szladna

Newsy

Wyjątkowy gość

27 września w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych odwiedził nas ktoś bardzo wyjątkowy. Pan Paweł Skóra - Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football (trikach piłkarskich). Uczniowie oraz dzieciaki były inspirującym spotkaniem zachwycone, czego dowodzą poniższe zdjęcia.

#galeria#

 

Alpaki

Niecodzienni goście

31 października przedszkolaków odwiedzili niezwykli goście - Felek i Dyzio - Alpaki z Małej Łąki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat alpak. Przedszkolaki głaskały, przytulały i karmiły zwierzęta marchewkami. Wizyta alpak wzbudziła u dzieci dużo radości i uśmiechu Dziękujemy pani Patrycji Siedlik za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania.

 

galeria

 

Wycieczka klas 4 - 6

Jesień w górach

Jesienny górski krajobraz jest szczególnie piękny. Drzewa pokryte kolorowymi liśćmi na tle błękitnego nieba robią wyjątkowe wrażenie. W tym roku przekonać się o tym mogli uczniowie klas IV – VI, którzy uczestniczyli w wycieczce do Szczawnicy i Krynicy pod opieką pani Anny Ramzy, pani Stanisławy Mikrut – Michalik i pani Renaty Małochleb. Wycieczka odbyła się w dniach 30 września i 1 października 2024 roku. Przygoda rozpoczęła się o 8.00 w poniedziałek zajęciem miejsc w autokarze. Po dwugodzinnej podróży uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Niedzicy, gdzie znajduje się Muzeum – Zespół Zamkowy. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od zamku wzniesionego w XIV wieku. Mieli możliwość obejrzenia interesującej ekspozycji muzealnej: więzienia z izbą tortur, sypialni i izby żupana spiskiego, izby straży oraz komnat mieszkalnych. W salach historycznych mogli zobaczyć obiekty pochodzące z prowadzonych na zamku prac archeologicznych, herby kolejnych właścicieli zamku oraz stare fotografie. Architektura zamku z tarasami widokowymi to niewątpliwy atut tego miejsca, a widoki pięknej okolicy na długo pozostają w pamięci turystów. Uczniowie obejrzeli również starodawne pojazdy zgromadzone w wozowni oraz spichlerz – jeden z trzech budynków ocalałych z dawnego folwarku zamkowego. Następnie uczestniczy wycieczki udali się do miejsca zakwaterowania, którym było pięknie położone Schronisko „Orlica” w Szczawnicy. Po krótkim odpoczynku i obiedzie przyszedł czas na bardzo miły spacer wzdłuż urokliwego potoku Grajcarek, który jest dopływem Dunajca i płynie u podnóża Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Świeże górskie powietrze zaostrzyło wszystkim apetyty, więc przyszedł czas na kolację. Pracownicy schroniska przygotowali dla uczestników wycieczki ognisko z kiełbaskami, po którym przyszedł czas na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się śniadaniem. Następnie wszyscy zajęli miejsca w autokarze. Kolejnym punktem podróży było Muzeum Zabawek w Krynicy. Uczniowie mogli zobaczyć, czym bawili się ich pradziadkowie, dziadkowie i rodzice. Wzięli też udział w warsztatach i własnoręcznie wykonali zabawki, które zapewne będą dla nich miłą pamiątką z wycieczki. Pobyt w Krynicy zakończył się odwiedzinami w Pijalni Głównej. Jeszcze obiad w Schronisku „Orlica” i trzeba było wracać do domu po udanej wycieczce zrealizowanej i opłaconej w ramach Rządowego Programu „Podróże z klasą”. W imieniu uczniów dziękujemy pani Annie Ramzie za opracowanie projektu oraz zorganizowanie tego niezapomnianego wyjazdu.

galeria

 

Bądźmy eko

"Bądź eko”

Nasza Szkoła włączyła się w akcję proekologiczną, zbierając puste opakowania po oryginalnym kleju w sztyfcie Amos, wspieramy ekologię a w zamian możemy otrzymać pełne opakowania kleju. Za 120 pustych opakowań możemy otrzymać 30 pełnych, które zostaną wykorzystane na świetlicy szkolnej, a także podczas zajęć plastycznych. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę. Koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Akcja prowadzona będzie w klasach 1-8 oraz w oddziałach przedszkolnych.

 

Andrzejki

Andrzejki 2024

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się niezwykła uroczystość „Andrzejki dla niepełnosprawnych”. W tym dniu, w odświętnie przybranej sali gimnastycznej witaliśmy zaproszonych gości - niepełnosprawnych z miejscowości Ładna, gminy Skrzyszów oraz Tarnowa i okolic. Spotkanie zainicjował sołtys Ładnej Pan Stanisław Barnaś, przy współudziale dyrekcji szkoły Anny Makowiec oraz pracowników szkoły. Do grona zaproszonych gości należeli zastępca wójta pan Robert Wadycki, ks. Wojciech Jurkowski, diakon Andrzej Urban, rada sołecka - pan Grzegorz Sierżęga, pan Piotr Chrupek, pan Tomasz Kula. Naszą uroczystość czynnie wsparli: pani Stanisława Mikrut-Michalik i pani Joanna Cetnar oraz wolontariusze z klasy 7 i 8. Dużą atrakcją był pokaz mody - przekrój przez epoki - przygotowany przez pracowników i uczestników ŚDS Fundacja Zielona Przystań, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przez długie godziny sala rozbrzmiewała gwarem i serdecznym śmiechem. Zadowoleni goście z niecierpliwością wyczekują przyszłorocznej zabawy andrzejkowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie za wsparcie. Dziękujemy również panu Pawłowi Rzeszowskiemu za pomoc w organizacji naszych imprez szkolnych.

galeria

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 261