szladna

Newsy

"Smacznie, zdrowo i kolorowo"

W środę 9 października uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią przygotowali sok z marchewek i jabłek. Zajęcia związane z realizacją innowacji pedagogicznej "Smacznie, zdrowo i kolorowo" sprawiły uczniom wiele radości. Dzieci samodzielnie obierały owoce, wkładały produkty do wyciskarki oraz mieszały powstały sok. Na koniec wszyscy wspólnie delektowali się smakiem zdrowego, owocowo-warzywnego soku.

Więcej zdjęć

 

Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I

15 X 2019r. na sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I. Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Danuty Kloc przedstawili część artystyczną dla nauczycieli i obsługi szkoły. Następnie uczniowie I klasy recytując wiersze i śpiewając piosenki pokazali, że można ich przyjąć do społeczności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej. Złożyli ślubowanie przed sztandarem naszej i szkoły, a Pani Dyrektor Maria Łakoma uroczyście pasowała ich na uczniów. Następnie powitania klasy I dokonała klasa II. Pierwszaki otrzymali prezenty od Rady Szkoły, uczniów klasy II, Samorządu Uczniowskiego oraz dyplomy od wychowawcy. Rodzice uczniów klasy I przygotowali dla wszystkich nauczycieli oraz uczniów z klas I, II, III słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy.

ZDJĘCIA

 

Wycieczka do Jastrzębiej

W dniu 2 października 2019r. uczniowie klas I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń : pani Danuty Kloc, Beaty Sysło i Karoliny Burza odbyli wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Jastrzębiej w związku z realizacją programu innowacji pedagogicznej ,,Smacznie, zdrowo i kolorowo". Dzieci wraz z właścicielami gospodarstwa oraz wychowawczyniami brały czynny udział w pracach związanych z kiszeniem kapusty: ugniataniu jej, przyprawianiu. Następnie uczestniczyły w warsztatach wyrabiania ciasta na placki regionalne zwane prołziokami. Po upieczeniu ich odbyła się degustacja wraz z kiełbaską upieczoną na grillu. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia zwierząt, które są hodowane w tym gospodarstwie, karmieniem ich.Zapoznali się z rodzajami zbóż, z których powstaje mąka. Nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

 

''Elektrośmieci nie do śmieci''

Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza do udziału w akcji ''Elektrośmieci nie do śmieci''. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (zasilany na prąd lub baterie) należy dostarczać do opiekunek SKO. Na uczniów, którzy zaangażują się w akcję czekają nagrody.

Zbiórka będzie trwać do końca maja 2020r.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Nowy Samorząd Uczniowski!
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru nowego Samorządu Uczniowskiego.
Do rywalizacji o najważniejszą funkcję w szkole przystąpiło czterech kandydatów: Dawid Urjasz, uczeń klasy V; Bartosz Prokop, uczeń klasy VI; Kamil Olszówka, uczeń klasy VII oraz Jakub Mikus, uczeń klasy VIII.
Podczas kampanii wyborczej uczniowie na plakatach i w formie krótkich wystąpień prezentowali swoje programy wyborcze.
Dnia 11 września uczniowie oddali głosy na swoich kandydatów.
Najwięcej osób oddało głos na Kamila Olszówkę, który został przewodniczącym szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Jego zastępcą został Jakub Mikus, a skarbnikiem Dawid Urjasz.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!


 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 132