szladna

Newsy

WOLONTARIAT NA TAK

Uczniowie klas 6 - 8 uczestniczyli dziś w spotkaniu prowadzonym przez "Fundacje RuszSię" w ramach programu "WOLONTARIAT NA TAK".

Więcej zdjęć

 

Wycieczka klasy VI

„Lasy Wierzchosławickie” ze ścieżką przyrodniczo – leśną to ciekawe miejsce zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów. Na ścieżkę edukacyjną „wkroczyli” 16 września uczniowie klasy 6.
Nasza wyprawa rozpoczęła się na polanie z miejscem rekreacyjnym. Tu znajdują się pierwsze tablice informacyjne poszerzające wiedzę uczniów na temat fauny i flory. Ładna pogoda i piękne krajobrazy wprowadziły nas w dobry nastrój, który nieco popsuły wyjątkowo „złośliwe” tego dnia komary.
Ostatecznie jednak miło spędziliśmy czas. Polecamy to miejsce wszystkim, którzy kochają przyrodę.
 

Sprzątanie Świata

15 września 2021r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata" mającej na celu uprzątnięcie śmieci w najbliższej okolicy. W ten sposób dzieci i młodzież uczą się postaw proekologicznych, wyrabiają nawyki segregacji śmieci i dbałości o środowisko naturalne. Na zakończenie akcji druhowie strażacy: Paweł Sysło, Grzegorz Bałut, Józef Gębala, pan woźny oraz radny Grzegorz Sierżęga przygotowali poczęstunek dla uczniów biorących udział w akcji. Sponsorem poczęstunku był Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior i radny sołectwa Ładna Grzegorz Sierżęga.

Więcej zdjęć

 

Kartka dla Blanki

Z inicjatywy uczniów klasy VI powstała szkolna zbiórka kartek urodzinowych dla chorej Blanki. Uczniowie klas I - VIII chętnie włączyli się w akcję i przygotowali wiele pięknych kartek.

Dziękujemy uczennicom klasy VI!

Więcej zdjęć

 

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego

Miło nam poinformować, że w wyniku wyborów, które odbyły się na początku roku szkolnego wyłoniono nowy skład Samorządu Uczniowskiego.
Przewodnicząca: Joanna Baran
Zastępca: Rafał Skalny
Skarbnik: Krzysztof Brzuchacz
Gratulujemy!
Funkcje opiekunek samorządu pełnią A. Makowiec i J. Cetnar
 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 153