szladna

Newsy

Klasy I - III na spektaklu "Opowieści z naszego dzieciństwa"

W dniu 29 listopada 2017r. klasy I, II, III udały się do Tarnowa na spektakl teatru ARTENES z Wrocławia pt. "Opowieści z naszego dzieciństwa", który został przygotowany z myślą o przypomnieniu baśni H.CH. Andersena, niosących wiele pozytywnych i ponadczasowych wartości. Były to baśnie "Świniopas", "Krzesiwo", "Szczęśliwa rodzina". W spektaklu wykorzystano piosenki, śpiewane przez poszczególnych bohaterów baśni. Całość pogodna i melodyjna, dostosowana do współczesnych wymagań wychowawczych i tradycyjnych wartości, w której nie zabrakło także wątków humorystycznych.

 

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

27 listopada 2017r. dzieci z klasy 0 pod opieką wychowawczyni i rodziców wraz z uczniami klasy I z wychowawczynią wzięli udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych ARMAR  w miejscowości Bębło. Najpierw uczniowie uczestniczyli w warsztatach malowania bombek choinkowych. Każde dziecko wykonało ozdobę choinkową według własnego pomysłu  przy użyciu różnorodnych farb i brokatów. Następnie wszyscy obejrzeli film pt. ''Manufaktura ozdób choinkowych'' przedstawiający etapy powstawania ozdób oraz zwiedzili zakład połączony z prezentacją niektórych etapów produkcji. W tym czasie wytwory dzieci zostały poddane dalszej obróbce (suszenie, obcinanie końcówek, pakowanie). Wycieczkę zakończyła wizyta w sklepie firmowym, w którym można było nabyć ozdoby o niezliczonej ilości kształtów, wzorów i kolorów. Większość produkcji zostaje przeznaczona na eksport do wielu krajów na świecie.

Więcej zdjęć

 

Dyskoteka andrzejkowa

Andrzejki to czas wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym Adwentem. Z tej okazji 27 listopada 2017 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV - VII wraz z wychowawcami. Chłopcy z kl. VI zadbali o sprzęt muzyczny, nagłośnienie oraz dobrą muzykę. Chętne osoby mogły także zgłaszać dedykacje swoim sympatiom. Dodatkowo każda klasa przygotowała wróżby andrzejkowe, wówczas szkolny korytarz zamienił się w salę wróżb. Można się było dowiedzieć, co nas czeka w dorosłym życiu, gdyż wróżbitki i wróżbici prześcigali się w pomysłach - serca z imionami, losowanie kolorów, losowane karteczki, wróżby ze szpilek, obierki z jabłek itp. Nie zabrakło również poczęstunku, który zorganizowała sobie każda z klas.

Więcej zdjęć

 

Kinoszkoła

28 listopada uczniowie klas starszych uczestniczyli w wyjeździe do kina w ramach programu Kinoszkoła. W ramach cyklu profilaktyczno - społecznego uczniowie klas IV - VI obejrzeli film pt. "Gabriel", którego bohaterem był dwunastoletni Tomek. Chłopiec pewnego dnia wyruszył w pełną przygód podróż w poszukiwaniu ojca, którego nie widział od lat. Pomagał mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwał. Film opowiadał o przyjaźni i spodobał się naszym uczniom. Uczniowie klasy VII obejrzeli film pt. "Juno". Był to pierwszy wyjazd w ramach programu, kolejny 12 grudnia.

 

Zabawa andrzejkowa dla osób niepełnosprawnych.

19 listopada 2017roku Szkoła Podstawowa w Ładnej zaprosiła na zabawę andrzejkową swoich przyjaciół. Gościliśmy przedstawicieli Domu Pomocy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Tarnowie, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Spotkanie zorganizował sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, a współorganizatorem była dyrekcja Szkoły Podstawowej, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Sołeckiej oraz pracownicy obsługi szkoły. Zorganizowanie spotkania możliwe było dzięki hojności sponsorów pozyskanych przez sołtysa Ładnej. Członkowie SKO-młodzież szkolna wraz z opiekunami p. D. Kloc i p. B. Sysło wręczyli zaproszonym gościom elementy odblaskowe. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Skrzyszów - Marcin Kiwior, gościł także p. Czesław Boruch – przewodniczący Rady Gminy, a spotkanie prowadziła dyrektor GCKiB w Skrzyszowie Danuta Flaumenhaftz wolontariuszami. Przy skocznej muzyce i poczęstunku miło i radośnie spędziliśmy czas obiecując spotkać się za rok.

Dyrekcja Szkoły i sołtys Ładnej serdecznie dziękują za pomoc pracownikom szkoły oraz rodzicom: p. Marcie Prokop, p. Paulinie Michoń, p. Katarzynie Buczek, p. Bogusławie Olszówka, p. Iwonie Ciurej, p. Grzegorzowi Sierżędze.

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 102