szladna

Newsy

Dzień Piżamy

 

22 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy połączony ze zbiórką pieniędzy na chorego Jasia z fundacji siepomaga.pl. Dzięki naszym wspaniałym uczniom oraz nauczycielom zebraliśmy dzisiaj 820 zł​. Pieniążki zostaną w całości wpłacone na konto fundacji.

DZIĘKUJEMY !!!!

Więcej zdjęć

 

 

Spotkanie integracyjne klasy V

15 października klasa 5 wraz z wychowawczynią udała się do LaserPlanet w Tarnowie gdzie uczniowie mieli okazję pobawić się w paintball laserowy. Dzieci świetnie się bawiły i miło spędziły razem czas. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w laserowych walkach a szczególnie p. G. Sierżęga i p. K. Buczek za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Wycieczka do Krakowa uczniów klas II i III

W dniu 19 października 2021 r. pod opieką wychowawczyń dzieci z klas II i III udały się do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie z ziejącym ogniem smokiem wawelskim. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Komnat Królewskich na Wawelu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli mieszkanie wielkorządcy, które składa się z trzech komnat; w jednej z nich zobaczyli skrzynie kasowe do przechowywania pieniędzy. Na drugim piętrze Zamku Wawelskiego podziwiali sale reprezentacyjne, które były miejscem uroczystych wydarzeń państwowych i dworskich. Zwiedzili Salę Turniejową, Salę Poselską, Salę Senatorską; podobało im się wyposażenie komnat, stropy zdobione głowami wawelskimi. Prawdziwą perłą wyposażenia, którą wszyscy podziwiali były słynne arrasy, zamawiane przez króla Zygmunta Augusta. Na ​zakończenie wędrówki po komnatach dzieci wspólnie układały z puzzli arras, co było sprawdzianem umiejętności pracy w grupie.

Po zakupieniu pamiątek, uzupełnieniu straconych kalorii, udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym zgromadzone są bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców, silników lotniczych, wojskowych dział przeciwlotniczych. Można było tam zajrzeć do wnętrza jednego z samolotów, odpocząć na samolotowym fotelu. Po zakończonej wędrówce po​ Muzeum udali się w drogę powrotną; „lekko” spóźnieni niż przewidywano wcześniej, ale zadowoleni dotarli do oczekujących pod szkołą rodziców.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Skrzyszów za dofinansowanie kosztów transportu uczestników wycieczki, a Panu Grzegorzowi Sierżęga za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Wychowawczynie klasy II i III

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

Podziękowanie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ładnej składa podziękowanie druhom: Piotrowi Barszcz i Mateuszowi Bała za pomoc w naprawie ogrzewania na sali gimnastycznej. DZIĘKUJEMY!

 

Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, ale też pracowników administracji, obsługi i oczywiście uczniów. W naszej szkole o roli nauczycieli i nauki w życiu każdego człowieka przypomnieliśmy 13 października podczas uroczystej akademii.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas V – VIII pod kierunkiem pani Anny Ramzy i pani Renaty Małochleb. Piękną dekorację przygotowały pani Anna Makowiec i pani Joanna Cetnar. Uczniowie sprawili nauczycielom ogromną przyjemność występem, podczas
którego zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i muzyczne. Oprócz wierszy i piosenek widzowie mogli wysłuchać utworu muzycznego wykonanego na akordeonie przez ucznia klasy VIII Bartosza Prokopa. Duże wrażenie na zgromadzonych zrobił polonez oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu ucznia klasy V Krzysztofa Mikusa, z którym gościnnie wystąpiła Emilia Kusak.
Występ uczniów naszej szkoły uświadomił nam, jak wielu młodych, utalentowanych ludzi do niej uczęszcza i że warto każdego dnia wspierać dzieci i młodzież, stwarzając możliwości rozwoju.
 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 153