szladna

Newsy

Kiermasz świąteczny w Tarnowie

 

17 grudnia uczniowie kl. VII wraz z wychowawczynią uczestniczyli w kiermaszu bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, który odbył się na ul. Piekarskiej w Tarnowie.
Uczennice wędrując ulicami Tarnowa w strojach mikołajkowych częstowały przechodniów pierniczkami i zachęcały do zakupu przepięknych ozdób świątecznych. Zachwyceni tarnowianie poprosili nawet o wspólne zdjęcie z przepięknymi mikołajkami. Dziewczęta przygotowały również kilka kolęd i piosenek świątecznych, zachęcały do wspólnego śpiewu przechodniów i zwiedzających kiermasz. Natomiast chłopcy zajęli się sprzedażą stroików, bombek, choinek i innych ozdób świątecznych, które przygotowali wcześniej w szkole na zajęciach plastycznych.
Jednym z zaproszonych gości był tarnowski muzyk Wojciech Klich, który zagrał i zaśpiewał dla zgromadzonej publiczności.
Najważniejsza jednak w tym spotkaniu była radość, wspólna zabawa, poczucie dobrze wykorzystanego czasu, rozmowa z ludźmi. Było to kolejne spotkanie i współpraca z niepełnosprawnymi w ramach innowacji "Dzielimy się sercem".
DZIĘKUJĘ MOIM UCZNIOM!

Więcej zdjęć

 

 

Przedświąteczny wypiek pierników

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Uczniowie klas I – III w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, w okresie przedświątecznym zajęli się wypiekiem pierników. Pod opieką wychowawczyń dzieci wałkowały ciasto, wykrawały, oraz ozdabiały według własnych pomysłów upieczone pierniki. Przez trzy dni w szkole unosiły się aromatyczne zapachy.

Zdjęcia - klasa III

Zdjęcia - klasa II

Zdjęcia - klasa I

 

 

 

Choinki Jedynki 2019

 

Patryk Olszówka, uczeń klasy III, którego praca wykonana na XVIII Charytatywną Akcję Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki”została wyróżniona, otrzymał od Redaktor Naczelnej Programu I Polskiego Radia, Pani dr Agnieszki Kamińskiej dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie oraz nagrody.

 

 

Mikołajki z Fundacją RuszSię

7 grudnia uczniowie kl. VII oraz VIII uczestniczyli w mikołajkowych warsztatach dla osób niepełnosprawnych zorganizowanych przez Fundację RuszSię. Spotkanie rozpoczęło się od pracy plastycznej, następnie wszyscy uczestniczyli w zabawach tanecznych, bitwie na papierowe kule śnieżne oraz wspólnym śpiewaniu. Można było skosztować pyszne ciasteczka, które upiekły nasze uczennice oraz zakupić ozdoby świąteczne, które przygotowaliśmy na wcześniejszym spotkaniu. Na zakończenie imprezy przybył Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty, również i naszym wolontariuszom.
Dziękuję moim uczniom za serce i zaangażowanie, rodzicom za pomoc oraz Fundacji RuszSię za zaproszenie i pokazanie wielkiej dobroci wobec osób niepełnosprawnych.

Więcej zdjęć

 

Mikołajkowy konkurs

Mikołajkowe szaleństwo
Z okazji Mikołajek opiekunki Samorządu Uczniowskiego p.A. Makowiec i p. R. Małochleb zorganizowały konkurs na najbardziej "mikołajkowo-czerwoną" klasę. Konkurs wygrała klasa I, która została nagrodzona słodyczami, natomiast wszyscy uczniowie otrzymali również słodkiego cukiereczka.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 131