szladna

Newsy

Podsumowanie akcji Świąteczne Kartki Dobroczynne

Zakończyły się dwie edycje akcji charytatywnej Świąteczne Kartki Dobroczynne organizowane przez SU przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dzięki wolontariuszom z klasy 7 rozprowadzającym kartki w klasach oraz dzięki wszystkim uczniom, którzy je zakupili uzbieraliśmy kwotę 90 zł w bożonarodzeniowej edycji a 163 zł w edycji wielkanocnej. Cały dochód został przeznaczony na pomoc chorym i niepełnosprawnym podopiecznym stowarzyszenia Sursum Corda.


 

Dzień Marchewki

Uczniowie klas 1-3 podczas zajęć świetlicowych obchodzili "Dzień Marchewki", który co roku przypada na dzień 4 kwietnia. Nie obeszło się bez degustacji tego pomarańczowego i jakże bardzo zdrowego warzywa.

Więcej zdjęć


 

Szkolny Pokaz Talenów

26 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs " Mam Talent"
Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzież, gdyż do udziału zgłosiło się 36 uczestników. Samo wydarzenie wprowadziło uczniów i widownię czyli rodziców, dziadków w radosny nastrój. Publiczność żwawo reagowała na występy swoich ulubieńców Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i aktorskie. Jury zdecydowało, że każdy występ był tak samo fantastyczny i każdy talent dziecka jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego wszyscy uczestnicy dostali wyróżnienia za pokazanie swojego talentu i nagrodę rzeczową. Szczególnym wyróżnieniem była nagroda publiczności, która trafła do trio: Patrycji Boruch, Julii Korus i Natalii Osowskiej.
Konkurs połączony był z kiermaszem ciast i ozdób wielkanocnych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu, za upieczenie ciast, za uczestnictwo w tym przedsięwzięciu bo dla dzieciaków była bardzo ważna Wasza obecność. Dziękujemy i zapraszamy za rok.
 

Warsztaty zdobienia jajek

Czas Świąt Wielkanocnych związany jest przede wszystkim z malowaniem pisanek. W dniu 25 marca uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w warsztatach zdobienia jajek woskiem pszczelim, tematyka warsztatów nawiązywała do tematu lekcji jaką była- Sztuka ludowa. Takie zajęcia wymagały cierpliwości oraz precyzji, efektem były pięknie wykonane pisanki, które znajdą się jako ozdoby na wielkanocnym stole. Wychowawca klasy wraz z uczniami serdecznie dziękują Pani Jadwidze Zaucha za przeprowadzenie warsztatów.

Więcej zdjęć

 

Kartki świąteczne

W Szkole Podstawowej w Ładnej przygotowania do Świąt Wielkanocnych idą pełną parą. Pierwszoklasiści na zajęciach plastycznych przygotowali piękne kartki świąteczne, które wręczą swoim najbliższym z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 246