szladna

Newsy

Dzień Mamy i Taty

11 czerwca 2018r. uczniowie klas I – III zaprosili do szkoły swoich rodziców na Dzień Mamy i Taty. Na tę okoliczność, pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali spektakl „Śpiąca królewna”, który bardzo wszystkim się podobał, o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagrodzili swoje dzieci.

Więcej zdjęć

 

Konkursy klas I - III

W maju 2018r. wychowawcy klas I - III zorganizowali dla klas II i III konkursy, które miały na celu sprawdzenie oraz rozwijanie swoich zdolności i umiejętności z zakresu ortografii, matematyki i przyrody. W każdym z konkursów wzięło udział 11 uczniów z klas II i III. Dzieci miały za zadanie napisać test, w którym znalazły się zadania o różnym stopniu trudności, w tym zadania nietypowe.

W kategorii klasy II najlepszymi okazali się z ortografii: Amelia Michalik - I miejsce, Agata Janowska - II miejsce, Zuzanna Chrupek III miejsce. Z matematyki: Ksawery Prokop i Agata Janowska - I miejsce, Amelia Michalik - II miejsce, Zuzanna Chrupek - III miejsce, zaś z przyrody: Amelia Michalik - I miejsce, Agata Janowska i Zuzanna Chrupek - II miejsce.

W kategorii klasy III : I miejsce przypadło Tymoteuszowi Kusek, II miejsce - Julicie Gębali, zaś III miejsce Gabrieli Kielian. Z matematyki - I miejsce zajął Rafał Stańczyk, II miejsce - Gabriela Kielian i Izabela Korus, III miejsce - Dawid Urjasz. Konkurs przyrodniczy zakończył się z następującymi wynikami: I miejsce - Gabriela Kielian, II miejsce Julia Kusek, zaś III miejsce przypadło Julicie Gębali. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez nauczycieli klas I, II i III, zaś pozostali uczestnicy słodycze za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!

 

Dzień Dziecka w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie

Więcej zdjęć

 

Dzień Dziecka z OSP Ładna

4 czerwca 2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie, który odbył się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ładnej. Dzieci miały okazję obejrzeć gaszenie pozorowanego pożaru za pomocą wody i piany gaśniczej przez strażaków miejscowej OSP. Uczestniczyły również w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obejrzenia wyposażenia samochodów strażackich i okazja do zajęcia miejsca za kierownicą wozu, przymierzenia hełmu strażackiego, oraz zwiedzenia remizy. Strażacy przygotowali poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, a od pań z Koła Gospodyń Wiejskich wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Ten dzień na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Więcej zdjęć

 

Sukces recytatorski z klasy V

 

Milena Gębala z kl. 5 naszej szkoły zdobyła III miejsce w X Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Liryczne przemyślenia kobiet" zorganizowanym w dniu 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im .Jana Pawła II w Skrzyszowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Skrzyszów oraz Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.
Dziewczynka recytowała wiersz Joanny Papuzińskiej pt. "Pytania’’.
Uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego.

 

 
Więcej artykułów…
Strona 2 z 109