szladna

Newsy

Boże Narodzenie

Serdeczne życzenia radosnych Świąt

w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,

zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu

i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku. 

Rozstrzygnięcie konkursu "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

16 grudnia 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego zorganizowanego przez LOP pod opieką p. Jolanty Nowak. Dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI wykonali ciekawe prace konkursowe pt. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Werdyktem jury:
I miejsce uzyskała Weronika Pęcak z kl. V
II miejsce zajęła Magdalena Boczniewicz z kl. VI
III miejsce należało do Klaudii Turaj z kl. IV.
Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez opiekuna LOP-u.

 

Podsumowanie projektu matematycznego

Od 15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękawicy  w liczbie 30 i Szkoły Podstawowej w Ładnej, w liczbie 20 realizowali projekt pt. „ Festiwal nauki- inspiracje matematyczne”. Jego  autorem była Szkoła Podstawowa w Łękawicy.  W ramach projektu, którego celem było  kształcenie umiejętności  i kompetencji matematycznych, pogłębianie wiedzy  i wyrównywanie szans edukacyjnych uczniowie opracowali gry i zabawy matematyczne, zbierali informacje o słynnych matematykach, wykonywali ich karykatury, zorganizowali Festiwal Gier Matematycznych. Do współpracy zaangażowano rodziców uczniów biorących udział w projekcie, którzy uczestniczyli w warsztatach pt. „ Matematyka nie jest trudna, matematyka nie jest nudna, matematyka uczy, bawi nas” prowadzonych przez nauczycielki matematyki panią Kingę Wzorek- Szpala i panią Annę Makowiec. Wynikiem wspólnej z rodzicami pracy było opracowanie metod skutecznego uczenia się matematyki. W celu urozmaicenia zajęć w ramach projektu jego uczestnicy odbyli wycieczkę do Krakowa, gdzie głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w podziemiach rynku.

15 grudnia 2016r. odbyło się podsumowanie projektu, które było jednocześnie rozstrzygnięciem I Gminnego Konkursu Matematyczno – Rodzinnego na najciekawszą grę planszową. Uczennice z naszej szkoły przygotowały prezentacje multimedialne: „Ciekawostki o liczbie pi” – opracowaną przez Oliwię Gądkiewicz i Magdalenę Boczniewicz oraz prezentację o Talesie – przygotowaną przez Zuzannę Zając i Gabrielę Augustyn.  Ciekawe prezentacje przygotowały również uczennice ze SP w Łękawicy. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie I Gminnego Konkursu Matematyczno – Rodzinnego na najciekawszą grę planszową. Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kamil Olszówka uzyskał I miejsce, a Wiktoria Hanusiak wyróżnienie.

Więcej zdjęć

 

Podziękowanie dla OSP w Ładnej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ładnej p. Maria Łakoma składa serdeczne podziękowania strażakom z OSP w Ładnej oraz p. Marcinowi Kloc za pomoc w udekorowaniu choinki przed budynkiem szkoły.

 

Z paczką świąteczną w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Przyjazny Dom"

16 grudnia 2016r. opiekunki SU p. J. Cetnar i p. A. Makowiec wraz z przedstawicielami SU - Wiktorią Hanusiak i Kacprem Ciurejem udały się do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przyjazny Dom" w Tarnowie z paczką świąteczną, która powstała dzięki wsparciu i zaangażowaniu uczniów i rodziców. Dzieci otrzymały paczkę, w której znalazły się przybory szkolne, zeszyty, pisaki, książki, słodycze i owoce. Pani Dyrektor placówki złożyła serdeczne podziękowania na ręce przedstawicieli SU, którzy na zakończenie wizyty zapoznali się z podopiecznymi z placówki i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 89