szladna

Newsy

Podsumowanie akcji "Szkoło Pomóż i Ty"

Zakończyła się akcja charytatywna pod hasłem Szkoło pomóż i Ty organizowana przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. W ramach tej akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali cegiełki w cenie 2 zł wśród uczniów naszej szkoły. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy kwotę 106 zł, które zostały przelane na konto fundacji. Potwierdzenie przelewu jest dostępne w sekretariacie szkoły. Jednocześnie nasza szkoła bierze udział w konkursie ”Laptop dla szkoły" organizowany przez tę fundację w związku z akcją Szkoło Pomóż i Ty.


 

Ślubowanie pierwszoklasistów

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Ślubowanie

https://youtu.be/s3Fq97su1AM

Dnia 5 listopada 2021 r. na uroczystym apelu, uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej.  W tym ważnym dla Pierwszaków dniu, towarzyszyli im uczniowie klasy drugiej, oraz siódmej, a także rodzice. Na koniec uczniowie zostali obdarowani przez starszych kolegów miłymi upominkami.
Ten dzień przeszedł już do historii, ale fotografie będą przypominać Pierwszoklasistom ten niezwykle miły i ważny dla nich moment.
 

Głosowanie "Szkoła na medal"

Szkoła na Medal.
Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Krakowską pt. Szkoła na Medal. Głosować można do 1 grudnia wysyłając. Liczymy na wsparcie. Razem możemy wiele! Walczmy!

Szczegóły pod adresem: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydaci/szkola-na-medal%2C1010477/?groupId=97411&fbclid=IwAR0eu3TMKOr7pOwUCFIt4xLTSBBQUi6qnfMTQGOP5g_Gjjyylo0bzQOe0Ew

 

GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w XXII edycji akcji charytatywnej GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja trwa od 2 listopada do 31 grudnia. Każda klasa (włącznie z oddziałami 0A i 0B) przygotowuje podpisany słoik/pojemnik, do którego wrzucamy monety i banknoty różnych nominałów. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

 

Wycieczka klasy VIII do Krakowa

W dniu 26 X.2021 uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawcy wzięli udział w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.
Zasadnicza część wystawy muzealnej poświęcona była Polskiemu Państwu Podziemnemu i jego sile zbrojnej- Armii Krajowej. Uczniowie poznali historię II Rzeczpospolitej, przebieg kampanii wrześniowej, realia życia codziennego pod okupacją niemiecką i sowiecką, terror oraz życie w obozach jenieckich. Dziewczęta i chłopcy obejrzeli bogatą ekspozycję muzealną w postaci różnorodnej broni, ekwipunku żołnierskiego , zdjęć ,dokumentów i pamiątek osobistych z lat wojny ,należących zwłaszcza do żołnierzy AK. Mogli też zobaczyć ubecki karcer, baraki dla jeńców, rekonstrukcję czołgu Vikcers, kadłub brytyjskiego HalifaXa, który dokonywał zrzutów dla żołnierzy AK czy wnętrze rakietyV-2,której rozpracowanie było największym sukcesem wywiadu AK. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach zatytułowanych "Zostań asem wywiadu. "Na koniec wykonali zadanie wywiadowcze. Zrealizowali je na szóstkę, za co zdobyli upominki. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali książeczki traktujące o czasach II Wojny Światowej.
Uczniowie klasy VIII składają podziękowanie Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Skrzyszów za sponsoring kosztów transportu wycieczki do Krakowa.
wychowawca kl. VIII
 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 153