szladna

Newsy

CHOINKI JEDYNKI 2019

 

Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem i opieką wychowawczyni Danuty Kloc wykonali prace plastyczne na XVIII Charytatywną Akcję Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. „Choinki Jedynki” 2019 na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”. Na konkurs należało samodzielnie wykonać pracę „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Każde dziecko wykonywało swoją pracę z dużym zaangażowaniem, według własnego pomysłu i na miarę swoich możliwości, chcąc w ten sposób włączyć się w pomoc osobom niepełnosprawnym, podopiecznym Fundacji „Mimo Wszystko” i „Wspólnota Nadziei”. Uznanie profesjonalnego jury konkursu zdobyła praca Patryka Olszówki, wybrana spośród ponad 2 tysięcy, które napłynęły na konkurs. Oto prace uczniów klasy III
Maciej Klesyk
Artur Pis
Marcin Skalny
Krzysztof Mikus
Anna Sierżęga
Hubert Król
Malwina Buczek
Wyróżniona praca Patryka Olszówki (szopka na niebieskim tle)
Gratulujemy Patrykowi sukcesu!

Więcej zdjęć

 

 

Wycieczka do PKO Banku Polskiego

 

Opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności Danuta Kloc i Beata Sysło zorganizowały kolejną wycieczkę do Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Tarnowie. Z uczniami klas I – III spotkały się Panie: Anna Nowakowska – dyrektor Oddziału i Magdalena Pabian – Kierownik Zespołu. Panie oprowadziły dzieci po pomieszczeniach biurowych, przeprowadziły z uczniami rozmowę na temat sposobów oszczędzania i działalności PKO Banku Polskiego, który w obecnym roku obchodzi 100-lecie działalności. Młodsi uczniowie, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w wycieczce do tej instytucji, poznali sposób rejestrowania się klientów. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do swojego gabinetu, w którym wszyscy chętni mogli usiąść w dyrektorskim fotelu. Na pożegnanie zostali poczęstowani słodyczami i obdarowani gadżetami z logo PKO SKO.

Więcej zdjęć

 

Współpraca z Fundacją "RuszSię"

cd..."Dzielimy się sercem"
Tym razem uczniowie kl. VII (oraz trzech uczniów z kl. VIII) w ramach wolontariatu uczestniczyli w zajęciach plastycznych dla niepełnosprawnych organizowanych przez Fundację RuszSię. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni A. Makowiec przy pomocy rodziców: p. M. Stańczyk i p. B. Olszówka.
Dziękujemy za piękna postawę, energię i uśmiech!

Więcej zdjęć

 

Dyskoteka andrzejkowa

25 listopada 2019r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez uczniów klasy VII. Organizatorzy ułożyli playlistę z zebranych kilka dni wcześniej dedykacji, które zapowiadali w czasie trwania zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się bransoletki świecące w ciemności oraz malowane na rękach wzory z farby fluorescencyjnej. W trakcie tańców odbyło się wróżenie andrzejkowe, każda klasa przygotowała coś wyjątkowego do przepowiadania przyszłości, wróżby w balonach i w ciasteczkach, losowanie imion z serca itp. Dodatkową atrakcją był poczęstunek w klasach.

Więcej zdjęć

 

Osiągnięcia sportowe

W dniach 19-21.11.2019r. w SP Wielka Wieś reprezentanci Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej rozgrywali zawody półfinału powiatowego w tenisie stołowym w grach indywidualnych i drużynowych. Chłopcy z kl. VIII w składzie: Szymon Klecza, Kacper Ciurej zajęli III miejsce w grze drużynowej i do awansu na wyższy szczebel zabrakło niewiele...

Dzień później chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej w składzie: Kamil Urjasz, Dawid Urjasz, Szymon Chrzanowski i Bartosz Prokop w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym-zawody gminne też zakończyli z sukcesami. Kamil Urjasz z kl.VI zakończył zmagania na III miejscu, a Dawid Urjasz na IV. Obaj bracia uzyskali awans do półfinału powiatowego w Wielkiej Wsi. W grze drużynowej zajęli II miejsce w Gminie Skrzyszów. Gratulujemy sukcesu, a pozostałym życzymy dużo wytrwałości w treningach. Opiekę na zawodach sprawował wuefista z naszej szkoły p. Dariusz Boruch.

W dniach 12-13 listopada 2019 r. w SP1 Skrzyszów uczniowie SP Ładna wzięli udział w zawodach gminnych IMSz i Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.  Chłopcy starsi z kl. VIII spisali się rewelacyjnie i w komplecie awansowali do półfinału powiatowego. Mistrzem Gminy Skrzyszów został Szymon Klecza, trzeci był Kacper Ciurej,a czwarte miejsce zajął Krystian Woźniak. W grze drużynowej najlepsi okazali się uczniowie SP Ładna w składzie: Szymon Klecza i Kacper Ciurej. Opiekunem grupy na zawodach był nauczyciel WF p.Dariusz Boruch. Gratulujemy!


 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 131