szladna

Newsy

Nagrodzona praca literacka

Uczennice kl.4-6: Patrycja Gębala z kl.6 oraz Amelia Sysło  i Agnieszka Boruch z kl.4 napisały 3 prace literackie - opisy najpiękniejszego zakątka gminy Skrzyszów na konkurs Gmina Skrzyszów - Moja mała ojczyzna, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy. Wypracowanie  Amelii Sysło z kl.4 zyskało  uznanie niezależnego jury, które przyznało  jej III miejsce.
Gratulujemy Amelii!                                                                    
Pomocy przy redagowaniu prac udzieliła nauczycielka j. polskiego M. Rzegocka.

 

Zielona Szkoła

21 uczniów z klas III – VI w dniach 25 – 30 maja 2015r. uczestniczyło w turnusie „Zielonej Szkoły” w Rabce – Zdroju. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniła dzieciom właścicielka domu wypoczynkowego „Plastusiowo”. W czasie 6 – dniowego pobytu w Rabce zorganizowano uczniom wiele atrakcji. Poznawanie Rabki dzieci rozpoczęły od spaceru po Parku Zdrojowym, który jest nowoczesnym centrum uzdrowiska zapewniającym możliwość odpoczynku w otoczeniu przyrody, warunki do uprawiania sportu oraz miejscem zabaw dla dzieci. Tam też skorzystały ze spaceru wokół tężni solankowej, będącej naturalnym leczniczym inhalatorium, sprzyjającym profilaktyce i leczeniu górnych dróg oddechowych. Chętni mieli możliwość skorzystania z jazdy gokartami. W kinie „Śnieżka” dzieci obejrzały film pt. „Sekrety morza”, a w Teatrze Lalek „Rabcio” spektakl pt. „Zimowa przygoda”. Przed zabytkowym dworcem kolejowym pozowały do pamiątkowej fotografii pod pomnikiem Świętego Mikołaja. W czasie pobytu w Rabce nie mogło zabraknąć wizyty w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland”, który oferuje mnóstwo atrakcji. Dzieci zwiedziły tam również jedyne w świecie Muzeum Orderu Uśmiechu, Dom Rekordów i Osobliwości oraz Odwrócony Dom. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów była wizyta w pracowni ceramiki p. Kościelniaka, w której poznali sposób ręcznego wytwarzania naczyń codziennego użytku. Każde dziecko miało możliwość podjęcia próby samodzielnego wykonania naczynia na kole garncarskim. W Muzeum Górali i Zbójników poznali życie dawnych górali, spróbowali m.in. deptania kapusty, prania na tarce, odkryli góralskie i zbójnickie tajemnice, zdobywając Odznakę Tropiciela Zbójników. W słoneczne popołudnie uczestnicy turnusu odbyli pieszą wycieczkę w teren na Górę Grzebień, z której podziwiali panoramę Rabki. Dorożkami konnymi udali się w pobliże Leśnej Ścieżki Edukacyjnej, gdzie odbyła się impreza integracyjna połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. W sobotnie przedpołudnie wszyscy udali się do Ośrodka Wypoczynkowego „Ela”, w którym wzięli udział w zajęciach na pływalni. Zwieńczeniem pobytu w Rabce było zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, w którym zgromadzone są eksponaty związane z historią kolejnictwa. Zaopatrzeni w pamiątki, w dobrych nastrojach, ale trochę zmęczeni pieszymi wędrówkami, w sobotnie popołudnie wrócili do domu. Opiekę nad uczniami w czasie pobytu sprawowały p. Jolanta Nowak i p. Danuta Kloc. Zajmowały się również organizacją zajęć, w których uczestniczyli uczniowie.

Więcej zdjęć

 

Kolorowe boiska 2015

KONKURS KOLOROWE BOISKA... czyli Szkolna Pierwsza Liga

25 maja rozpoczyna się głosowanie internautów w serwisie www.koloroweboiska.pl.

