szladna

Newsy

Konkurs "Nasza Flaga"

W Naszej Szkole zorganizowano konkurs plastyczny zatytułowany "Nasza Flaga". Jego celem było rozbudzenie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej oraz przywiązania i poszanowania do symboli naszego kraju. Wpłynęło aż 61 prac które były bardzo pomysłowe oraz starannie wykonane. Prace uczniów można było podziwiać podczas obchodów 3 Maja. Dziękujemy uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom. Liczymy na taką samą lub większą frekwencję w kolejnych konkursach i wydarzeniach szkolnych.

Więcej zdjęć

 

Konkurs "Symbole Narodowe"

Jak już pisaliśmy wcześniej na szkolnej świetlicy nie jest nudno bo ciągle coś nowego się dzieje: tańce, warcaby i szachy, origamii, malarstwo i oczywiście to co dzieciaki bardzo lubią konkursy. Ostatnim z konkursów był konkurs patriotyczny "Symbole narodowe". I miejsce zajął Franek Miecznik, II miejsce Julia Korus a III Alan Gębala. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i batoniki. Gratulujemy wszystkim.

Więcej zdjęć

 

Sukces uczennicy w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego English Master

Nasza uczennica klasy 6 Kamila Kobak zdobyła wysokie III miejsce w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego English Master organizowanym w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Szynwałdzie. W konkursie wzięli udział też Jan Handzel i Kasia Sierżega. Serdecznie gratulujemy Kamilce i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć

 

Spotkanie zawodoznawcze w ramach doradztwa zawodowego

26 kwietnia br. uczniowie klas ósmych i siódmych w ramach doradztwa zawodowego wzięli udział w spotkaniu zawodoznawczym z Panią Karoliną Plebanek, zrobiła ona międzynarodową karierę w branży IT. Pracuje jako SAP Security Officer i zajmuje się cyberbezpieczeństwem w międzynarodowym zespole i współpracuje z osobami z każdego kontynentu (począwszy od Azji, poprzez Europę, kończąc na obu Amerykach). Odpowiada za wdrażanie zabezpieczeń security w systemach SAP w globalnej firmie – Bosch. Ponadto od roku, Pani Karolina odpowiada również za usprawnienia procesów w obszarze SAP w oparciu o zastosowanie technologii Sztucznej Inteligencji. Pani Karolina bardzo szczegółowo przedstawiła uczniom swoją drogę zawodową, podkreślając to na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby osiągnąć sukces zawodowy. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważna jest nauka języków obcych i w jakich dziedzinach można łatwo znaleźć pracę, uwzględniając aktualne potrzeby rynku pracy. Pani Karolina w ciekawy sposób przedstawiła tajniki zawodu, jaki wykonuje oraz jakie kompetencje i kwalifikacje trzeba posiadać wykonując tę pracę. Młodzież z zainteresowaniem i zaciekawieniem wysłuchała prelekcji. Była również możliwość bezpośredniego zapytania o szczegóły, związane z pracą w branży IT, oraz jakie korzyści daje ta praca. W imieniu uczniów klas siódmych i ósmych, serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za poświęcony czas i pomoc w realizacji działań skierowanych na potrzeby naszych uczniów. Organizatorem spotkania był szkolny doradca zawodowy – Stanisława Mikrut-Michalik.

Więcej zdjęć

 

Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole rostrzygnięto konkurs plastyczny na plakat pt" Ziemię mamy tylko jedną". Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 246