szladna

Newsy

Kinoszkoła

28 listopada uczniowie klas starszych uczestniczyli w wyjeździe do kina w ramach programu Kinoszkoła. W ramach cyklu profilaktyczno - społecznego uczniowie klas IV - VI obejrzeli film pt. "Gabriel", którego bohaterem był dwunastoletni Tomek. Chłopiec pewnego dnia wyruszył w pełną przygód podróż w poszukiwaniu ojca, którego nie widział od lat. Pomagał mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwał. Film opowiadał o przyjaźni i spodobał się naszym uczniom. Uczniowie klasy VII obejrzeli film pt. "Juno". Był to pierwszy wyjazd w ramach programu, kolejny 12 grudnia.

 

Zabawa andrzejkowa dla osób niepełnosprawnych.

19 listopada 2017roku Szkoła Podstawowa w Ładnej zaprosiła na zabawę andrzejkową swoich przyjaciół. Gościliśmy przedstawicieli Domu Pomocy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Tarnowie, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Spotkanie zorganizował sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, a współorganizatorem była dyrekcja Szkoły Podstawowej, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Sołeckiej oraz pracownicy obsługi szkoły. Zorganizowanie spotkania możliwe było dzięki hojności sponsorów pozyskanych przez sołtysa Ładnej. Członkowie SKO-młodzież szkolna wraz z opiekunami p. D. Kloc i p. B. Sysło wręczyli zaproszonym gościom elementy odblaskowe. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Skrzyszów - Marcin Kiwior, gościł także p. Czesław Boruch – przewodniczący Rady Gminy, a spotkanie prowadziła dyrektor GCKiB w Skrzyszowie Danuta Flaumenhaftz wolontariuszami. Przy skocznej muzyce i poczęstunku miło i radośnie spędziliśmy czas obiecując spotkać się za rok.

Dyrekcja Szkoły i sołtys Ładnej serdecznie dziękują za pomoc pracownikom szkoły oraz rodzicom: p. Marcie Prokop, p. Paulinie Michoń, p. Katarzynie Buczek, p. Bogusławie Olszówka, p. Iwonie Ciurej, p. Grzegorzowi Sierżędze.

Więcej zdjęć

 

 

Zdrowo i kolorowo

10 listopada 2017r. w czasie zajęć uczniowie klasy I zajęli się przygotowaniem kanapek z wykorzystaniem jajek oraz warzyw. Poznali wartości odżywcze jajek oraz zasady higieny podczas przygotowywania potraw. Celem zajęć było propagowanie zdrowego odżywiania się.

 

Akcja Ekophone

W październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły brali udział w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej ,,ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJA'' organizowanej przez firmę EKOPHONE. Nad przebiegiem akcji w szkole czuwały opiekunki SKO wraz z opiekunkami SU. Dzięki zaangażowaniu uczniów, w szczególności z klas I - III udało się zebrać łącznie 5,5 kg zużytych telefonów.

 

 

 

II Gminny Konkurs Matematyczno-Rodzinny na najciekawszą grę planszową

Jesteś fanem gier planszowych?  Weź udział w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną własnoręcznie grę planszową! 
Celem konkursu jest promowanie, zapomnianej nieco rozrywki jaką są gry planszowe oraz zachęcanie rodziców do udziału w życiu dziecka, klasy i szkoły.

REGULAMIN

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII Szkół Podstawowych na terenie Gminy Skrzyszów.

2. Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap  szkolny -  nauczyciel matematyk wybiera 2 najlepsze prace  z całej szkoły.

II etap gminny – rozstrzygnięcie konkursu w Szkole Podstawowej w Łękawicy.

3. Każda gra zgłoszona do udziału w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie w kombinacji:  dziecko – rodzic.

4.  Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej:  tytuł, instrukcję gry oraz planszę.

5. Tematyka gry jest dowolna, aczkolwiek zadania mają pokazywać zastosowanie działań matematycznych na poziomie szkoły podstawowej.

6. Format pracy: A3, mogą pojawić się elementy przestrzenne. Technika wykonania pracy jest dowolna.

7. Każdy uczestnik może wykonać i zgłosić do konkursu tylko jedną grę planszową.

8. Ocenie podlegać będą: pomysł, poprawność matematyczno – logiczna i staranność wykonania oraz estetyka pracy.

9. Pracę należy podpisać: imię i nazwisko autora oraz klasa, szkoła.

10. Dwie prace z każdej szkoły zostają przekazane do organizatora konkursu tj. Szkołę Podstawową w Łękawicy.

11. Prace należy składać u pani Kingi Wzorek - Szpala do  7 grudnia 2017 roku.

12. Zostanie powołana niezależna komisja konkursowa do oceny prac w skład której będzie wchodził: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękawicy, nauczyciel matematyki i techniki.

13. Termin rozstrzygnięcia i wyniki konkursu ogłoszone zostaną 14 grudnia 2017 roku na podsumowaniu projektu” Matematyczne być, albo nie być” w Szkole Podstawowej w Łękawicy.

14. Każda praca w II etapie zostanie nagrodzona: miejsca I, II, III oraz wyróżnienia.

15. Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku uczestnika w artykułach do prasy, stronach internetowych i innych publikacjach (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

 
Więcej artykułów…
Strona 185 z 280