szladna

Newsy

IX Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim pt. "English Carols And Christmas Songs Und Deutsche Weihnachtslieder"

6 grudnia odbyła się już IX edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim pt. "English Carols And Christmas Songs Und Deutsche Weihnachtslieder" organizowanego przez ZSPiG w Pogórskiej Woli. W tym roku nasze uczennice przygotowywane przez nauczyciela j. angielskiego, p. J. Cetnar, reprezentowały szkołę w trzech kategoriach. W kategorii zespół z klas 1-3 wystąpiły Amelka Michalik i Agatka Janowska z kl. II, które zaprezentowały piosenkę "I Want a Hippopotamus For Christmas". W kategorii zespół z klas 4-7 wystąpiły Wiktoria Hanusiak i Agnieszka Boruch z klasy VII wraz z Gabrysią Barnaś z kl. V. Wykonały one utwór "Do They Know It's Christmas Time". W kategorii solista z klas 4-7 wystąpiła piątoklasistka - Milena Gębala, która zaśpiewała kolędę pt. "The First Noel". Milenka urzekła swoim wykonaniem jury i zdobyła I miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!  Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Hutę Szkła p. Wrześniaka w Ładnej oraz Radę Rodziców ze szkoły w Pogórskiej Woli.

Więcej zdjęć

 

Mikołajki w klasie V

6 grudnia Mikołaj odwiedził klasę V i wręczył im prezenty. Była to okazja do żartów, uczniowie musieli wykonać przeróżne zadania, aby otrzymać prezent.  Najważniejsze, że prezenty okazały się "trafione", gdyż uczniowie wcześniej na godzinie wychowawczej opowiadali o swoich zainteresowaniach, hobby, marzeniach.

Więcej zdjęć

 

Mikołaj w klasach 0 - III

Więcej zdjęć

 

Wycieczka edukacyjna do PKO Banku Polskiego

28 listopada 2017r. w ramach działań SKO uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się do I Oddziału PKO Banku Polskiego w Tarnowie. Pod kierunkiem pracownika banku, kierownika zespołu p. Magdaleny Pabian uczyli się korzystania z urządzenia rejestrującego klientów banku, udali się do Sali Obsługi Klienta. Tam poznali stanowiska obsługi oraz obserwowali w jaki sposób odbywa się obsługa klientów indywidualnych (w rolę klienta banku wcielił się jeden z uczniów klasy III). Obejrzeli również salę, w której obsługuje się klientów zainteresowanych kredytami. Zapoznali się również z zasadami korzystania z bankomatu i wpłatomatu. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość uporządkowania wiedzy o oszczędzaniu, poznania podstawowych zadań banku i korzyści płynących z oszczędzania. Starano się również uświadomić uczniom, że bank nie musi być utożsamiany z budynkiem - obecnie dzięki popularnym urządzeniom elektronicznym na przykłada telefon komórkowy dostęp do naszego banku możemy mieć tam, gdzie mamy połączenie z internetem, a karty płatnicze czyli elektroniczne instrumenty płatnicze umożliwiają dokonywanie płatności bez użycia banknotów i monet, pozwalają na dokonywanie wpłat we wpłatomacie i wypłat gotówki z bankomatu.

Więcej zdjęć

 

Podsumowanie akcji "Wszystkie Dzieci Są Kochane"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzicom i wychowawcom za włączenie się w akcję "Wszystkie Dzieci Są Kochane". W sumie przygotowaliśmy 7 paczek, które w dniu dzisiejszym zostały przekazane młodzieży z III LO w Tarnowie. Rozdanie prezentów dzieciom z ubogich rodzin oraz dzieciom chorym i leżącym nastąpi 6 grudnia 2017r.
Akcję koordynowały opiekunki SU p. A. Makowiec i p. J. Cetnar oraz opiekunki SKO p. D. Kloc i p. B. Sysło.

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 102