szladna

Newsy

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2011r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole turniej pt. "Kocham cię, szkoło" przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Rzegockiej oraz pani Joanny Rogus. Na udekorowanej i odpowiednio przygotowanej sali gimnastycznej zebrali się goście, uczniowie, nauczyciele naszej szkoły. Po odśpiewaniu piosenki, złożeniu życzeń i wręczeniu laurek i kwiatów nauczycielom rozpoczęły się zaciekłe zmagania turniejowych drużyn Ewy i Karoliny (złożonych z uczniów, nauczycieli i rodzica). Poszczególne konkurencje przeplatał motyw przewodni piosenki pt. "Kocham cie, szkoło" śpiewany przez wszystkich obecnych. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące seriali telewizyjnych, rzeczywistości szkolnej, rozpoznawali grane przez Kacpra melodie piosenek, uzupełniali wyświetlany na ekranie tekst wiersza Juliana Tuwima oraz odgadywali kalambury. Wiele konkurencji było zabarwionych humorem. O ostatecznym wyniku zadecydowała konkurencja sportowa (rzutki). W nagrodę wszyscy zaśpiewali piosenkę "Mam chusteczkę" przy akompaniamencie muzycznym. Organizatorzy napracowali się, ale było warto, bo wszyscy bawili się świetnie.

 

Wycieczka do Pacanowa

6 pażdziernika 2011r. udaliśmy się na wycieczkę do Pacanowa do Europejskiego Centrum Bajek. Wzięły w niej udział dzieci z oddziału "0", klasa I, II i III. Uczniowie zapoznali się z różnymi bajkami, postaciami oraz obejrzeli wystawę Bajkowy Świat. Mieli także możliwość zakupienia pamiątek oraz zrobienia sobie indywidualnych i zbiorowych zdjęć. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy:
p. Marta Kokoszka, p. Danuta Kloc, p. Beata Sysło oraz rodzic jednego z dzieci.
 

Dzień Chłopca w klasie VI

30 września 2011r. p. Małgorzata Rzegocka wraz z uczennicami kl. VI przygotowała dla swoich uczniów niespodziankę - konkursy z nagrodami z okazji Dnia Chłopca.
Więcej…
 

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I

24 października 2011r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I przygotowana przez p. Danutę Kloc oraz p. Beatę Sysło. Uczestniczyły w niej również dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas II i III. Uczniowie odbyli podróż do czterech Krain: Krainy Słońca, Krainy Sprawnych Rąk, Krainy Mądrej Głowy i Krainy Dobrych Serc. W każdej z krain musieli wykazac się swoimi wiadomościami i umiejętnościami.
Więcej…
 

Inwestycje

Nasza szkoła mieści się w obecnym budynku od 1986 roku. Obchodzi więc 25 - lecie swego funkcjonowania. Pomimo tego, że cała społeczność  dba o jej utrzymanie w dobrym stanie budynek szkolny potrzebuje już coraz więcej prac naprawczych. W okresie wakacji 2010 roku wymieniliśmy stolarkę okienną od strony zachodniej, w czasie zbliżających się wakacji wykonamy te prace od strony wschodniej. Również w okresie wakacji musimy przeprowadzić prace remontowe przystosowujące bazę szkoły do tworzonego od 1 września 2011 roku oddziału przedszkolnego dla dzieci 3 i 4 - letnich. Jeżeli uda się pozyskać środki z Unii Europejskiej na realizację projektu odnowy centrum miejscowości Ładna to otoczenie szkoły zyska nowy, estetyczny wygląd.

 
Więcej artykułów…
Strona 119 z 120