Potrwa ono cztery tygodnie, do 19 czerwca. Do finału przejdą ci, którzy zdobędą najwięcej głosów w swojej grupie. Liczba finalistów w danej grupie będzie proporcjonalna do liczby wszystkich zgłoszonych do tej grupy szkół. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 26 czerwca!
Głosowanie:
25.05.2015 roku od godziny 00.00.01 do dnia 19.06.2015 roku do godziny 23.59.59.
W celu wzięcia udziału w głosowaniu konieczne jest podanie adresu poczty elektronicznej głosującego. Jeden adres poczty elektronicznej może być przypisany tylko jednemu głosującemu.
Zadaniem uczestników głosowania jest oddawanie głosów na Uczestników Konkursu – wybrana szkoła.
Głosowanie odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu przez wybranie pracy konkursowej Uczestnika Konkursu, podanie adresu poczty elektronicznej, a następnie przepisanie znaków alfanumerycznych przedstawionych na obrazku (capchta) i kliknięcie przycisku „Głosuję”. W ciągu 60 minut po wybraniu przycisku „Głosuję” na podany adres poczty elektronicznej wysłana zostanie wiadomość zawierająca link aktywujący oddany głos. Głos będzie uznany za oddany z chwilą kliknięcia przez głosującego na link aktywujący. Link aktywujący głos będzie ważny przez 48 godzi od wysłania wiadomości, w której będzie zawarty. Po tym czasie kliknięcie na link nie będzie skutkowało oddaniem głosu. Niekliknięcie na link aktywujący nie wyklucza możliwości oddania głosu przy wykorzystaniu tego samego adresu poczty elektronicznej w kolejnym dniu.
Każdy głosujący może głosować tylko raz w ciągu danego dnia na jednego wybranego przez siebie Uczestnika Konkursu. W kolejnym dniu ten sam głosujący może oddać głos na tego samego lub innego Uczestnika Konkursu.

 

Więcej informacji na stronie: www.koloroweboiska.pl

 

 

Ciekawa lekcja języka polskiego w klasie V

Gry terenowe były ulubioną rozrywką dzieci i młodzieży od niepamiętnych czasów. W erze komputerów, Internetu, gier komputerowych i ogromnej liczby kanałów telewizyjnych, zabawy terenowe zostały zapomniane. Ale nie odeszły w niebyt. Dowodem na to jest udział uczniów klasy piątej w grze terenowej związanej z lekturą „Tajemniczy ogród”.

Gra odbyła się w budynku szkolnym, bowiem warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie jej w terenie przyszkolnym. W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny, wybrane losowo, pod opieką Piotra Borucha praktykanta oraz Elżbiety Płanety z GCKiB w Skrzyszowie. Osobą czuwającą nad prawidłowym przebiegiem gry była Małgorzata Rzegocka nauczyciel polonista ze Szkoły Podstawowej w Ładnej. Obydwie drużyny, z niewielką pomocą opiekunów, świetnie sobie poradziły z zadaniami i zakończyły grę remisem.

Warunkiem sukcesu była doskonała znajomość lektury, umiejętność rozwiązywania zagadek, współpraca i współdziałanie w grupie oraz szybkość wykonywania zadań i poruszania się po terenie niemal całej szkoły.

Więcej zdjęć

 

Jakub Kopacz wyróżniony

Uczeń kl. VI  naszej szkoły, Jakub Kopacz, zdobył wysoką lokatę ( wyróżnienie) w Konkursie Poetyckim Barwy Ojczyste w kategorii  wiersz zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Batalionu ,,Barbara” AK  w Pawęzowie. Prace konkursowe napisały oprócz Kuby uczennice:
Patrycja Gębala z kl. VI, Katarzyna Handzel i Wiktoria Januszek z k. V.
Wszyscy uczestnicy odczytali swoje wiersze społeczności uczniowskiej naszej szkoły  podczas apelu  z okazji Narodowego Święta 3 Maja.
Etap szkolny konkursu oraz wysyłkę prac zorganizowała p. Małgorzata Rzegocka.

 
Więcej artykułów…
Strona 237 z 280