szladna

Newsy

Odpust Parafialny w Ładnej

5 sierpnia 2012r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył we Mszy Św. z okazji Odpust Parafialnego w Ładnej. Społeczność uczniowską reprezentował Jakub Stelmach - absolwent naszej szkoły oraz uczennice kl. VI - Kinga Baran i Agnieszka Tchoń.
 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012r. kolejna klasa VI (rocznik 1999) pożegnała naszą szkołę.
Pomimo zmęczenia spowodowanego uczestnictwem w dwudniowej wycieczce do Warszawy (w nagrodę za najwyższą średnią uzyskaną za sprawdzian po klasie VI wśród szkół w naszej gminie) przyszli absolwenci pełni zapału uczestniczyli najpierw we Mszy św., a później uroczystości zakończenia roku szkolnego. Szóstoklasiści pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Rzegockiej zaprezentowali ciekawy program na który, poza częścią oficjalną (powitanie, ślubowanie, przekazanie sztandaru) złożyła się część artystyczna, w której uczniowie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz przedstawili humorystyczny program reformy szkolnej obejmujący także zreformowanie ucznia (w postaci przepisu kulinarnego). Całość przeplatna była piosenkami będącymi przeróbkami znanych przebojów, dostosowanych do tematyki szkolnej.
W piękny sposób pożegnali ich piątoklasisci pod opieką wychowawczyni p. Anny Makowiec, którzy przygotowali przedstawienie pt. "Szkoła w krzywym zwierciadle" oraz wręczyli absolwentom własnoręcznie wykonane albumy z fotografiami przypominającymi najważniejsze wydarzenia w karierze szkolnej szóstoklasistów.
Na koniec p. dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Klasa VI uzyskała najwyższą średnią w szkole.

koniec_roku

 

Podsumowanie konkursu na najładniejszą klasę.

25 czerwca 2012r. rozstrzygnięto szkolny konkurs na najładniejszą klasę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na początku  II semestru. Jury w składzie: p. dyrektor Maria Łakoma, p. Joanna Rogus, p. Jan Mucha oceniało porządek w klasach IV-VI, zawartość merytoryczną i wykonanie gazetek klasowych oraz dbałość uczniów o ogólny wygląd sali. Zwycięską drużyną okazała się klasa V. Uczniowie tej klasy zostali nagrodzeni atrakcyjnym upominkiem ufundowanym przez Hutę Szkła p. Wrześniaka. Ponadto w nagrodę sala zwycięskiej klasy zostanie odremontowana w okresie wakacji.

klasa11

 

 

Wycieczka do Jamnej

4 VI 2012r. uczniowie kl. IV - VI pod opieką nauczycieli p. Anny Makowiec, p. Małgorzaty Rzegockiej, ks.Krzysztofa Czai udali się na wycieczkę do Jamnej. Grupa wyruszyła spod szkoły punktualnie o 9.00. Ponieważ dzień nie zapowiadał się pogodny, ks. Czaja zaproponował modlitwę do Matki Boskiej o pogodę i szczęśliwą wycieczkę, na którą wszyscy skwapliwie przystali. Pogoda się na szczęście poprawiała, ale niestety na moście w Zbylitowskiej Górze bus odmówił posłuszeństwa. Po chwili oczekiwania w asyście policji, która pospieszyła nam z pomocą, przeszliśmy do podstawionego przez przewoźnika sprawnego busa. Wkrótce bez przeszkód dotarliśmy do Jamnej, gdzie czekał już na nas przewodnik, pan Piotr Firlej. Po przywitaniu rozpoczęliśmy wspólną wędrówkę. Zwiedziliśmy Dom św. Jacka, Republikę, Kościół Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, zobaczyliśmy pomnik pomordowanych przez Niemców mieszkańców wsi i piwnicę, w której ukrywali się mieszkańcy wsi - dzisiaj mającej kształt pomnika. Przewodnik w interesujący sposób opowiadał o historii, geografii i zwiedzanych przez nas obiektach. Pogoda sprzyjała, więc udaliśmy się na rajd do Bukowca. Trasa nie była łatwa, ale daliśmy radę. Na miejscu zobaczyliśmy rezerwat Diable Skały oraz zwiedziliśmy stary, zabytkowy kościół, na strychu którego (to ciekawostka) znajduje się letnia kolonia nietoperzy. W trakcie powrotnej wędrówki stanęliśmy na szczycie Diablej Dziury, w której nietoperze przebywają zimą. Po niedługim czasie dotarlismy do Bacówki w Jamnej. Tam zjedliśmy smaczny obiad, a potem bawiliśmy się na placu zabaw i graliśmy w piłkę na boisku. Kiedy zgłodnieliśmy upiekliśmy pyszne kiełbaski nad ogniskiem. Potem zjedliśmy je, popiliśmy ciepłą herbatą i w radosnym nastroju wyruszyliśmy w drogę powrotną. W busie śpiewaliśmy piosenki z ks. Czają.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki i z utęsknieniem czekamy na następną.
 

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.

Sprawdzian dla uczniów klasy VI odbył się 3 kwietnia 2012r., wzięło w nim udział 9 uczniów klasy VI.  Uczniowie tej klasy osiągają na ogół bardzo dobre wyniki w nauce. Średnia z przedmiotów wyniosła w tej klasie w bieżącym roku szkolnym 4,8. Uczniowie rozwiązywali arkusz składający się z 20 zadań zamkniętych i 6 zadań otwartych. Średni wynik punktowy uzyskany przez uczniów naszej szkoły wyniósł 28,20 na 40 możliwych. Analiza wyników daje obraz opanowania pięciu umiejętności: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.  Wyniki uzyskane przez uczniów wskazują, że sprawdzian był dla szóstoklasistów łatwy (współczynnik łatwości arkusza wyniósł 71%). Nasi wychowankowie po raz kolejny uzyskali wysoką ilość punktów i pokazali, że ciężka praca popłaca.

Wycieczka do Warszawy.
27 i 28 czerwca szóstoklasiści z Ładnej oraz ze Skrzyszowa oraz gimnazjaliści ze Skrzyszowa udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki jakie uzyskali na sprawdzianie po szkole podstawowej i egzaminie gimnazjalnym. Młodzież zwiedziła Centrum Kopernika, Stare Miasto i Łazienki Królewskie.

wa

 

wa1

 
Więcej artykułów…
Strona 124 z 131