szladna

Newsy

Przedświąteczny wypiek pierników

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Uczniowie klas I – III w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, w okresie przedświątecznym zajęli się wypiekiem pierników. Pod opieką wychowawczyń dzieci wałkowały ciasto, wykrawały, oraz ozdabiały według własnych pomysłów upieczone pierniki. Przez trzy dni w szkole unosiły się aromatyczne zapachy.

Zdjęcia - klasa III

Zdjęcia - klasa II

Zdjęcia - klasa I

 

 

 

Choinki Jedynki 2019

 

Patryk Olszówka, uczeń klasy III, którego praca wykonana na XVIII Charytatywną Akcję Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki”została wyróżniona, otrzymał od Redaktor Naczelnej Programu I Polskiego Radia, Pani dr Agnieszki Kamińskiej dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie oraz nagrody.

 

 

Mikołajki z Fundacją RuszSię

7 grudnia uczniowie kl. VII oraz VIII uczestniczyli w mikołajkowych warsztatach dla osób niepełnosprawnych zorganizowanych przez Fundację RuszSię. Spotkanie rozpoczęło się od pracy plastycznej, następnie wszyscy uczestniczyli w zabawach tanecznych, bitwie na papierowe kule śnieżne oraz wspólnym śpiewaniu. Można było skosztować pyszne ciasteczka, które upiekły nasze uczennice oraz zakupić ozdoby świąteczne, które przygotowaliśmy na wcześniejszym spotkaniu. Na zakończenie imprezy przybył Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty, również i naszym wolontariuszom.
Dziękuję moim uczniom za serce i zaangażowanie, rodzicom za pomoc oraz Fundacji RuszSię za zaproszenie i pokazanie wielkiej dobroci wobec osób niepełnosprawnych.

Więcej zdjęć

 

Mikołajkowy konkurs

Mikołajkowe szaleństwo
Z okazji Mikołajek opiekunki Samorządu Uczniowskiego p.A. Makowiec i p. R. Małochleb zorganizowały konkurs na najbardziej "mikołajkowo-czerwoną" klasę. Konkurs wygrała klasa I, która została nagrodzona słodyczami, natomiast wszyscy uczniowie otrzymali również słodkiego cukiereczka.

Więcej zdjęć

 

CHOINKI JEDYNKI 2019

 

Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem i opieką wychowawczyni Danuty Kloc wykonali prace plastyczne na XVIII Charytatywną Akcję Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. „Choinki Jedynki” 2019 na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”. Na konkurs należało samodzielnie wykonać pracę „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Każde dziecko wykonywało swoją pracę z dużym zaangażowaniem, według własnego pomysłu i na miarę swoich możliwości, chcąc w ten sposób włączyć się w pomoc osobom niepełnosprawnym, podopiecznym Fundacji „Mimo Wszystko” i „Wspólnota Nadziei”. Uznanie profesjonalnego jury konkursu zdobyła praca Patryka Olszówki, wybrana spośród ponad 2 tysięcy, które napłynęły na konkurs. Oto prace uczniów klasy III
Maciej Klesyk
Artur Pis
Marcin Skalny
Krzysztof Mikus
Anna Sierżęga
Hubert Król
Malwina Buczek
Wyróżniona praca Patryka Olszówki (szopka na niebieskim tle)
Gratulujemy Patrykowi sukcesu!

Więcej zdjęć

 

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 132