szladna

Newsy

Zajęcia z programowania

Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły z klas I i III uczestniczą od listopada 2018r. do marca 2019r. w projekcie edukacyjnym ProgramujeMY tarnowski, którego celem jest umożliwienie uczniom zdobycia nowych umiejętności w obszarze nauki programowania oraz podniesienie i rozwój kompetencji nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w zakresie technologii komunikacyjno-technologicznych. Uczniowie na cotygodniowych dwugodzinnych zajęciach budują z klocków Lego roboty, które następnie ożywiają poprzez odpowiednie programowanie ich. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci z wielkim zapałem uczestniczą w nich i z powodzeniem realizują założone cele.

Zajęcia odbywają się dzięki funduszom Unii Europejskiej pozyskanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Więcej zdjęć

 

 

Spotkanie autorskie z p. Jolantą Horodecką-Wieczorek

12 grudnia 2018r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Jolantą Horodecką-Wieczorek, autorką literatury fantastycznej dla młodzieży i dorosłych, oraz twórczynią bajek i baśni, w których popularyzuje takie wartości jak miłość do ludzi, ojczyzny, zwierząt, przyrody, a także uczy jak pomagać sobie wzajemnie i jak unikać zagrożeń w dzisiejszym świecie. Autorka jest członkiem wielu organizacji literacko - kulturalnych, współpracuje z Polonią na całym świecie, jest laureatką wielu nagród, dyplomów i medali. Spotkanie zorganizowano w związku z udziałem uczniów w kampanii edukacyjnej "Kosmiczna Segreg-Akcja", prowadzonej przez Grupę Przedsiębiorców Polskich "Ekologia", mającej na celu kształtowanie nawyków proekologicznych. Dzieci wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, wykonując ilustrację do bajki Autorki pt. "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku" (Patrycja Olszówka zajęła I miejsce, praca Gabrieli Barnaś została wyróżniona), uczestniczyły w cyklu zajęć tematycznie związanych z segregacją śmieci oraz ochroną środowiska. W czasie spotkania autorka zapoznała dzieci z bajką "Złoty kłosek śpiącej lalki", zachęcała do segregacji śmieci, dbania o środowisko, opieki nad zwierzętami. Każde dziecko otrzymało od Autorki jej najnowszą książkę "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku", w której ilustracjami są prace konkursowe w/w laureatek, ze specjalną dedykacją i autografem. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Więcej zdjęć

 

Wypiek pierników w klasie II

7 grudnia 2018r. uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni zajęli się wypiekiem świątecznych pierników. Dzieci zapoznały się z przepisem na ciasto piernikowe, poznały nazwy składników wchodzących w skład przyprawy do piernika. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykrawali ciastka za pomocą foremek, następnie po upieczeniu i wystudzeniu ozdabiali je według własnych pomysłów. W tym dniu aromat pieczonych pierników roznosił się po całym budynku szkolnym.

Zdjęcia klasa 2

Zdjęcia klasa 3

 

 

Podziękowanie za udział w akcji "Wszystkie Dzieci Są Kochane"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzicom i wychowawcom za włączenie się w akcję "Wszystkie Dzieci Są Kochane". W sumie przygotowaliśmy 8 paczek, które  zostały przekazane młodzieży z I LO w Tarnowie.  Rozdanie prezentów dzieciom z ubogich rodzin oraz dzieciom chorym i leżącym nastąpiło 6 grudnia 2018r.
Akcję koordynowały opiekunki SU, które wraz z przedstawicielami uczniów - Mateusz Kula i Kamil Olszówka dostarczyły paczki do I LO.

Dziękujemy!

Więcej informacji i zdjęć: http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2018/Final-akcji-Wszystkie-Dzieci-sa-Kochane

 

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, to 6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.


 

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 122