szladna

Newsy

PSZCZOŁY – NASZYMI PRZYJACIÓŁMI

Nasza szkoła otrzymała promesę na realizację MIKROGRANTU PSZCZELEGO o nazwie „PSZCZOŁY – NASZYMI PRZYJACIÓŁMI”. Grant jest częścią działań w ramach projektu „Bez pszczół nie ma nas” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Projekt jest realizowany od 1. 11. 2021r. do 31. 01. 2022r. Uczestniczą w nim dzieci z oddziału 0A oraz uczniowie klas I – III.


 

Wycieczka do Stróż

Wycieczka do Stróż.
16 października 2021r. dzieci z oddziału 0A i uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Pobyt przebiegał pod hasłem „Miodowy dzień, jak to było kiedyś i jest dzisiaj z tymi pszczołami”. Dzieci zwiedziły Muzeum Pszczelarstwa, w którym znajduje się ponad 100 uli: kłodowych, figuralnych, a także słomianych „kószek”. W Bartniku uczniowie zobaczyli wiele akcesoriów pszczelarskich, a pani przewodnik zdradziła uczestnikom wycieczki tajniki pszczelarstwa, oraz opowiedziała ciekawe historie z nim związane. Uczniowie udali się do „Miodowej Szkoły”, w której wysłuchali prelekcji dotyczącej życia i budowy pszczół, a w czasie warsztatów „Magia wosku pszczelego” własnoręcznie wykonali świece z węzy pszczelej, zapoznali się również ze znaczeniem wosku pszczelego. Pod kierunkiem animatora uczestniczyli w zabawach „Pszczeli rój”, tematycznie związanych z pszczołami. Były to zabawy integracyjne z chustą animacyjną i maskotką – pszczołą. Pobyt zakończył się wizytą w Miodowej Spiżarni, w której uczniowie zaopatrzyli się w miód, artykuły z wosku pszczelego, niektórzy osłodzili swój pobyt miodowymi cukierkami.
Wycieczka była współfinansowana ze środków otrzymanych z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO w ramach regrantingu prowadzonego przez Koło Pszczelarzy Skrzyszów. Koszty przejazdu pokryła Szkolna Kasa Oszczędności z nagrody uzyskanej za swoją działalność.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 5 i 4 pod opieką wychowawczyń p. Joanny Cetnar i p. Anny Makowiec przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli dlaczego dzień 11 listopada jest dla nas Polaków tak ważnym świętem. 103 lata temu - 11 listopada 1918 roku nasz kraj po 123 latach zaborów, znów pojawił się na mapie Europy. Akademię uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic z klasy 6 pod opieką p. Anny Ramzy oraz występ Bartosza Prokopa z klasy 8, który na akordeonie wygrał melodię do pieśni "Wojenko, wojenko". Społeczność szkolna obejrzała również prezentację multimedialną, którą przygotowali chłopcy z klasy 5 - Patryk Olszówka, Maciej Klesyk i Artur Pis . Na zakończenie akademii, przy uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy.

Więcej zdjęć

 

Szkoła do Hymnu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Samorząd Uczniowski oraz uczennice z klas 6 i 7 przygotowali na tą okoliczność biało-czerwone kotyliony.


 

WYSTĘPY UCZNIÓW:

- klasa 1 https://www.youtube.com/watch?v=cPt77JpbK0o

- klasa 2 https://www.youtube.com/watch?v=GYjG3PTF6VQ

- klasa 3 https://www.youtube.com/watch?v=Zl69DDoDMsU

- klasy 5 - 7 https://www.youtube.com/watch?v=oW4KfcMd6vU

 

Klasa 5 i 6 oddała część poległym w obronie naszej Ojczyzny


 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 153