szladna

Newsy

Zabawa karnawałowa Oddziału Przedszkolnego

Karnawał to miła zabawa przy dźwiękach muzyki, 5-6 latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ładnej 08.02.2021r. w zorganizowanym balu karnawałowym wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc we wspólnych konkursach. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i aktywność dzieci. Bal karnawałowy przebiegł w miłej atmosferze.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I oraz oddziału zerowego

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej informuje, że od dnia 08 lutego 2021r do 05 marca 2021r przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I, a od dnia 15 lutego 2021r do 05 marca 2021r do oddziału zerowego w Szkole Podstawowej ( 5-latki i 6-latki).

Wnioski do pobrania

WNIOSEK - ODDZIAŁ ZEROWY

WNIOSEK - KLASA I

Wypełnione wnioski należny złożyć do skrzynki znajdującej się w przestrzeni wspólnej szkoły od 08 lutego 2021r.

 

Kolędnicy misyjni

ZDJĘCIA

 

Warsztaty edukacyjne z GAZ SYSTEM

W dniu 10 grudnia 2020 roku spółka GAZ-SYSTEM przy współpracy z nauczycielem koordynatorem Panem Grzegorzem Mikuszewskim dzięki, któremu nasza Szkoła została zakwalifikowana do programu WARSZTATY EDUKACYJNE 2020 dla młodzieży, zrealizowała zdalnie w/w warsztaty.

Spółka GAZ SYSTEM od 4 lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze poprzez realizację warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży. W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie mogli również uczestniczyć w quizach, w których zdobywali atrakcyjne nagrody min.: pendrajwy 16GB, długopisy wielofunkcyjne oraz notesy. W naszej Szkole szczególnie wyróżnili się następujący uczniowie: Joanna Baran, Kordian Koczwara, Kamil Olszówka - którzy dodatkowo otrzymają obiektywy na smartfony. Nagrody, które uczniowie zdobyli odbiorą po powrocie do szkoły.

Dzięki przekazanym materiałom edukacyjnym oraz pomocom naukowym do przeprowadzania eksperymentów spółka GAZ-SYSTEM systematycznie zwiększa poziom wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Nadrzędnym celem projektu jest jednak rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki.

Zestawy laboratoryjne do realizacji eksperymentów, oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela pozwolą na wykonywanie ciekawych eksperymentów w szkole. Szkoła uzyskała również dostęp do opracowanych specjalnie na potrzeby warsztatów materiałów on-line, dzięki którym nauczyciel mógł przeprowadzać warsztaty pełne atrakcyjnych i zróżnicowanych doświadczeń.

Z nadzieją i oczekiwaniem czekamy na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych warsztatów organizowanych przez spółkę GAZ SYSTEM.

 

Konkurs kolęd i piosenek świątecznych

Miło nam poinformować o wynikach Szkolnego konkursu angielskich kolęd i piosenek świątecznych – edycja online zorganizowanego przez p. J. Cetnar. Zgłosiło się 8 uczestników, którzy zostali ocenieni pod względem wymowy, dykcji, akcentu oraz zdolności wokalnych. A oto wyniki:

Kategoria Klasy 4-8

I miejsce: Alex Wojtanowicz i Milena Gębala

II miejsce: Amelia Michalik i Agata Janowska

III miejsce: Ania Sierżęga

Kategoria klasy 1-3

I miejsce: Weronika Michalik, Kacper Burza

II miejsce: Kamila Obierzychleb

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone uczniom klas młodszych na specjalnym spotkaniu w szkole. Uczniowie starszych klas otrzymają nagrody i dyplomy po powrocie do szkoły.


 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 139