szladna

Newsy

KONKURS ORTOGRAFICZNY

Swoje umiejętności ortograficzne mieli okazję sprawdzić uczniowie klas młodszych w konkursie ortograficznym. Najlepiej poradziły sobie Kasia Sierżęga i Zosia Biały. Drugie miejsca zajęli Amelka Gębala i Jasiu Handzel, natomiast trzecie miejsce zajęły Weronika Michalik i Emilka Brzuchacz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które przygotowały dla nich organizatorki konkursu B. Sysło i D. Kloc.


 

KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie klas II i III zmierzyli się z zadaniami różnego rodzaju w konkursie matematycznym dla klas młodszych. Najlepszymi matematykami okazali się Weronika Michalik, Jan Handzel, Cyprian Kusek i Emilia Brzuchacz. Drugie miejsca zajęli Zosia Biały i Karolina Kobak, natomiast III miejsce zajęła Weronika Michalik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ufundowały organizatorki konkursu B. Sysło i D. Kloc.


 

Spotkanie klasowe kl. VI

Więcej zdjęć

 

Akcje charytatywne przeprowadzone przez siódmoklasistów

Przedstawiciele klasy 7 koordynowali 2 akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. Pierwsza to akcja organizowana przez SU we współpracy ze stowarzyszeniem Sursum Corda. Polegała ona na sprzedaży kartek dobroczynnych z okazji Świąt Wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 165 zł został przekazany na konto Fundacji. Zebrana kwota zasiliła prowadzony przez Stowarzyszenie Fundusz wsparcia dzieci z Ukrainy. Druga akcja to akcja "Otwórzmy Serca dla Oli!" organizowana przez SU i Fundację Szlachetny Gest. Dzięki dobroci wszystkich uczniów, którzy włączyli się w tą akcję uzbieraliśmy kwotę 926,91 zł. Pieniądze te zostały przekazane na leczenie półtorarocznej Oli, która przyszła na świat z niezwykle niebezpieczną wadą serca. Wszystkie potwierdzenia wpłat są dostępne w sekretariacie szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w te akcje.


 

Sukces uczennicy Simony Kijak z klasy VIII

Młodzież ze szkół podstawowych, która w ubiegłym tygodniu wzięła udział w Dniach Otwartych, przystąpiła m.in. do konkursu o 140-letniej historii #ZSEOTarnow. Spośród osób, które prawidłowo rozwiązały krzyżówkę, wylosowaliśmy dwoje laureatów. Zostali nimi Damian z Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupicach Radłowskich i Simona - uczennica Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej. Oboje odebrali już przygotowane na tę okazję drobne upominki. Gratulujemy!


 
Więcej artykułów…
Strona 2 z 173