szladna

Newsy

Dyskoteka andrzejkowa

25 listopada 2019r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez uczniów klasy VII. Organizatorzy ułożyli playlistę z zebranych kilka dni wcześniej dedykacji, które zapowiadali w czasie trwania zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się bransoletki świecące w ciemności oraz malowane na rękach wzory z farby fluorescencyjnej. W trakcie tańców odbyło się wróżenie andrzejkowe, każda klasa przygotowała coś wyjątkowego do przepowiadania przyszłości, wróżby w balonach i w ciasteczkach, losowanie imion z serca itp. Dodatkową atrakcją był poczęstunek w klasach.

Więcej zdjęć

 

Osiągnięcia sportowe

W dniach 19-21.11.2019r. w SP Wielka Wieś reprezentanci Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej rozgrywali zawody półfinału powiatowego w tenisie stołowym w grach indywidualnych i drużynowych. Chłopcy z kl. VIII w składzie: Szymon Klecza, Kacper Ciurej zajęli III miejsce w grze drużynowej i do awansu na wyższy szczebel zabrakło niewiele...

Dzień później chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ładnej w składzie: Kamil Urjasz, Dawid Urjasz, Szymon Chrzanowski i Bartosz Prokop w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym-zawody gminne też zakończyli z sukcesami. Kamil Urjasz z kl.VI zakończył zmagania na III miejscu, a Dawid Urjasz na IV. Obaj bracia uzyskali awans do półfinału powiatowego w Wielkiej Wsi. W grze drużynowej zajęli II miejsce w Gminie Skrzyszów. Gratulujemy sukcesu, a pozostałym życzymy dużo wytrwałości w treningach. Opiekę na zawodach sprawował wuefista z naszej szkoły p. Dariusz Boruch.

W dniach 12-13 listopada 2019 r. w SP1 Skrzyszów uczniowie SP Ładna wzięli udział w zawodach gminnych IMSz i Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.  Chłopcy starsi z kl. VIII spisali się rewelacyjnie i w komplecie awansowali do półfinału powiatowego. Mistrzem Gminy Skrzyszów został Szymon Klecza, trzeci był Kacper Ciurej,a czwarte miejsce zajął Krystian Woźniak. W grze drużynowej najlepsi okazali się uczniowie SP Ładna w składzie: Szymon Klecza i Kacper Ciurej. Opiekunem grupy na zawodach był nauczyciel WF p.Dariusz Boruch. Gratulujemy!


 

"Smacznie, zdrowo i kolorowo"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I oraz klasy III przygotowywali kanapki i sałatki w związku z realizacją innowacji pedagogicznych "Smacznie, zdrowo i kolorowo". Wszyscy uczniowie przynieśli potrzebne produkty i akcesoria do ich wykonania. Następnie spożywali je na on śniadanie, nie zapominając o kulturalnym zachowaniu się przy stole.

Więcej zdjęć

 

"Dzielimy się sercem'' - spotkanie z niepełnosprawnymi

14 listopada uczniowie kl. VII wraz z wychowawczynią uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w ramach klasowych działań ''Dzielimy się sercem''. Spotkanie integracyjne odbyło się w kawiarence LawenLove prowadzonej przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w bardzo sympatycznej, miłej i wesołej atmosferze. Siódmoklasiści wykazali się wzorową postawą, podeszli do tematu bez uprzedzeń, ze zrozumieniem, empatią i troską. Zostali zaangażowani w warsztaty plastyczne pomagając osobom niepełnosprawnym i przygotowywali wypalane w deseczkach rysunki. Nasi uczniowie spotkali się z życzliwym przyjęciem ze strony podopiecznych oraz terapeutów, przekonali się, że osoby niepełnosprawne też potrafią normalnie żyć, mieć swoje obowiązki, realizować swoje marzenia i cele, a co najważniejsze cechuje ich pozytywne i pełne uśmiechu podejście do życia, mimo wielu barier i uprzedzeń jakie napotykają na swojej drodze.

Więcej zdjęć

 

 

„Gminne obchody Święta Niepodległości oraz 70. rocznicy sołectwa Ładna”

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest zawsze obchodzona w całym kraju szczególnie uroczyście. 11 listopada jest bardzo ważną datą również w gminie Skrzyszów. W tym roku gminne uroczystości odbyły się w naszej szkole. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, przewodniczący Rady Gminy Marcin Tryba, posłanka Urszula Augustyn, sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, radni Powiatu Tarnowskiego: Magdalena Kopczyńska i Józef Gądek, zastępca komendanta policji Tarnów-Centrum, przedstawicielka Zakładu Karnego w Tarnowie, sołtysi i radni Gminy Skrzyszów, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej oraz mieszkańcy Ładnej i okolic.
O godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Ładnej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi oraz przybyli goście udali się przed budynek szkoły, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca mieszkańców Ładnej, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Przybyli goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, po których wystąpili uczniowie naszej szkoły, wspominając wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz 70. rocznicą powstania sołectwa Ładna. Spotkanie uświetnił też występ Męskiego Chóru Filharmonii Krakowskiej. Dzięki przygotowanym śpiewnikom wszyscy mogli wykonać znane pieśni patriotyczne.
O godzinie 12.00 uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Na zakończenie zgromadzeni mogli poczęstować się wojskową grochówką oraz słodkimi wypiekami.
Obchody Święta Niepodległości w naszej miejscowości były udane i na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej składa podziękowanie paniom:
p.B. Olszówka za wykonanie kompozycji ozdobnych, S. Barszcz, S. Sysło, B. Prus, M. Kusek, M. Michalskiej, W. Śpiewak, W. Różyckiej, P. Barnaś za przygotowanie słodkiego poczęstunku, panu A. Stelmachowi, T. Sygnarowiczowi za obsługę nagłośnienia, panu J. Sysło i pracownikom gospodarczym za rozłożenie sceny i prace porządkowe, pracownikom obsługi szkoły za przygotowanie szkoły do uroczystości, a uczniom i rodzicom za obecność.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 131