szladna

Newsy

KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie klas II i III zmagali się z testem matematycznym, który zawierał różnorodne zadania, w których należało wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, znajomością pojęć matematycznych, rachunkiem pamięciowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Najlepiej poradzili sobie Agata Janowska i Amelia Michalik z klasy III i Artur Pis, uczeń klasy II. Drugie miejsca zajęli Krzysztof Mikus z klasy II i Maja Kuta z klasy III. Na III miejscu znaleźli się Anna Sierżęga, klasa II i Ksawery Prokop, klasa III.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez organizatorki, panie D. Kloc i B. Sysło.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNYCH KONKURSÓW KONKURS NA GRĘ MATEMATYCZNĄ, ORAZ GRĘ PLANSZOWĄ PROPAGUJĄCĄ OSZCZĘDZANIE

Opiekunki SKO zorganizowały konkurs y na gry planszowe. W konkursie na grę matematyczną najciekawszą grę wykonali uczniowie klasy III Ksawery Prokop i Szymon Michoń, którzy przygotowali grę „LICZMANIA”.  Natomiast  laureatkami konkursu za grę propagującą oszczędzanie „GRANIE W OSZCZĘDZANIE” zostały Zuzanna Chrupek i Amelia Michalik z klasy III, a II miejsce zajęły Maja Kuta i Milena Kurczab, uczennice klasy III za grę „SKO WICZ”. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez opiekunki SKO.

 

SKO PODSUMOWUJE ZBIÓRKĘ MAKULATURY

 

Szkolna Kasa Oszczędności w roku szkolnym 2018/2019 prowadziła akcję zbiórki makulatury. W akcji wzięło udział 35 uczniów naszej szkoły. Uczniowie zebrali łącznie 3990 kg, za co uzyskano 460 zł. Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone po części na nagrody dla wszystkich uczniów zaangażowanych w akcję, dofinansowano nagrody dla laureatów Gminnego Konkursu Matematycznego, zakupiono ozdoby na szkolną choinkę. Najwięcej makulatury zgromadził uczeń klasy VI Kordian Koczwara – 390 kg, niewiele mniej, bo 374 kg – Patryk Jasiak z klasy I, oraz Natalia Stańczyk z kl. VI - 346,5 kg i Anna Sierżęga, uczennica klasy II - 322 kg. Powyżej 100 kg przynieśli Marcin Skalny z kl. II, Izabela Korus – kl. IV, Gabriela Barnaś – kl.VI i Nikodem Gwizdała z kl. VII. W rywalizacji klasowej najlepsza okazała się klasa VI, gromadząc 1050 kg, klasa II – 560 kg i klasa I – 517,5 kg. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w akcję, mającą na celu ochronę środowiska otrzymali nagrody i dyplomy. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w nowej edycji w przyszłym roku szkolnym.

 

 

Dzień Mamy i Taty

W dniu 11 czerwca 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I, II, III pod kierunkiem pań wychowawczyń - pani Danuty Kloc, Beaty Sysło, Katarzyny Micek przygotowali uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z klasy I przedstawiły montaż słowno - muzyczny, zaś uczniowie klas II i III zaprezentowali baśń ''Księżniczka na ziarnku grochu''. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

 

 

Podsumowanie konkursu KANGUR MATEMATYCZNY

11 czerwca 2019r. podczas apelu odbyło się podsumowanie konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. W bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział 23 uczniów, wśród nich wyróżnienie uzyskali:

- kategoria MALUCH: Rafał Stańczyk i Dawid Urjasz

- kategoria BENIAMIN: Gabriela Barnaś i Natalia Stańczyk

- kategoria KADET: Kacper Ciurej

Natomiast uczeń kl. VII Jakub Mikus uzyskał wynik bardzo dobry a tym samym został zaproszony na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie 18 czerwca na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!
Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Makowiec.

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 126