szladna

Newsy

Wycieczka do KLOCKOLANDU

13 kwietnia 2018r. uczniowie klas I, II, III, IV pod opieką wychowawczyń odbyli wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie. Jest to placówka ukierunkowana na prowadzenie projektów edukacyjnych, mających na celu propagowanie nauki przedmiotów inżynierskich poprzez zabawę klockami LEGO. Dzieci uczestniczyły w projekcie „Niezwykły świat wynalazków”. Zagłębiły się w świat wynalazków, które ułatwiły podróżowanie i komunikowanie się ludzi. Poznały kilka ważnych wynalazków, które zostały odtworzone z klocków. Uczestniczyły w prelekcji – interaktywnym pokazie, podczas którego poszerzyły i utrwaliły wiedzę w tym zakresie. Następnie wzięły udział w warsztatach; w trzyosobowych zespołach budowały wg. instrukcji roboty z klocków LEGO wyposażone w elementy elektroniczne. W strefie interaktywnych robotów z klocków LEGO miały możliwość zabawy poprzez sterowanie konstrukcjami przy pomocy przycisków, pilotów, oraz tabletów. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zabawy, przy okazji ucząc się nowych rzeczy. Wycieczkę dofinansowała Szkolna Kasa Oszczędności, przekazując nagrodę ufundowaną przez PKO BP za działalność w roku szkolnym 2016/2017.

Więcej zdjęć

 

Wycieczka do Szynwałdu - Świat Toruńskiego Piernika

Więcej zdjęć

 

Podsumowanie konkursu "Baranek Wielkanocny"

28 marca 2018 rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Jury oceniło 40 prac przygotowanych przez uczniów w dwóch kategoriach: klas młodszych i starszych. Wybór najlepszych prac był niezwykle trudny, wszystkie baranki były przygotowane pomysłowo, ciekawie i oryginalnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowały p. A. Makowiec i p. J. Cetnar.

KATEGORIA KLAS 0 - III

1 miejsce: Maja Michalska, Patryk Olszówka, Maciej Klesyk, Weronika Ciurej, Amelia Michalik, Natalia Kurczab, Kamila Kobak, Milena Kurczab

2 miejsce: Szymon Michoń, Stanisław Furmański, Marlena Golanowska, Tomasz Koperny, Dawid Urjasz, Krzysztof Brzuchacz, Kamil Tarczoń, Ilona Gielczowska, Dawid Bożym

3 miejsce: Anna Sierżęga, Emilia Brzuchacz, Zuzanna Chrupek, Julia Kusek, Klaudia Kusek, Julia Baran, Zofia Biały, Gabriela Kielian, Ksawery Prokop, Izabela Korus, Rafał Stańczyk

KATEGORIA KLAS IV - VII

1 miejsce: Filip Michalski, Kamil Olszówka, Patrycja Olszówka, Kordian Koczwara, Oliwier Kijak

2 miejsce: Magdalena Boczniewicz, Joanna Baran, Kacper Ciurej, Kamil Urjasz

3 miejsce: Magdalena Gancarz, Hubert Gielczowski, Bartosz Prokop

 

Więcej zdjęć

 

 

Wyjazd do kina

20 marca 2018 uczniowie klas starszych udali się do kina Cinema 3D w Tarnowie na kolejne spotkanie w ramach programu Kinoszkoła. Zanim obejrzeli seans, uczestniczyli w prelekcji tematycznie związanej z filmem. Uczniowie klas IV - VI obejrzeli film pt."Kod M", którego hasłem przewodnim było "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", motto muszkieterów, a zarazem motto przyjaźni. Natomiast uczniowie klasy VII obejrzeli film pt. "Wicher", który oscylował wokół hasła "Nic nie jest tak zniszczone, żeby nie można było tego naprawić".

 

Konkurs wielkanocny

SZKOLNY KONKURS "BARANEK WIELKANOCNY"

 

Tematyka prac:

Baranek jako forma przestrzenna  wykonany z dowolnych materiałów (np. masy solnej, modeliny, gliny, papieru, słomy, ciasta, wełny, surowców wtórnych itp.)

Baranek może być potraktowany jako odrębna praca, bądź wkomponowany w świąteczną dekorację.

Warunki konkursu:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów, rozpatrywany będzie w dwóch kategoriach: klasy 0 – III i klasy IV – VII.

Prace zgłoszone do konkursu muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników. Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z czytelnie zapisanym imieniem i nazwiskiem autora.

Termin i warunki dostarczenia prac:

Prace należy dostarczyć do 26 marca (poniedziałek) do opiekunek SU p. J. Cetnar, p. A. Makowiec lub do wychowawców klasy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 marca (środa).

Wyboru najlepszych prac dokona komisja szkolna oceniająca  wartości artystyczne, estetykę wykonanej pracy, pomysłowość i kreatywność oraz samodzielność. Prace wyeksponowane będą na wystawie na dolnym korytarzu.

Organizator:

Samorząd Uczniowski.

 

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 109