarowanie prezentami dzieci chorych oraz z rodzin ubogich - klasy przygotowują jedną paczkę według schematu (wychowawcy rozdzielili poszczególnym dzieciom, co mogą kupić). Termin składania podarunków do 3 grudnia 2018r (poniedziałek). Organizatorem akcji są: Towarzystwo Powszedniej Pomocy ‘SERCE” w Tarnowie, Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie oraz Fundacje Wspierania Więzi Lokalnych „LIKING FOUNDATION”.

- akcja zbiórki prezentów pod choinkę dla dzieci z Domu Dziecka, w tym wypadku można przynosić dowolne prezenty dla dzieci z przedziału wiekowego 3-13 lat,termin składania podarunków do 17 grudnia 2018r. do wychowawców klas lub opiekunów SU - p. A.Makowiec lub p.R.Małochleb.

- Góra Grosza - zbiórka monet lub banknotów organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest pomoc finansowa dla domów dziecka na terenie Polski. Termin zbiórki do 2 stycznia 2019r. Każda klasa zbiera osobno pieniążki. Najaktywniejsze klasy zostaną nagrodzone przez SU.

 

Andrzejki dla niepełnosprawnych

W dniu 18 listopada 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyła się niezwykła uroczystość „Andrzejki dla niepełnosprawnych” w sołectwie Ładna. W tym dniu, w odświętnie  przybranej sali gimnastycznej witaliśmy zaproszonych gości - pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego aPaulo, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, oraz osoby niepełnosprawne z miejscowości Ładna i gminy Skrzyszów.

Spotkanie zorganizował sołtys Ładnej Pan Stanisław Barnaś, przy współudziale dyrekcji szkoły oraz dzięki olbrzymiemu sercu wielu ludzi dobrej woli, którzy zasponsorowali to przedsięwzięcie. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

Do grona zaproszonych, miłych gości należeli obok pana wójta - sekretarz gminy Pani Cecylia Andrusiewicz, radny sąsiedniej miejscowości pan Marcin Tryba, nowo wybrany radny Grzegorz Sierżęga i członkowie Rady Sołeckiej. Naszą uroczystość czynnie wsparli: pani Marta Kokoszka, pracownicy administracji i obsługi  szkoły, przedstawiciele rodziców w osobach państwa Anny i Łukasza Kobak, pani Barbara Podstawska.

Transport niepełnosprawnym  zapewnił pan Leszek Burgula.

Przez długie godziny sala rozbrzmiewała gwarem i serdecznym śmiechem. Zadowoleni goście z niecierpliwością wyczekują przyszłorocznej zabawy andrzejkowej.


 

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 117