szladna

Newsy

Matematyczny "Black Friday"

Dobiegł końca Matematyczny Black Friday organizowany przez nauczyciela matematyki A. Makowiec. Warto było skorzystać z promocji - za poprawne rozwiązanie 3 zadań można było uzyskać 5 oraz 6 gratis. Ponadto w klasie 8 obniżony został próg procentowy na oceny ze sprawdzianów.


 

Andrzejki w klasie 4

W piątkowy wieczór czwartoklasiści wraz z wychowawczynią A. Makowiec zorganizowali klasowe spotkanie andrzejkowe. Uczniowie przygotowali wróżby, z których przepowiadali sobie co ich czeka w najbliższej przyszłości, przyszłe zawody i imiona wybranków. Nie obyło się bez lania wosku oraz ustawiania butów. Oczywiście wiedzieliśmy, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie zawsze należy w nią wierzyć. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach różnorakiej muzyki i poczęstunku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

PSZCZOŁY – NASZYMI PRZYJACIÓŁMI

25 listopada uczniowie klasy II uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem – P. Jadwigą Zaucha. Podczas spotkania dzieci utrwaliły i poszerzyły swoje wiadomości na temat budowy i życia pszczół, ich zwyczajów, oraz niezastąpionej roli, jaką pełnią w środowisku przyrodniczym. Wzbogaciły również swoją wiedzę o informacje dotyczące właściwości odżywczych miodu, oraz pracy pszczelarza. Podczas zajęć uczniowie wykonali pachnące świece z wosku pszczelego. Wszyscy chcieli zaprezentować się w stroju pszczelarza. Było to niezwykle słodkie spotkanie, ponieważ Pani Jadwiga przygotowała niespodziankę – wszystkich chętnych poczęstowała zdrowym, świeżym i pachnącym miodem ze swojej pasieki. Bardzo dziękujemy Pani Jadwidze za miłe spotkanie i poświęcony czas.
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego Projektu „Pszczoły – naszymi przyjaciółmi” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO w ramach regrantingu prowadzonego przez Koło Pszczelarzy Skrzyszów.
 

Konkurs kolęd i piosenek w języku angielskim

 

Program CUDER dla klas 4-8

19 listopada 2021 uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej CUDER, którego głównymi celami były:
- wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed gamą zagrożeń
- pobudzenie chęci poszukiwania sensu życia
- zaprezentowanie sposobów na racjonalne i bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu
- pokazanie pozytywnych i zdrowych sposobów na radość i rozwój
- zmiana przekonań normatywnych dotyczących zachowań młodzieży
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w grach grupowych i scenkach, obejrzeli również krótkie filmiki oraz prezentacje multimedialne. W trakcie wykładów uczniowie chętnie zabierali głos, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, co skłaniało do zastanowienia i refleksji nad wartością dobrego życia. Kilkunastu uczniów podjęło wyzwanie i zobowiązało się do niekorzystania z Internetu co najmniej 1 dzień w tygodniu do 19 stycznia 2022r.
 
Więcej artykułów…
Strona 2 z 153