szladna

Newsy

Dla Babci i Dziadka - występ klasy 3

Babcia i Dziadek to szczegolne osoby w życiu kazdego czlowieka. W dniu ich święta pragniemy w imieniu uczniów naszej szkoły przekazać seniorom najszczersze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Występ uczniów do obejrzenia

TUTAJ

 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Bo kto pocieszy, przytuli, u kogo są najcudowniejsze wakacje czy święta?
Są takie dwa piękne dni styczniowe, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku. Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto obchodzone w uroczysty sposób w naszej szkole. Z tej okazji grupa dzieci 5 - 6 latków pod opieką wychowawcy p. M. Kokoszka przedstawiła swój program artystyczny dedykowany dziadkom.
W tym roku jest inaczej, występy dzieci zostały nagrane w formie filmiku.
 

Półkolonie zimowe

 

W dniach 4 – 8 stycznia 2021r. odbywały się zajęcia w ramach półkolonii. Brało w nich udział 18 dzieci z klas I – IV. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Uczestniczyli w warsztatach: „Wszystko jest sztuką” – były to warsztaty o sztuce współczesnej, w czasie których uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie czy cisza istnieje, co trzeba zrobić, aby daną rzecz nazwać dziełem sztuki, przekonali się, czy łatwo jest narysować zwierzę, którego nigdy się nie widziało, a zna się jego nazwę. Podczas warsztatów ceramicznych dzieci wykonały obrazki z ceramiki, które powstały przy użyciu patyczka i plastra gliny. W trakcie warsztatów mydlarskich uczniowie wykonali mydełka o wybranym przez siebie zapachu i kolorze. Natomiast warsztaty plastyczne przeznaczone były na wykonanie miękkiego bałwanka ze skarpety, którego każdy mógł przybrać według własnego pomysłu.

Opiekunki grup przygotowały i przeprowadziły z dziećmi wiele różnorodnych zajęć. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, grach i zabawach w sali gimnastycznej, oraz na powietrzu. Wykonali wiele prac plastycznych i technicznych – np. kompozycję przestrzenną „papierowe pióra”, papugę z papierowego talerzyka, modelowali w plastelinie wykonując sylwetki różnorodnych zwierząt, powstały prace w wersji 3D – „Drzewo”, oraz „Ocean”. Uczestnicy półkolonii poznali nowe techniki plastyczne – malowanie solą, oraz modelowanie z masy piaskowej. Uczestniczyli również w zabawie sensorycznej, malując orzechy, patyki, rybki z makaronu. Przygotowali prace na konkurs plastyczny, wykonując ilustrację do wysłuchanej baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Uczestniczyli również w zajęciach programowania. Odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego i grę zręcznościową „piłkarzyki”. Nie zabrakło czasu na zabawy dowolne, według zainteresowań dzieci. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie i aktywność uczestników we wszystkich zajęciach odbywających się w czasie półkolonii. Na zakończenie zajęć został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Były to puchary, (bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Skalny za ich dostarczenie), gry planszowe, nagrody książkowe, słodycze. Odnosimy wrażenie, że dzieci miło spędziły pierwszy tydzień ferii, mimo, że zajęcia odbywały się z ograniczeniami sanitarnymi.

ZDJĘCIA GRUPA I

ZDJĘCIA GRUPA II

 

 

Życzenia

 

Prace remontowe w szkole

Szkoła Podstawowa w Ładnej pozyskała od Gminy nieodpłatnie farby do malowania. Prace malarskie wykonują pracownicy obsługi szkoły: Tchoń L., Stelmach M., Barszcz J. i Kusek R. Prace prowadzone są od grudnia. Nowy wygląd zyskały: pomieszczenia szatni, korytarze, pokój nauczycielski, aneks kuchenny przy sali gimnastycznej. Tak więc czas bez obecności uczniów w szkole wykorzystujemy na poprawę warunków.

Zdjęcia

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 139