szladna

Newsy

Wizyta w teatrze

4 kwietnia 2017r. uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców udali się do Tarnowa na spektakl teatru Artenes z Wrocławia pt. "Baśnie Pana Perrault". Został on oparty na trzech baśniach Charles’a Perrault, wybranych ze zbioru pt. "Bajki Babci Gąski” („Czerwony Kapturek”, „Tomcio Paluch” i „Ośla skórka” ), które zostały spięte w jedną całość, ale bez mieszania fabuł i bohaterów. Łącznik narracyjny stanowiła postać pana Charles’a Perrault, który był również gospodarzem spektaklu. Pojawiał się bowiem na scenie, wprowadzając dzieci w kolejne historie. Po każdorazowym, krótkim wstępie gospodarza następowała zmiana planu i odgrywana została określona baśń. Każdą opowieść kończyła piosenka, po której na scenie pojawiał się ponownie pan Perrault. Akcentował on wyraźnie morał, płynący z przedstawionej baśni i wprowadzał dzieci w kolejny tytuł. W spektaklu szeroko wykorzystano piosenki, śpiewane przez bohaterów poszczególnych historii. Całość pogodna i melodyjna, dostosowana do współczesnych wymagań wychowawczych i tradycyjnych wartości. Nie brakowało w nim też wiele wątków humorystycznych.

   

Konkurs wielkanocny

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów kl. 0 - VI do wzięcia udziału w szkolnym Konkursie na Baranka Wielkanocnego. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie techniką dowolną baranka z niegotowych, naturalnych lub ekologicznych produktów (np. z masy solnej, ciasta, słomy, itp.). Pod uwagę będą również brane pomysłowość i estetyka wykonania.

Prace należy dostarczyć do opiekunek SU p. J. Cetnar lub p. A. Makowiec w terminie do 10 kwietnia 2017r.

 

Kangur Matematyczny

16 marca 2017r. uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny". Siedmioro uczniów z klas IV - VI zmagało się z ciekawymi i niebanalnymi zadaniami o różnym stopniu trudności. Kangur Matematyczny jest konkursem, w którym udział biorą uczniowie z ok 60 krajów, w chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie, o charakterze intelektualnej zabawy. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.
Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi za około 2 miesiące. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Anna Makowiec.

.

 

Przedstawienie "Historia żółtej ciżemki"

W dniu 16 marca uczniowie naszej szkoły z klas 0- III mieli okazję obejrzenia przedstawienia teatrzyku pt. ,, Historia żółtej ciżemki". Występ bardzo się dzieciom podobał i było im szkoda, że tak szybko się skończył, tym bardziej, że wiele  z nich mogło w nim czynnie uczestniczyć.

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 89