szladna

Newsy

"Szkoła pamięta"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności szczególnie związanych z historią „małej ojczyzny”. W ramach akcji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny nawiązujący do polskiej tradycji świat zadusznych, odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy miejsce pamięci znajdujące się przy placu szkolnym oraz uczniowie klasy VIII wyjechali na wycieczkę patriotyczną do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Więcej zdjęć

 

„Konsultacje strategii dla młodych w województwie małopolskim"

 

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. małopolskim!

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej".

Konsultacje dla woj. małopolskiego rozpoczną się 4 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

 

 

Kiermasz taniej książki

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z księgarnią Tuliszków, organizując kiermasze taniej książki na którym można je zakupić w atrakcyjnej cenie. Aktualnie taki kiermasz trwa i można nabyć książkę w naszej bibliotece. Ponadto od tego roku, księgarnia przeznaczy 15 % od każdego zamówienia na wirtualnym kiermaszu na gratisowe książki dla naszej placówki. Zachęcam państwa do zapoznania się z ofertą . Jak to zrobić:
1. Wejdź na stronę Księgarni Tuliszków: www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
2. Zamów książki, które Ci się podobają,
3. Wpisz kod: M.TAR.ŁADNA.S

 

Wycieczka oddziału 0a do Zalipia

20 października dzieci z oddziału OA wzięły udział w wycieczce do Zalipia. Celem było zwiedzanie oraz warsztaty plastyczne organizowane przez Dom Malarek. Wycieczka była ciekawa, a dzieci zadowolone.

Więcej zdjęć

 

Konkurs literacki ''Moje opowiadanie''

Uczniowie klas V – VIII  wzięli udział w szkolnym konkursie literackim „Moje opowiadanie”. Uczestnicy redagowali opowiadania twórcze inspirowane wybranymi związkami frazeologicznymi.

Konkurs był kolejnym zadaniem zrealizowanym w związku w innowacją pedagogiczną „Historia literatury w szkole podstawowej”.

Najlepiej z zadaniem poradziły sobie uczennice:

Agata Janowska – I miejsce

Amelia Michalik – II miejsce

Julita Gębala – III miejsce

Gratulujemy!


 
Więcej artykułów…
Strona 5 z 153