12 czerwca uczniowie klasy 4 i 5 udali się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z historią życia na Ziemi, przechodząc przez kolejne okresy geologiczne na ścieżce Jura Parku. Kolejnym etapem było zwiedzanie Zwierzyńca, gdzie z pokładu amerykańskiego "school busa" mogli odkrywać świat dzikich zwierząt. Uczestnicy również odwiedzili Park Miniatur oraz Słowiańskie Wzgórze o którym bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Największe wrażenie zrobiło jednak Adventure Planet, czyli wirtualny pojedynek pomiędzy graczami odbywający się w specjalnych kapsułach. Za pomocą technologii przenieśli się oni w świat ogromnych gadów. Nie zabrakło również atrakcji w Parku Zabaw z których mogli skorzystać uczestnicy wycieczki. Chwilą wytchnienia po intensywnym zwiedzaniu było zjedzenie pysznego obiadu w Baltowsim Zapiecku, był również czas na pamiątki oraz lody. Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego była nie tylko niezapomnianą przygodą ale też doskonałą lekcją prehistorii. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy p. Renata Małochleb i p. Stanisława Mikrut-Michalik.








