szladna

Newsy

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

13 listopada uczniowie klasy V i VII pod opieką wychowawczyń p. Cetnar i p. Makowiec zaprezentowali przed społecznością szkolną przedstawienie z okazji Święta Niepodległości, które miało charakter scenki rozgrywającej się w sali muzealnej. Uczniowie przywołali daty, wydarzenia i postaci, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się niepodległej Polski. Jednocześnie aktorzy uświadamiali młodszym widzom, że nie byłoby teraźniejszości bez przeszłości.

Zdjęcia

 

Zbiórka makulatury

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasza ZBIÓRKĘ MAKULATURY.

Zbiórka będzie przeprowadzona od LISTOPADA 2017r. do KWIETNIA 2018r.
Pakiety muszą być związane lub sklejone taśmą i zważone. Tak przygotowaną makulaturę należy dostarczać do opiekunek SKO p. Kloc D. i p. Sysło B.
Pod koniec każdego miesiąca będzie podsumowanie zbiórki.

NA NAJAKTYWNIEJSZĄ KLASĘ ORAZ UCZNIÓW, KTÓRZY ZBIORĄ NAJWIĘCEJ MAKULATURY CZEKAJĄ NAGRODY.

Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji!

 

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Uroczystość ślubowania klasy I

27 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości ślubowania i pasowania uczniów kl. I. Pierwszoklasiści pod przewodnictwem uczniów klasy II udali się do Krainy Wiedzy, w której wobec zgromadzonych wykazali się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi podczas dwumiesięcznego pobytu w szkole. Po zaprezentowaniu się nastąpił moment ślubowania, który uczniowie złożyli na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Pełnoprawni uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez Radę Rodziców, uczniów klasy II oraz Samorząd Uczniowski. Po uroczystości rodzice zaprosili pierwszoklasistów i dzieci z klas 0, II, III na słodki poczęstunek. Uczniów do uroczystości przygotowały wychowawczynie klasy I i II panie Danuta Kloc i Beata Sysło.

Więcej zdjęć

 

Lekcja zdrowego odżywiania

W dniu 23 X 2017r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach, na których samodzielnie wykonywali owocowe przekąski. Celem zajęć było propagowanie zdrowego odżywiania i zachęcanie uczniów do częstego spożywania owoców zamiast słodyczy.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 2 z 94