szladna

Newsy

Święto Patrona

Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

21 marca 2012r. po raz kolejny nasza szkolna społeczność obchodziła Święto Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęliśmy udziałem we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Wiesława Gomółkę oraz rekolekcjonistę ks. Bogusława Węgrzyna.

Hasłem tegorocznych obchodów była myśl Kornela Makuszyńskiego „I choćbyś miał w duszy tysiące zgryzot, a w sercu morze łez, znajdź jednak na jego dnia uśmiech”. Uczniowie pokrótce przypomnieli najważniejsze fakty z życia naszego patrona oraz przedstawili fragmenty z jego twórczości poetyckiej m. in. utwory „Rozmowa z zegarem o bezgrzesznych latach”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Panna i żołnierz”. Obejrzeliśmy również scenki w oparciu o „List z tamtego świata”, „Panna z mokrą głową”, „Szatan
z siódmej klasy” oraz „Przygody Koziołka Matołka”. Uczniów do występu artystycznego oraz scenografię przygotowały p. Danuta Kloc oraz p. Marta Kokoszka. W uroczystości udział wzięli: wójt gminy Skrzyszów mgr inż. Marcin Kiwior, sołtys p. Stanisław Barnaś, państwo dyrektorzy szkół
i przedszkoli naszej gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, laureaci gminnego konkursu zorganizowanego przez naszą szkołę, nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursie oraz grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły.

 

Szkolny etap konkursu z języka angielskiego

Dnia 14 marca 2012r. w Szkole Podstawowej w Ładnej odbył się szkolny etap konkursu z języka angielskiego pod hasłem ‘On the Way to the Victory’. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VI. Uczestnicy mieli do napisania 45-minutowy test, w którym sprawdzano umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, gramatykę, reagowanie językowe oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego, pani Joanna Rogus. Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy szóstej:  Kinga Koczwara i Agnieszka Sysło (I miejsce), Ewa Żurowska (II miejsce) oraz Agnieszka Zbylut i Sylwia Otfinowska (III miejsce). Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Express Publishing oraz panią Joannę Rogus. Zdobywczynie pierwszych dwóch miejsc reprezentowały szkołę w gminnym konkursie z języka angielskiego pod tym samym hasłem, który odbył się dn. 16 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Skrzyszowie. W tym konkursie nasza uczennica Agnieszka Sysło zdobyła IV miejsce.

Od połowy marca do końca kwietnia trwa w Szkole Podstawowej w Ładnej szkolny etap  konkursu  plastycznego dla klas I-III pt. „Wielka Brytania w oczach dziecka” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łękawicy. Organizatorem szkolnego konkursu jest pani Joanna Rogus, nauczycielka języka angielskiego w SP w  Ładnej. W tym konkursie chętni uczestnicy wykonują dowolną technika prace prezentujące dowolny zabytek lub miejsce w Wielkiej Brytanii. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wysłane na gminny konkurs do Szkoły w Łękawicy.

 

Akcja Szkółki Piłkarskie NIVEA

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Szkółki Piłkarskie NIVEA", której organizatorem jest Laboratorium Komunikacji w Warszawie na zlecenie NIVEA oraz jedna ze szkół piłkarskich na świecie – Akademia Ajax Amsterdam.
Idea projektu zrodziła się z ogromnego zainteresowania piłką nożną wśród najmłodszych oraz chęci podnoszenia efektywności metod szkoleniowych a także świadomości istnienia problemów w tym obszarze wynikających z  braku sprzętu i funduszy. W ramach programu "Szkółki Piłkarskie NIVEA", zwycięskie drużyny zostaną wyposażone w sprzęt stosowany w Akademii Ajaxu. Trenerzy ze zwycięskich szkół i klubów objęci będą szkoleniem prowadzonym przez trenerów Akademii Ajax a od września 2012 roku rozpoczną realizację programu treningowego ze swoimi zawodnikami.
Warunkiem uczestnictwa uczniów w konkursie jest zalogowanie się internautów na stronie www.szkolkinivea.pl oraz zagłosowanie na naszą szkołę.

 

Rozstrzygnięcie konkursu kolęd i pastorałek.

Tuż przed feriami odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kolęd i pastorałek. Konkurs powstał z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów i cieszył się dużą popularnością w naszej szkole. Wzięło w nim udział aż 41 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez opiekunów samorządu.
I miejsce - Magdalena Boczniewicz, Katarzyna Handzel, Patrycja Gębala, Natalia Kaczor, Kinga Koczwara, Agnieszka Sysło.
II miejsce  Kinga Baran, Karolina Korczak, Marzena Korczak.
III miejsce - Oliwia Chrupek, Mateusz Kula, Jakub Mikus, Amelia Sysło, Monika Michałek, Agnieszka Zbylut, Ewa Żurowska.

Gratulujemy!

 

Dzień Seniora

W Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) 6. II 2011r. uczniowie kl. IV - VI wystąpili w części artystycznej uroczystości Dnia Seniora w Ładnej.

Podczas występu przygotowanego przez panie - M. Kokoszkę i M. Rzegocką uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno - muzyczny wzbogacony wiązanką polskich kolęd i żartobliwe scenki z życia seniorów z radami dla staruszków na resztę życia w formie prezentacji multimedialnej. A na zakończenie części artystycznej szóstoklasiści przedstawili występ grupy kolędniczej w teatralnych strojach. Gości rozbawiła szczególnie kłótnia Śmierci z Diabłem o duszę Heroda.
W nagrodę "aktorzy" otrzymali słodycze od Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora.

 
Więcej artykułów…
Strona 117 z 122