W ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpiecznym zachowaniom w różnych sytuacjach życiowych. Dzieci omawiały prezentowane sytuacje oraz wspólnie zastanawiały się nad właściwymi sposobami postępowania w sytuacjach trudnych i wymagających pomocy osób dorosłych lub służb ratunkowych.
Następnie uczniowie kolorowali ilustracje przedstawiające numery alarmowe oraz pojazdy służb ratunkowych. Prace zostały połączone w jeden duży plakat edukacyjny, który utrwalił wiedzę dzieci na temat numerów alarmowych oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i niesienie pomocy.








