szladna

Newsy

PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚW. JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA. AUTORYTET NA WSPÓŁCZESNE CZASY"

18 maja 2022 roku w kościele NSPJ w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie. W gronie laureatów znalazły się uczennice klasy II naszej szkoły. Jagoda Kloch zajęła II miejsce, natomiast praca Weroniki Michalik uplasowała się na III miejscu. Katarzyna Sierżęga otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Więcej zdjęć

 

Akcja "Dzieci dla Afryki"

 

Dzień Mamy w klasie IV

17 maja odbyło się zebranie rodziców z klasy IV. Z tej okazji czwartoklasiści przygotowali dla swoich mam niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Do przystrojonego stołu zaprosili swoje mamy, na które czekał poczęstunek - ciastka i kawa. Najpiękniejszym był moment, gdy każde dziecko wręczyło swojej mamie osobiście przygotowane bukiety kwiatów wraz z życzeniami.


 

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny

Najlepsi matematycy w konkursie Kangur Matematyczny:

Zosia Biały - wynik bardzo dobry (kilka punktów brakło do tytułu laureata konkursu)

Gabriela Kielian, Rafał Stańczyk i Artur Pis - wyróżnienia.

Koordynatorem konkursu w szkole była p. Anna Makowiec.

Gratulujemy!
 

Praca metodą projektu w klasie II

Uczniowie klasy II pracowali metodą projektu. Temat brzmiał: "Zwierzęta egzotyczne". Dzieci samodzielnie dobrały się w 3, 4 - osobowe zespoły, których zadaniem było przedstawienie wybranego zwierzęcia egzotycznego w formie planszy. Musiały ustalić wspólnie jakie zwierzę będą opisywać, kolejność etapów projektu, kto zajmie się poszczególnymi zagadnieniami dotyczącymi wybranego zwierzęcia, kiedy i w jakiej formie będą pracować nad projektem. Po zakończeniu każda z grup zaprezentowała swoją pracę, podzieliła się informacjami na temat sposobu pracy, podziałem obowiązków, trudności, jakie wystąpiły podczas realizacji przedsięwzięcia. Celem projektu było doskonalenie umiejętności zgodnej współpracy w grupie, poznanie niezwykłych zwierząt, odkrywanie świata przyrody. Powstały bardzo ciekawe prace, które zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawce.

Więcej zdjęć

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 174