szladna

Newsy

Wielki sukces Milenki Gębala

W dniu 8 czerwca 2018r. nasza uczennica Milena Gębala zdobyła I miejsce w III Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej "English Song - Learn English - Stay Calm and Sing". Konkurs był skierowany do uczniów z trzech Gmin:  Skrzyszów, Tarnów i Lisia Góra. Tym bardziej cieszy fakt, że spośród 23 występów, śpiew Milenki najbardziej spodobał się zarówno Jury jak i publiczności. Milenka wykonała utwór pt. "Scars To Your Beautiful". Uczennicę do konkursu przygotowała p. J. Cetnar. Serdecznie gratulujemy Milence wielkiego sukcesu i życzymy dalszych.

 

Nietypowa lekcja fizyki.

Dnia 13 czerwca miała miejsce nietypowa lekcja fizyki. Uczniowie klasy 7 pod opieką p. Agnieszki Chrystyniak pokazali uczniom klasy 5 i pani dyrektor projekt pt "Statek parowy". Dziewczynki : Gabriela Augustyn, Zuzanna Zając, Amelia Sysło i Oliwia Gądkiewicz przedstawiły prezentację multimedialną na temat statku parowego i ciekawostek z nim związanych. Elementem lekcji był plakat zrobiony przez : Wiktorię Hanusiak, Agnieszkę Boruch i Magdalenę Boczniewicz. Następnie uczeń Jakub Augustyn pokazał własnoręcznie zrobiony model statku parowego, a jego działanie przedstawił w formie filmu. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zaproszonych uczniów. Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała uczniom bardzo ciekawego projektu, twierdząc że nauka może nie być nudna, a wręcz przeciwnie, może być interesująca i dawać wiele radości.

 

 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MAŁY MATEMATYK”

8 czerwca sześcioro uczniów z klas I, II i III uczestniczyło w Gminnym Konkursie Matematycznym „Mały Matematyk”. Uczniowie musieli wykazać się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Zestawy zawierały zadania o różnym stopniu trudności.

 

 

 

Dzień Mamy i Taty

11 czerwca 2018r. uczniowie klas I – III zaprosili do szkoły swoich rodziców na Dzień Mamy i Taty. Na tę okoliczność, pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali spektakl „Śpiąca królewna”, który bardzo wszystkim się podobał, o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagrodzili swoje dzieci.

Więcej zdjęć

 

Konkursy klas I - III

W maju 2018r. wychowawcy klas I - III zorganizowali dla klas II i III konkursy, które miały na celu sprawdzenie oraz rozwijanie swoich zdolności i umiejętności z zakresu ortografii, matematyki i przyrody. W każdym z konkursów wzięło udział 11 uczniów z klas II i III. Dzieci miały za zadanie napisać test, w którym znalazły się zadania o różnym stopniu trudności, w tym zadania nietypowe.

W kategorii klasy II najlepszymi okazali się z ortografii: Amelia Michalik - I miejsce, Agata Janowska - II miejsce, Zuzanna Chrupek III miejsce. Z matematyki: Ksawery Prokop i Agata Janowska - I miejsce, Amelia Michalik - II miejsce, Zuzanna Chrupek - III miejsce, zaś z przyrody: Amelia Michalik - I miejsce, Agata Janowska i Zuzanna Chrupek - II miejsce.

W kategorii klasy III : I miejsce przypadło Tymoteuszowi Kusek, II miejsce - Julicie Gębali, zaś III miejsce Gabrieli Kielian. Z matematyki - I miejsce zajął Rafał Stańczyk, II miejsce - Gabriela Kielian i Izabela Korus, III miejsce - Dawid Urjasz. Konkurs przyrodniczy zakończył się z następującymi wynikami: I miejsce - Gabriela Kielian, II miejsce Julia Kusek, zaś III miejsce przypadło Julicie Gębali. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez nauczycieli klas I, II i III, zaś pozostali uczestnicy słodycze za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 117